Preposlať Motorola A1800

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Motorola A1800

06.06.2008 | Ondřej Koníček | Komentárov: 0 |

Máme pre vás dve správy, dobrú a zlú. Dobrá je, že nový mobilný telefón Motorola A1800 je smartphone s dotykovým displejom a vstavaným GPS. Tý zlá je, že sa ho s najväčšou pravdepodobnosťou v Európe nedočkáme a bude sa predávať len na čínskom trhu.

Máme pre vás dve správy, dobrú a zlú. Dobrá je, že nový mobilný telefón Motorola A1800 je smartphone s dotykovým displejom a vstavaným GPS. Tý zlá je, že sa ho s najväčšou pravdepodobnosťou v Európe nedočkáme a bude sa predávať len na čínskom trhu.

Motorola A1800

Táto séria smartphonov, ktoré sú určené len pre čínsky trh nesie označenie MOTOMING a tento model je dôkazom, čo Motorola dokáže, pokiaľ stále nevyrába štýlové telefóny RAZR. Telefón podporuje siete GSM 900/1800/1900 a CDMA 800. O pripojenie na internet sa postarajú systémy GPRS a CDMA a bohužiaľ, vstavaný WiFi prijímač tu citeľne chýba. Rozmery prístroja sú 95 x 53 x 25 mm a hmotnosť činí 132 gramov. Takže Motorola A1800 je veľmi kompaktný smartphone, ale je príliš ťažký. Na prednej strane nájdete LCD dispej s uhlopriečkou 2.4 palca, najvyšším rozlíšením 240 x 320 pixelov a zobrazením 262 tisíc farieb. V dnešnej dobe je taký displej len priemerný, ale veľmi rýchlo si na naň zvyknete a po chvíli vám ani slabšie zobrazenie farieb nebude vadiť. Bohužiaľ, čitateľnosť na priamom slnku je skôr horšia. Na zadnej strane nájdete skvelý fotoaparát s rozlíšením 3 MPx, s ktorým je radosť fotografovať a výsledné fotografie sú veľmi kvalitné. Samozrejme môžete nahrávať taktiež video, a to rýchlosťou 15 snímok za sekundu (fps).

Motorola A1800

Motorola A1800

Užívateľské rozhranie je vcelku príjemné a ovládateľnosť telefónu je vďaka použitiu dotykového displeja jednoduchá a prehľadná. Odozva displeja na dotyk je skvelá a je citlivý tak akurát. Bohužiaľ, žiadna klávesnica tu nie je a pri písaní SMS si musíte vyvolať virtuálnu klávesnicu, na ktorej sa píše dotykovou tužkou. Takže pre zarytých SMSkárov tento telefón vhodný určite nie je. Vnútorná pamäť nebola špecifikovaná, ale telefón samozrejme podporuje pamäťové karty, a to microSD až do veľkosti 4GB. Plnohodnotný webový prehliadač je skvelý, tak isto, ako aj prehľadný e-mailový klient a prehliadač dokumentov Office. Multimediálny prehrávač podporuje množstvo súborov, a to ako hudobných, tak video súborov.

Motorola A1800

Bohužiaľ, batéria je veľmi slabá a maximálna doba hovoru je len 3.5 hodiny a telefón vám vydrží v pohotovostnom režime 3.5 dňa. To je naozaj málo a časté nabajenie je nielen otravné, ale hlavne ničí batériu. Motorola A1800 sa do predaje dostane ku konci tohto týždňa a základná cena zatiaľ nebola stanovená. Dúfame, že sa tento smartphone dostane aj na európsky trh, najlepšie za nejakú prijateľnú cenu.

Motorola A1800

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Motorola A1800


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.