Preposlať Apple iPhone 3G

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Apple iPhone 3G

11.06.2008 | Ondřej Koníček | Komentárov: 0 |

Originálny Apple iPhone je prístroj, ktorý buď milujete, nebo nenávidíte. Neuveriteľne tenký a štýlový prístroj, ktorý toho ale zasa až tak veľa nedokáže, tak by sa dal najlepšie iPhone chrakterizovať.

Originálny Apple iPhone je prístroj, ktorý buď milujete, nebo nenávidíte. Neuveriteľne tenký a štýlový prístroj, ktorý toho ale zasa až tak veľa nedokáže, tak by sa dal najlepšie iPhone chrakterizovať. Spoločnosť Apple dnes oficiálne ohlásila uvedenie nového modelu Apple iPhone 3G.

Apple iPhone 3G

Aj napriek tomu, že vyzerá veľmi podobne ako jeho predchodca, na čiernom exteriéri nájdete niekoľko kozmetických zmien. Klasická verzia bola k dispozícii jedine v čiernej farbe, ale model 3G bude v ponuke aj vo veľmi peknej čiernobielej kombinácii. Podľa názvu sa jedná o 3G telefón, ale v skutočnosti tu nájdete taktiež rozhranie HSDPA, takže je to vlastne 3.5G. Čo sa týka sietí, telefón podporuje UMTS 850 / 1900 / 2100 + GSM 850 / 900 / 1800 / 1900. Na internet sa pripojíte pomocou vstavaného WiFi prijímača a sťahovanie a uploadovanie dát majú na starosti systémy GPRS + EDGE + UMTS (3G) + HSDPA. Rozmery sú 115.5 x 62.1 x 12.3mm a hmotnosť je 133 gramov, takže sa jedná o ralatívne veľký a ťažký telefón, ale zasa je úžasne tenký. Veľmi nás prekvapila aj výkonná batéria, ktorá zaručuje maximálnu dobu hovoru 10 hodín a pohotovostný režim 12 dní. Na PDA veľmi dobrý výsledok.

Apple iPhone 3G

Apple iPhone 3G

Na prednej strane nájdete displej s najvyšším rozlíšením 320 x 480 pixelov, ktorý je naozaj kvalitný a skvele zobrazuje farby. Integrovaná pamäť nebude rozšíriteľná pomocou pamäťovej karty, ale to vôbec nevadí, pretože si budete môcť vybrať z verzií 8GB a 16GB. Trochu nás sklamal fotoaparát, pretože má najvyššie rozlíšenie len 2 MPx. Čakali sme trochu viac a napríklad 5 MPx by takému prístroju vyložene pristal. Ale fotografie sú celkom kvalitné a video v rýchlosti 30 snímok za sekundu (fps) tak isto ujde. Užívateľské rozhranie je veľmi príjemné a ovládateľnosť telefónu sú naozaj jednoduché.

Apple iPhone 3G

Samozrejme, kvôli absencii štandardnej klávesnice je písanie SMS veľmi náročné, ale určite si na to zvyknete. Základná cena zatiaľ nebola zverejnená, ale Apple iPhone 3G sa oficiálne začne predávať v júli tohto roka. S najväčšou pravdepodobnosťou sa ale na náš trh nedostane, takže jediná možnosť bude nechať si ho poslať.

Apple iPhone 3G

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 18

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Apple iPhone 3G


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.