Preposlať Drahý Samsung Serenata

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Drahý Samsung Serenata

18.10.2007 | Miroslav Valeš | Komentárov: 0 |

Designéri stále výraznejšieho Samsungu znova potvrdili svoje kvality. Model Serenata s nezvyklým názvom a ešte nezvyklejším vzhľadom približuje vízie skôr známe len zo sekcie sci-fi. Na prvý pohľad možno ani nespoznáte, že ide o telefón

História: Serena a Serenata

Neobvyklé meno Serenata tak trochu evokuje talianskych predkov, ale názov sa dá vysvetliť aj trochu ináč. Píše sa rok 2005 a Samsung predstavuje model Serene. Veľmi odvážny rozkladací telefón sa podobá skôr stolnému budíku ako komunikačnému prístroju, ale neupierajme mu zaujímavý vzhľad, ani pokročilé vybavenie, ktoré tento luxusný a aj drahý telefón ponúka. Troj-pásmová Serena ďalej poskytovala slušnú užívateľskú pamäť cca. 30 MB, fotoaparát s 0,3 Mpx alebo displej s 320 x 240 pixelov. Spolu s futuristickým vzhľadom a vnútornými funkciami tvorila v roku 2005 veľmi slušný kúsok. Bohužiaľ určený vyšším vrstvám, čomu zodpovedala aj vysoká cena (36 000 korún). Nie je teda div, že s týmto modelom Samsung dieru do sveta neurobil. Teda aspoň vo vrstvách bežných užívateľov. Po dvoch rokoch sa objavuje sestra Sereny - Serenata. Môžeme polemizovať o istej inšpirácii talianskym slovom sereno, čo v preklade znamená jasný alebo kľudný.

Drahý Samsung Serenata

Serenate

Tento telefón na prvý pohľad skôr pripomína diaľkové ovládanie ako telefón. Do hornej časti zaobleného tvaru prístroja je vsadená kruhový ovládací panel a pod ním nachádzame výborný displej s rozlíšením 240 x 240 bodov a klasickou podporou 262 000 farieb. Bez klávesnice by sa nám model ovládal dosť ťažko. Ani na bokoch nenájdeme žiadne klávesy. Preto je displej v Serenate dotykový. Zaujímavým riešením je možnosť vysúvania zadnej časti modelu, ktorá poslúži ako stojan. Serenate sa nedá zaradit medzi malé telefóny. So svojími rozmermi 109,5 x 63 x 19,7 mm a váhou 135 gramov patrí k stredným až väčším prístrojom. Vyvstáva otázka, ako veľmi je tento model ovplyvnený konkurenčným Apple iPhone. Aj tu musíme potvrdiť istú módnu inšpiráciu. Vnútorný systém Serenate je jednoduchý a zladený do rôznych farieb. Ponúka sa aj možnosť využiť telefón k prehrávaniu hudobných alebo video súborov. Dá sa očakávať podpora klasických formátov ako MP3, AAC alebo MPEG 4. Serenata je rovnako, ako jej predchodkyňa 3-pásmová - 900/1800/1900 MHz. Najväčším problémom modelu je písanie textov. Pomocou otočného prvku je vyberanie písmen dosť nepohodlné a aj zdĺhavé. Budúci majiteť by teda mal byť ochotný si na nové ovládanie zvykať. Skvelou vecou by mala byť pamäť s veľkosťou necelých 4 GB, ktorá poteší všetkých, ktorí by chceli telefón využiť aj ako prenosný disk. Spolu s USB 2.0 je to totiž reálna možnosť. Pre poslucháčov sú pripravené Bluetooth slúchatká alebo funkcia zdôraznenia basov. Nesmie chýbať ani FM rádio. Z komunikačných technológií by som spomenul HSDPA alebo EDGE. Batéria by mala očariť výbornou výdržou. Akumulátor vydrží až 280 hodín, čo je na dotykový telefón podobný PDA slušný výkon.

Drahý Samsung Serenata

Pokiaľ stále ešte s napätím čakáte, koľko Serenata môže asi stáť, a dúfate v cenu pod 20 000 korún, tak vás sklamem. Model je rovnako, ako predchodca určený pre zákazníkov vyžadujúcich luxus za každú cenu. A to doslova. Serenata by sa mala predávať za cca. 48 000 korún. Možno sa to dalo čakať, možno nie. Mňa by ale odradzovala otázka, či za cenu niekoľkých desiatok tisíc korún zákazník dostáva skutočne úmerný luxus? Ovládanie nebude vôbec jednoduché a čiastka je vzhľadom k funkciám neprimeraná. Je teda jasné, že aj Serenata bude pokusným designérskym šperkom, ktorý sa nikdy neumiesti v normálnom predaji.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Drahý Samsung Serenata


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.