Preposlať GPS: (Global Positioning System)

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

GPS: (Global Positioning System)

08.06.2007 | Jakub Jáchym | Komentárov: 0 |

Globálny polohový systém. Prevádzkovateľom GPS je ministestvo obrany spojených štátov. Jeho základom je 24 družíc na šiestich obežných dráhach a na zemi ďalších 5 monitorovacích staníc a 3 riadiace strediská.

Globálny polohový systém. Prevádzkovateľom GPS je ministestvo obrany spojených štátov. Jeho základom je 24 družíc na šiestich obežných dráhach a na zemi ďalších 5 monitorovacích staníc a 3 riadiace strediská. K určeniu polohy musí GPS zariadenie prijímať signál z minimálne štyroch družíc. V roku 2000 prestala byť do systému zámerne vsúvaná premenlivá chyba ako ochrana pred zneužitím. GPS je teraz schopný zamerať polohu s presnosťou na niekoľko jednotiek metrov aj v aplikáciách pre civilné použitie. Jeho použitie v automobilovej navigácii umožňuje napríklad zobraziť polohu vozidla na mape, naplánovať optimálnu trasu pre spojenie medzi dvoma miestami, alebo vyhľadať najbližšiu čerpaciu stanicu. Nevyhnutnosťou pre fungovanie GPS navigačného prístroja je digitálna mapa daného územia.

GPS: (Global Positioning System)

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku GPS: (Global Positioning System)


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.