Preposlať Qool alebo tri ázijské novinky od QDA priamo z CeBITu!

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Qool alebo tri ázijské novinky od QDA priamo z CeBITu!

22.03.2007 | Ondřej Fabianek | Komentárov: 0 |

Komunikátory od spoločnosti QDA nie sú žiadnymi novinkami.Stretli sme sa s nimi aspoň prostredníctvom rôznych správ.Novinkové Pocket PC Phone edition sú však modely QDA "Qool" Twins a QDA "Qool"Glider.

Komunikátory od spoločnosti QDA nie sú žiadnymi novinkami.Stretli sme sa s nimi aspoň prostredníctvom rôznych správ.Novinkové Pocket PC Phone edition sú však modely QDA "Qool" Twins a QDA "Qool"Glider. Prvým predstaveným Qool komunikátorom je QDA Icon. Pýši sa prvenstvom ako najtenší Pocket PC Phone edition so 4 Mpix fotoaprátom!Zároveň sme predstavili hlavné prednosti QDA Icon.Tento model ďalej ponúka dvojpásmový GSM modul s poporou GPRS triedy 10. EDGE ani 3G siete sa však nedočkáme. Poznáme i rýchlosť procesora acrchitekúry TI OMAP 730, ktorý je pomerne nízky;200 MHz. QDA Qool Icon ponúkne tiež Bluetooth v 1.2. operačný systém Windows Mobile 5 sa bude zobrazovať na 2,4" displeji s QVGA rozlíšením.

Qool alebo  tri ázijské novinky od QDA priamo z CeBITu!

Qool alebo  tri ázijské novinky od QDA priamo z CeBITu!

QDA Qool Twins je ďalším z rady predstavených ázijských bratov. Príde v dvoch verziách, Twins 168 a Twins 178. Model Twins 178 bude mať okrem trojpásmového GSM modulu s poporou dátových prenosov EDGE, naviac ešte podporu CDMA sietí. Hodí sa pre ľudí, ktorí cestujú a potrebujú podporu obidvoch sietí. QDA Twins ponúkne klasickú numerickú klávesnicu v štýle HTC P5500 Nike. K zahodeniu nie je ani 2,8" dotykový QVGA displej či Wi-Fi. Bluetooth zastúpi verzia 1.2 a procesor TI OMAp bude taktovaný na frekvencii 195 MHz. Fotografie budeme môcť vytvárať 2Mpix vstavaným fotoapáratom.

Qool alebo  tri ázijské novinky od QDA priamo z CeBITu!

Qool alebo  tri ázijské novinky od QDA priamo z CeBITu!

Posledným z predstavených je QDA Qool Glider, ktorý na prvý pohľad zaujme výsuvnou plnohodnotnou QWERTY kláesnicou, na akú sme zvyknutí napríklad z prístroja HTC Wizard. Tento posledný model sa pýši podporou dátových prenosov EDGE, 2Mpix fotoaparátom, slotom na microSD karty ale aj Wi-Fi v štandarde 802.11b/g. 2,8" displej bude mať GVGA rozlíšenie. Procesor architektúry TI OMAP 850 je taktovaný na 195 MHz a Bluetooth , ktorý sa vždy hodí, bude vo verzii 1.2. QDA Glider nám tiež ponúkne microSD slot.

Qool alebo  tri ázijské novinky od QDA priamo z CeBITu!

Qool alebo  tri ázijské novinky od QDA priamo z CeBITu!

Všetky tri komunikátory budú mať s najväčšou pravdepobnosťou ešte starý operačný systém Windows Mobile 5.0, i keď by sme sa mohli dočkať aj Crossbow(Windows Mobile 6).

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Qool alebo tri ázijské novinky od QDA priamo z CeBITu!


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.