Preposlať V Taliansku zakázali mobilné telefóny v triedach !

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

V Taliansku zakázali mobilné telefóny v triedach !

25.03.2007 | Ondřej Fabianek | Komentárov: 0 |

V dnešnej dobe slúžia telefóny v školách pri hodine k všetkému inému ako výučbe. Či už deti a mládež posielajú SMS správy kamarátom , hrajú sa na nich alebo si dokonca píšu "ťaháky" do svojich mobilných prístrojov.

V dnešnej dobe slúžia telefóny v školách pri hodine k všetkému inému ako výučbe. Či už deti a mládež posielajú SMS správy kamarátom , hrajú sa na nich alebo si dokonca píšu "ťaháky" do svojich mobilných prístrojov. Na tento stav sa nemohli dívať ani učitelia ani "tí z vyšších miest" a tak jednoducho v triedach talianskych škôl zakázali používať mobilné telefóny. Pokiaľ talianským študentom zazvoní v triede mobil alebo budú pristihnutí ako fotia či natáčajú video, môžu byť postihnutí i vylúčením zo školy! Taliansko je prvou európskou krajinou, ktorá siahla po takomto radikálnom riešení. Osobne nie som zástancom tohto riešenia, ktoré sa mi vidí až príliš extrémne, ale na druhej strane verím, že pre žiadneho profesora nie je príjemné, keď jeho žiakom každých 5 minút vyzváňa mobil. Študenti prichádzajú na stále nové triky, ako pri písomkách získať správne odpovede a zaručiť si tak lepšiu známku. Stále populárnou metódou je získavanie správnych odpovedí cez SMS správy. Vo Veľkej Británii sa to rozhodli vyriešiť a zakúpili viac ako 20 prístrojov, ktoré odhalia mobilný telefón napr. i pod oblečením. Jeden taký prístroj vyjde v prepoče zhruba 6 tisíc korún.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku V Taliansku zakázali mobilné telefóny v triedach !


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.