Preposlať Nokia 6600 Fold

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nokia 6600 Fold

15.06.2008 | Ondřej Koníček | Komentárov: 0 |

Spoločnosť Nokia predstavila nový mobilný telefón s označením Nokia 6600 Fold. Jedná sa o súrodenca telefónu Nokia 6600 Slide, ale má vysúvaciu véčkovú konštrukciu a vďaka tomu aj odlišný design. Jedná sa o 3G telefón so skvelou výbavou...

Spoločnosť Nokia predstavila nový mobilný telefón s označením Nokia 6600 Fold. Jedná sa o súrodenca telefónu Nokia 6600 Slide, ale má vysúvaciu véčkovú konštrukciu a vďaka tomu aj odlišný design. Jedná sa o 3G telefón so skvelou výbavou a príjemným užívateľským rozhraním. Najväčší predajný artikel bude ale pravdepodobne štýlový a elegantný vzhľad.

Nokia 6600 Fold

Nokia 6600 Fold

Tak isto, ako súrodenec, aj tento telefón vyzerá oveľa lepšie, pokiaľ je zatvorený. Po otvorení tu nájdete OLED displej s uhlopriečkou 2.1 palca a najvyšším rozlíšením 320 x 240 pixelov, ktorý je schopný zobraziť 16 miliónov farieb. Druhý displej disponuje rozlíšením 128 x 160 pixelov a je takmer neviditeľný. Zobrazuje základné informácie, ako je stav batérie, silu signálu, alebo zmeškané hovory. Na zadnej strane nájdete 2 MPx fotoaparát, ktorý má systém autofocus a vstavaný LED blesk. Vo vysúvacom modeli je fotoaparát s rozlíšením 3.2 MPx a je škoda, že ho výrobca neumiestnil aj sem. Veľkosť vnútornej pamäte nebola upresnená, ale je rozšíriteľná pomocou pamäťovej karty typu microSD. Tú dostanete ako súčsať balenia, a to vo veľkosti 512 MB. Pokiaľ nie ste veľkým fanúšikom MP3, bude vám to bohato stačiť. Nad displejom je umiestnený druhý fotoaparát, ktorý slúži k videohovorom a foteniu portrétov. Vďaka kvalitnému a ostrému displeju sú fotografie celkom kvalitné a plné detailov.

Nokia 6600 Fold

Nokia 6600 Fold

Na bočnej strane nájdete tlačítko, ktorým môžete umlčať alarm, alebo odmietnuť prichádzajúci hovor, bez toho, aby ste otvárali telefón. Nic nového, ale je to veľmi príjemné a praktické. Fotoaparátom môžete taktiež natáčať videozáznam, a to v rozlíšení 320 x 240 pixelov, alebo 640 x 480 pixelov. Rýchlosť natáčaného videa je 30, respektíve 15 snímok za sekundu (fps). Rozmery Nokie 6600 Fold sú 88 x 44 x 16mm a hmotnosť je 110 gramov. Nie je to teda najľahší telefón, ale je príjemne malý a kompaktný. Čo sa týka výbavy, nájdete tu plnohodnotný webový prehliadač, multimediálny prehrávač a FM rádio. Slúchatká dostanete ako súčasť balenia. Maximálna doba hovoru je 2.5 hodiny a výdrž v pohotovstnom režime dosahuje 10 dní. Tieto hodnoty platia pri používaní telefónu v 3G sieťach. Dĺžka hovoru v klasickej sieti je 4 hodiny a pohotovostný režim je 14 dní. Na trh sa Nokia 6600 Fold dostane začiatkom septembra tohto roka a jeho cena by mala byť okolo 10 tisíc korún.

Nokia 6600 Fold

Nokia 6600 Fold

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 5

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Nokia 6600 Fold


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.