Preposlať Sony Ericsson F305

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Ericsson F305

17.07.2008 | Ondřej Koníček | Komentárov: 0 |

Prísť v dnešnej dobe v oblasti mobilných telefónov s niečím novým je fakt ťažká úloha. Dnes sa pozrieme na veľmi zaujímavý telefón od spoločnosti Sony Ericsson. Má označenie F305...

Prísť v dnešnej dobe v oblasti mobilných telefónov s niečím novým je fakt ťažká úloha. Dnes sa pozrieme na veľmi zaujímavý telefón od spoločnosti Sony Ericsson. Má označenie F305, vyzerá už na prvý pohľad veľmi dobre a je jasné, že sa designéri inšpirovali konzolou Nintendo Wii.

Sony Ericsson F305

Inšpirácia touto konzolou sa premietla hlavne do ovládania. Telefón obsahuje vstavaný pohybový senzor, takže ovládanie je veľmi podobné, ako v Nintendovi Wii. Ináč sa jedná o telefón s výsuvnou konštrukciou, ktorý má veľmi príjemné rozmery 96 x 47 x 15mm, ale relatívne vysokú hmotnosť 98 gramov. Výhody ovládania podčiarkujú tri predinštalované hry, ktoré jeho potenciál využívajú na maximum. Jedná sa o bowling, strieľanie teplovzdušných balónov a závod dostihových koní. Na prednej strane nádjete LCD displej s uhlopriečkou 2 palce, ktorý má rozlíšenie 176 x 220 pixelov a zobrazuje 262 tisíc farieb. Je síce vcelku kvalitný a ostrý, ale pre tento druh ovládania by sme si dokázali predstaviť displej s uhlopriečkou aspoň 2.4 palca. Na zadnej strane je umiestnený fotoaparát s najvyšším rozlíšením 2 MPx, ktorý je schopný záznamu videa. Kvalita fotografií je celkom dobrá a obsahujú dostatok detailov.

Sony Ericsson F305

Sony Ericsson F305

Čo sa týka sietí, tak Sony Ericsson F305 podporuje GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 a o dátové služby sa postarajú GPRS a EDGE. Multimediálny prehrávač podporuje veľa formátov a pokiaľ sa vám MP3 omrzí, môžete siahnuť po integorvanom FM rádiu. Integrovaná pamäť nebola špecifikovaná, ale telefón podporuje pamäťové karty Memory Stick Micro. Užívateľské rozhranie je veľmi jednoduché, klávesnica je dostatočne rozmerná a písanie SMS správ je celkom príjemné. Na trh sa tento zaujímavý telefón dostane v priebehu jesene tohto roka, cena zatiaľ nebola stanovená. V ponuke bude pravdepodobne len jedna farba, a to polárna biela. To ale vôbec nevadí, pretože telefónu to skutočne pristane.

Sony Ericsson F305

Jedná sa o veľmi zaujímavý telefón, ale len čas ukáže, či dokáže byť vďaka špecifickému ovládaniu úspešný. Určite by si zaslúžil väčší displej a o trocha kvalitnejší fotoaparát, ale pokiaľ sa podarí udržať cenu v priaznivých medziach, mohol by sa predávať celkom dobre.

Sony Ericsson F305

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 8

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Sony Ericsson F305


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.