Preposlať Lietadlá, vlaky a automobily

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Lietadlá, vlaky a automobily

15.08.2007 | IBM - tlačová správa | Komentárov: 0 |

IBM zverejnila päť inovácií pre oblasť dopravy Armonk, USA, 27. júla - Spoločnosť IBM predstavila päť najnovších inovácií, ktoré môžu zmeniť spôsoby nášho cestovania. Zoznam je založený na trhových a spoločenských trendoch, ktoré ovplyvnia spôsob.....

IBM zverejnila päť inovácií pre oblasť dopravy Armonk, USA, 27. júla - Spoločnosť IBM predstavila päť najnovších inovácií, ktoré môžu zmeniť spôsoby nášho cestovania. Zoznam je založený na trhových a spoločenských trendoch, ktoré ovplyvnia spôsob nášho života a na technológiách vyvíjaných v medzinárodných laboratóriách IBM, ktoré tieto inovácie umožnia. Každý rok sa v dopravných zápchach zbytočne spáli 34 miliárd litrov pohonných hmôt, automobilové nehody stoja miliardy dolárov a do roku 2020 sa očakáva nárast počtu pasažierov leteckej dopravy na dvojnásobok, čo bude ročne znamenať cez sedem miliárd prepravených osôb. V priebehu budúcich dvoch rokov sa tieto štatistiky vďaka technologickým inováciám v niektorých oblastiach zmenia nasledujúcim spôsobom:

Naše automobily budú schopné rozpoznať ostatné vozidlá a predísť rizikovým situáciám na cestách.

Budúcnosť patrí spoločnému riadeniu. Automobily blízkej budúcnosti budú mať asistenčné technlógie, ktoré im umožnia chovať sa, ako keby mali "reflexy". Vozidlá si budú vymieňať informácie medzi sebou navzájom a s cestnou infraštruktúrou; v prípade potreby budú schopné korigovať akciu a poskytovať vodičovi nevyhnutnú spätnú väzbu. Napojenie diaľníc a mestských komunikácií bude priechodnejšie a tok dopravy plynulejší a bezpečnejší, čo rovnako obmedzí škodlivé emisie.

Cestujúci obdrží informácie o meškaní vlakov a autobusov prostredníctvom mobilného telefónu.

Nové technológie blízkej budúcnosti cestujúcim zavolajú, alebo zašlú textovú správu o aktuálnom čase príjazdu ďalšieho autobusu, alebo vlaku. Pomocou senzorov, technológie GPS a palubnej komunikácie odošlú inovatívne dopravné systémy upozornenie o meškaní vlaku, alebo autobusu a prípadnom rýchlejšom, alebo pohodlnejšom spoji. Rovnaký systém umožní prepravným dispečerom korigovať cesty dopravných prostriedkov v reálnom čase a z nevhodného zoskupenia spojov sa tak nenávratne stane vec minulosti.

IBM zverejnila päť inovácií pre oblasť dopravy Armonk, USA, 27. júla - Spoločnosť IBM predstavila päť najnovších inovácií, ktoré môžu zmeniť spôsoby nášho cestovania. Zoznam je založený na trhových a spoločenských trendoch, ktoré ovplyvnia spôsob nášho života a na technológiách vyvíjaných v medzinárodných laboratóriách IBM, ktoré tieto inovácie umožnia.

Vodiči budú so svojimi vozidlami viesť konverzáciu.

Stále sofistikovanejšie systémy rozpoznávania hlasu vodičom v reálnom čase umožnia príjem aktualizovaných spojov, čítanie a odpovedanie na e-maily, zisťovanie trasy, predchádzanie nehodám, prehrávanie DVD alebo hudby prostredníctvom jednoduchých slovných pokynov.Hlasom riadená navigácia a zábavné systémy vodičom rovnako umožnia ovládanie teploty v kabíne, alebo telefonovanie s rodinou, to všetko s rukami na volante a očami upretými na cestu.

Mestá nájdou riešenie dopravných kongescií.

Inteligentné dopravné systémy budú v reálnom čase korigovať svetelné riadenie dopravy, aby obmedzili zhusťovanie dopravy, alebo vytvorili prejazdy pre vozidlá záchranných služieb. Nové senzorické technológie, GPS a satelity poskytnú motoristom informácie o najlepších trasách a budú sa snažiť predchádzať jazde a parkovaniu v miestnych dopravných špičkách. Vďaka menšiemu počtu dopravných kolapsov bude vzduch v mestách čistejší a cesty bezpečnejšie.

Cestujúci získajú prehľad o zmenách na trase a budú môcť ľahšie nájsť stratenú batožinu.

Polohy lietadiel, posádok a odbavovacích stanovíšť budú optimalizované pomocou inteligentných systémov, ktoré budú "predvídať" zdržanie a presmerujú pasažierov skôr, ako sa nahromadia na letisku. Prostredníctvom kioskov budú mať cestujúci prehľad o zmenách na trase a jednotný letecký/letiskový systém zvýši bezpečnosť a dramaticky obmedzí chyby v preprave batožiny. "Vedci a odborníci zo spoločnosti IBM zameraní na oblasti dopravy majú za to, že riešenie dopravných problémov nespočíva vo výstavbe ďalších ciest, alebo zavádzaní nových leteckých spojov", uvádza Marty Salfen, generálny riaditeľ divízie global travel and transportation spoločnosti IBM. "Spoločnosť IBM je presvedčená, že nové technológie -zvlášť v oblasti komunikácií - zvýši bezpečnosť a plnynulosť dopravy a umožní zvládnuť stále rastúci dopyt."

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Lietadlá, vlaky a automobily


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.