Preposlať Motorola A810

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Motorola A810

05.06.2008 | Ondřej Koníček | Komentárov: 0 |

Spoločnosť Motorola predstavila ďalší zo svojich nových mobilných telefónov. Nesie označenie A810 a určite vás zaujme hneď na prvý pohľad. Hlavné zameranie tohto telefónu má byť na európsky a ázijský trh.

Spoločnosť Motorola predstavila ďalší zo svojich nových mobilných telefónov. Nesie označenie A810 a určite vás zaujme hneď na prvý pohľad. Hlavné zameranie tohto telefónu má byť na európsky a ázijský trh, čo je dosť čudné, pretože Motorola sa až doposia orientovala prevažne na domáci, americký trh.

Motorola A810

Jedná sa o klasický telefón ktorého rozmery sú 100 x 50 x 13 mm. Na prednej strane nájdete 2.4 palcový QVGA displej s najvyšším rozlíšením 240 x 320 pixelov. Žiadnu klávesnicu tu ale nenájdete a ovládanie je veľmi podobné tomu, akým disponuje napríklad Apple iPhone. Takže napísať SMS bude pravdepodobne trochu problém. Celkovo nám telefón trochu pripomína model HTC Touch, ale s menším displejom. O základné úkony, ako je prijatie, alebo ukončenie hovoru sa budú starať zelené a červené tlačítka, ktoré sú umiestnené po stranách okrúhleho ovládača, ktorý funguje do štyroch smerov. Týmto ovládačom sa bude ovládať aj pohyb v menu, alebo prehrávač.

Motorola A810

Na zadnej strane nájdete len 2 MPx fotoaparát, ktorý bohužiaľ nedisponuje ani bleskom, ani autofocusom. Takže kvalita fotografií bude len na priemernej úrovni, a to len v prípade, že budete fotografovať za ideálnych svetelných podmienok. Telefón podporuje pamäťové karty typu microSD, milovníci hudby určite uvítajú MP3 prehrávač, FM rádio s technológiou RDS a 3.5 mm jack pre zapojenie slúchadiel. Ako základ Motoroly A810 poslúžil operačný systém na báze Linuxu, ktorý už sa v minulosti v tejto značke objavil. Bohužiaľ tu nenájdete WiFi príjmač a tak sú jediné technológie, ktoré sa starajú o komunikáciu s vonkajším svetom, GPRS a bluetooth 2.0. Určite to nebude hlavný konkurent Apple iPhonu, pravdepodobne bude tak o triedu nižšie. Ale Motorola usilovne pracuje na modeli, ktorý má za úlohu priamo zaútočiť na dnes už kultový iPhone. Nič sa o ňom zatiaľ nevie, len to, že bude mať 5 MPx fotoaparát a dotykové ovládanie. Cena, ani uvedenie A810 na európsky trh zatiaľ nebola zverejnená.

Motorola A810

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Motorola A810


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.