Preposlať Sagem my721X

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sagem my721X

28.05.2008 | Ondřej Koníček | Komentárov: 0 |

Sagem sa preslávila hlavne štýlovými a lacnými telefónmi. Dnes predstavila ďalší model, ktorý má okrem veľmi pekného designu aj výbornú výbavu. Má označenie Sagem my721X "So Ice", čo je zvláštny, ale zaujímavý názov. Poďme sa naň pozrieť trochu bližšie.

Spoločnosť Sagem sa preslávila hlavne štýlovými a lacnými telefónmi. Dnes predstavila ďalší model, ktorý má okrem veľmi pekného designu aj výbornú výbavu. Má označenie Sagem my721X "So Ice", čo je zvláštny, ale zaujímavý názov. Poďme sa naň pozrieť trochu bližšie.

Sagem my721X

Po designovej stránke nieto telefónu čo vytknúť, pristane mu to hlavne v strieborno-čiernej variante. V ponuke bude taktiež čierna verzia. Klávesnica vyzerá, že sa na nej píše veľmi obiažne, ale napodiv to tak nie je. Rozmery prístroja sú 112 x 48 x 10mm a hmotnosť má 90 gramov, takže telefón spadá do ultra tenkých a ľahkých prístrojov. LCD displej má najvyššie rozlíšenie 176 x 220 pixelov a zobrazuje 262 tisíc farieb. Aj keď sa jedná o lacný telefón, na zadnej strane nájdete fotoaparát. Ten má rozlíšenie šošovky 3.2 MPx, čo je veľa a fotografie sú skutočne nadpriemerne kvalitné. Fotoaparát zvláda taktiež video. Bohužiaľ tu chýba blesk a nejaká stabilizácia obrazu, ale to už by sme asi chceli príliš veľa. Integrovaná pamäť zatiaľ nebola špecifikovaná, ale telefón obsahuje slot na pamäťové karty microSD, a to až do kapacity 2GB.

Sagem my721X

Sagem my721X

Veľmi milo nás prekvapilo integrované FM rádio s technológiou RDS. Video a pesničky si môžete prehrávať v multimediálnom prehrávači, ktorý podporuje formáty MP3, WAV, AVI a 3GP. Telefón podporuje tri pásma GSM 900 / 1800 / 1900 a na internet sa môžete pripojiť pomocou systému GPRS. Nie je to síce najrýchlejšie, ale lepšie, ako nič. Užívateľské prostredie je veľmi príjemné a celková ovládateľnosť telefónu je jednoduchá. O komunikáciu s ostatnými telefónmi sa stará bluetooth 2.0. Infračervený port tu nenájdete, ale tento zastaralý a pomalý systém sa už skoro nepoužíva. Batéria nepatrí k najsilnejším a maximálna doba hovoru sú 3 hodiny a v pohotovostnom režime vydrží Sagem 8 dní. Pokiaľ budete počúvať hudbu, po 6 hodinách nepretržitého prehrávania budete musieť telefón nabiať. To je pravdepodobne jediná slabina telefónu, ináč je všetko v poriadku.

Sagem my721X

Sagem my721X

Vo Francúzsku sa Sagem my721X "So Ice" začne predávať budúci týždeň a do ostatných krajín Európy sa dostane začiatkom roka. Pokiaľ sa podarí udržať cenu pod sľubovanou hranicou 6000 korún, bude sa jednať o zaujímavú ponuku. Za podobnú cenu žiadna konkurenčná spoločnosť telefón s tak výborným fotoaparátom neponúka.

Sagem my721X

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 6

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Sagem my721X


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.