Preposlať Samsung SGH-G800: revolúcia na poli videotelefónov

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung SGH-G800: revolúcia na poli videotelefónov

24.10.2007 | Ondřej Koníček | Komentárov: 0 |

Samsung predstavil prvý videotelefón na svete s optickým zoomom.

V pondelok, dňa 22. 10. 2007 Samsung oficiálne predstavil a zároveň dal do obehu nový videotelefón SGH-G800 na európsky trh.Je to prvý videotelefón na svete, ktorý na nás útočí s 3x optickým zoomom. Mal som šancu stráviť s týmto telefónom pár minút na jeho predstavení v Seoulu, v Južnej Kórei. K tomuto vysúvaciemu telefónu sa prívlastok malý, rozhodne nehodí. Ale svoju veľkosť ospravedlňuje najmä svojím fotoaparátom. Ten sa dá bezproblémov a nadsadenia porovnať s klasickými digitálnymi fotoaparátmi, ale navyše k tomu ponúka funkčnosť a vybavenosť tých najlepších telefónov , ako je napr. prenos dát cez HSDPA 3G.

Samsung SGH-G800: revolúcia na poli videotelefónov

Samsung zabudoval optický zoom kompletne do telefóna, čím sa nemôžu pochváliť ani niektoré fotoaparáty. Okrem toho telefón disponuje tiež autofocusom, xenonovým bleskom, digitálnou stabilizáciou obrazu, redukciou červených očí a vďaka profilu face detection môžete fotografovať i portréty.

Samsung SGH-G800: revolúcia na poli videotelefónov

Fotoaparát na G800 používa nový interface Samusung, takže ovládanie jednotlivých profilov a nastavení je veľmi jednoduché, na rozdiel od konkurenčného, ceľkom neprehľadného rozhrania Ui, ktoré používa napr. Sony Ericsson. Na fotografie sa môžete pozerať na rozľahlom , 2.4 palcovom QVGA displeji, so zobrazením 262 000 tisíc farieb. Medzi ďalšiu výbavu patrí napr. systém PictBridge, USB 2.0, Bluetooth 2.0,kompletný internetový prehliadač NetFront a slot pre pamäťové karty microSD.

Samsung SGH-G800: revolúcia na poli videotelefónov

Telefón je 3G (900/1800/1900Mhz) a ponúka prenos dát cez UMTS/HSDPA. Jeho rozmery sú : 101mm x 51mm x 19mm. Všetko sa pripravuje pre uvedenie do predaja, ktorý by mal začať od novembra.Informácie o predbežnej cene doposiaľ neboli zverejnené.

Samsung SGH-G800: revolúcia na poli videotelefónov

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 38

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Samsung SGH-G800: revolúcia na poli videotelefónov


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.