Preposlať Nokia 7310 Supernova

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nokia 7310 Supernova

09.06.2008 | Ondřej Koníček | Komentárov: 0 |

Nokia ohlásila nový mobilný telefón, ktorý nesie zaujímavý názov 7310 Supernova. Čo si ale pod týmto názvom predstaviť? Čítajte ďalej, a dozviete sa zaujímavé informácie o tomto bezvýhradne zaujímavom mobilnom telefóne.

Nokia ohlásila nový mobilný telefón, ktorý nesie zaujímavý názov 7310 Supernova. Čo si ale pod týmto názvom predstaviť? Čítajte ďalej, a dozviete sa zaujímavé inforomácie o tomto bezvýhradne zaujímavom mobilnom telefóne.

Nokia 7310 Supernova

Takže, jedná sa o atraktívny módny mobilný telefón, ktorý sa radí k svojim súrodencom, modelom 7510 a 7610. Pravdepodobne sa bude jednať o nástupcu rady štýlových mobilov L´Amour. Rozmery telefónu sú 107 x 45 x 12 mm a hmotnosť je 83 gramov, takže rozmery sú priemerné a nejedná sa ani o malý, ani o vyložene veľký prístroj. Na prednej strane nájdete displej s uhlopriečkou 2 palce a s najvyšším rozlíšením 240 x 320 pixelov. Zobrazenie farieb bolo mierne vylepšené a displej teraz zobrazuje 16.7 milióna farieb. Hlavne vďaka malej uhlopriečke je kvalita a ostrosť farieb na špičkovej úrovni a čitateľnosť je aj na priamom slnku veľmi dobrá. Ako je už v dnešnej dobe zvykom, na zadnej strane nájdete vstavaný fotoaparát, tentoraz s rozlíšením šošovky 2 MPx. To je celkom dostatočné a fotografie vyzerajú relatívne dobre. Menu je prehľadné a celkovo je užívateľské rozhranie veľmi jednoduché, a to hlavne vďaka použitému operačnému systému Series 40.

Nokia 7310 Supernova

Nokia 7310 Supernova

S fotoaparátom môžete natáčať tak isto aj video, a to v najvyššom rozlíšení 176 x 144 pixelov pri najvyššej rýchlosti 15 snímok za sekundu (fps). Kvalita videa je na mierne podpriemernej úrovni a z 2 MPx sa toho dalo dostať určite viac. Čo sa týka sietí, telefón podporuje GSM 900/1800/1900 a o pripojenie na internet sa postarajú systémy GPRS a EDGE. Multimediálny prehrávač podporuje formáty MP3, ACC a WMA a nájdete tu tak isto aj vstavané FM rádio s technológiou RDS. Veľmi nás potešila prítomnosť TV/audio výstupu, takže fotografie a videá si môžete prezerať aj na vašom televízore. O prepojenie prístroja s počítačom sa postará USB kábel, ktorý dostanete v balení a výmenu súborov medzi dvoma mobilnými prístrojmi zaisťuje systém bluetooth. Vnútorná pamäť nebola špecifikovaná, ale na bočnej strane nájdete slot pre pamäťovú kartu microSD.

Nokia 7310 Supernova

Vďaka batérii s kapacitou 860mAh je maximálna doba hovoru 4 hodiny a telefón vydrží v pohotovostnom režime 12 dní. Nokia 7310 Supernova sa na trh dostane v priebehu septembra 2008 a prvý trh, na ktorý sa dostane, bude ázijský a až potom sa ho dočkáme v Európe. Cena zatiaľ nebola stanovená, ale nemala by byť nejak závratne vysoká.

Nokia 7310 Supernova

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 4

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Nokia 7310 Supernova


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.