Preposlať Nokia N81: N-series na špičke

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nokia N81: N-series na špičke

18.05.2007 | Ondřej Fabianek | Komentárov: 0 |

N-series , teda známa rada mobilných telefónov od spoločnosti Nokia s operačným systémom Symbian sa opäť rozširuje.Teraz pribúda model N81, ktorý prekvapí svojim dizajnom, konštrukciou a predovšetkým vnútornou kapacitou.

N-series , teda známa rada mobilných telefónov od spoločnosti Nokia s operačným systémom Symbian sa opäť rozširuje.Teraz pribúda model N81, ktorý prekvapí svojim dizajnom, konštrukciou a predovšetkým vnútornou kapacitou. Nokia N 81 je nástupcom staršej Nokie N80, ktorá bola známa skôr ako veľká a ťažká " tehla". Vysúvacia, takzvaná "slide" konštrukcia zostala ale dizajn je omnoho lákavejší a predovšetkým hrozivá hrúbka 26 milimetrov by mala byť značne zredukovaná. Hlavným lákadlom novej Nokie bude integrovaný hard disk s kapacitou celých 8 GB. S takým hard diskom sme sa mohli stretnúť už u hudobnej Nokie N91. Pevný disk však nebude jediným ťahákom pre zákazníkov. Nesmieme zabudnúť na podporu EDGE a tiež na plnú podporu siete tretej generácie v zastúpení UMTS a HSDPA.

Nokia N81: N-series na špičke

Konektivitu zaistí Bluetooth verzia 2.0 s podporou A2DP pre pripojenie bez káblových stereo slúchadiel, tak i WiFi v štandarde 802.11 b/g. Výhodou je tiež 3,5 mm jack. Tiež nepotrebujete redukciu z pop-portu na jack pre pripojenie akýchkoľvek slúchadiel , ktoré máte doma. Fotoaparát bude mať rozlíšenie 2 megapixely, ale automatického zaostrovania sa s najväčšou pravdepodobnosťou nedočkáme. Fotografie si budete môcť prezrieť na 2,4" displeji s rozlíšením 320x240 obrazových bodov. Displej dokáže zobraziť až 16 miliónov farieb. Múdry telefón Nokia N81 s rozmermi 102x50x17,89 mm a váhou 140 gramov by mal prísť na trh v štvrtom štvrťroku tohto roku. Keďže bude 8Gh hard disk predovšetkým pre umiestnenie audio a video súborov, je dôležitá tiež výdrž akumulátora. Tá by mala byť dostačujúca , pretože podľa našich informácií by mala Nokia N81 vystačiť na jedno nabitie nahrať až 12,5 hodiny. Cena tohoto nového modelu nebola zatiaľ stanovená, ale prvé odhady hovoria o cene okolo 15.000,- Kč.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 10

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Nokia N81: N-series na špičke


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.