Preposlať HTC, Google, T-Mobile: pripravujeme novú otvorenú platformu

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HTC, Google, T-Mobile: pripravujeme novú otvorenú platformu

14.11.2007 | Ondřej Fabianek | Komentárov: 0 |

Hneď celá rada spoločností na čele s HTC a Google sa rozhodla začať vyvíjať celkom novú mobilnú platformu "pracovne nazvanú" Android.

Hneď celá rada spoločností na čele s HTC a Google sa rozhodla začať vyvíjať celkom novú mobilnú platformu "pracovne nazvanú" Android. Google Inc., HTC, T-Mobile, Qualcomm, Motorola a ďalšie založili Open Handset Alliance, pod ktorou chystanú platformu vyvíjajú. Ako vidíte, medzi spoločnosťami nechýba výrobca chipsetov, hardwaru ani mobilný operátor. Spojenie niekoľkých celosvetovo známych spoločností a vedenie Googlem predpovedá chystanej platforme istý úspech. Nie je to však jediné, na čom rozšírenie platformy závisí.

Dôležitým faktorom bude (ne)kompatibilita s inými mobilnými operačnými systémami, ako je Windows Mobile či Symbian. Vzhľadom k účasti spoločnosti HTC môžeme druhú možnosť vylúčiť, ale bude Android kompatibilný s Windows Mobile? Budú aplikácie vytvorené pre WM bez problémov chodiť aj na platforme Android a naopak? Tieto otázky zatiaľ zistávajú bez odpovede.

HTC, Google, T-Mobile: pripravujeme novú otvorenú platformu

Vzhľadom k zainteresovaniu spoločnosti Google se nastoľuje otázka, či pilotným prístrojom nebude stále tajný Google Phone, o ktorom sa už nejaký ten piatok hovorí. Prvý prístroj s novým otvoreným operačným systémom by sa mal verejnosti predstaviť v druhej polovici budúceho roka.

Miesto udalosti: Londýn

Dnes prebehla v Londýne tlačová konferencia na tému "Android" a svojich zástupcov tu mala aj spoločnosť HTC. Podľa dostupných informácií by mohla byť nová mobilná platforma založená na jádre Linuxu. Nový operačný systém by sa však mal od Linuxu neporovnateľne líšiť.

Prečo práve spojenie HTC a Google?
"Obe tieto spoločnosti zdieľajú predstavy o prínose Internetu pre užívateľov. Android ponúka perfektnú flexibilitu a je vhodným rozšírením portfólia prístrojov spoločnosti HTC.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku HTC, Google, T-Mobile: pripravujeme novú otvorenú platformu


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.