Preposlať Sony Ericsson C905 - nový kráľ

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Ericsson C905 - nový kráľ

22.07.2008 | Ondřej Koníček | Komentárov: 0 |

A dnes tu máme ďalší mobilný telefón od spoločnosti Sony Ericsson. Ale nie je to len taký hocijaký mobil, ale prvý prístroj na európskom a vlastne aj svetovom trhu, ktorý bude vybavený fotoaparátom s rozlíšením 8.1 MPx.

A dnes tu máme ďalší mobilný telefón od spoločnosti Sony Ericsson. Ale nie je to len taký hocijaký mobil, ale prvý prístroj na európskom a vlastne aj svetovom trhu, ktorý bude vybavený fotoaparátom s rozlíšením 8.1 MPx. Na také rozlíšenie sme zvyknutí skôr v kompaktných digitálnych fotoaparátoch.

Sony Ericsson C905 - nový kráľ

Celé označenie bude mať tento vysúvací telefón Sony Ericsson C905. Po designovej stránke to nie je žiaden zázrak, aj keď určitý štýl a elegancia sa mu uprieť nedá. Je tiež dosť veľký a ťažký, jeho rozmery sú 104 x 49 x 18mm a hmotnosť je 136 gramov. Ale na tú výbavu, akou disponuje, sú tieto rozmery vlastne celkom dobré. Na prednej strane nájdete LCD displej s uhlopriečkou 2.4 palca, najvyšším rozlíšením 240 x 320 pixelov a zobrazením 262 tisíc farieb. Nie je zlý, ale niektorá konkurencia ponúka displeje oveľa ostrejšie. Ako už bolo povedané, na zadnej strane nájdete fotoaparát s rozlíšením 8.1 MPx, ktorý naviac obsahuje xenónový blesk, autofocus, systém face detection, redukciu červených očí a optickú stabilizáciu. Už tu chýba len optický zoom, ako ponúka konkurenčný Samsung a bol by to bez debaty najlepší videotelefón na trhu. Ale aj tak sa dá očakávať špičková kvalita ako fotografií, tak videozáznamov.

Sony Ericsson C905 - nový kráľ

Sony Ericsson C905 - nový kráľ

Ostatná výbava je taktiež na špičkovej úrovni. Telefón podporuje siete GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 + UMTS 2100 a o dátové služby sa postarajú systémy GPRS + EDGE + UMTS (3G) + HSDPA + WiFi. Sony Ericsson C905 naviac obsahuje vstavaný modul GPS, takže telefón sa dá použiť aj ako satelitná navigácia, ale nejedná sa o smartphone, takže možnosti navigácie budú pravdepodobne obmedzené. Integrovaná pamäť je len 160 MB, takže je prakticky nutné ju rozšíriť, v tomto prípade pomocou pamäťovej karty Memory Stick Micro M2 a to až na 2 GB.

Sony Ericsson C905 - nový kráľ

Sony Ericsson C905 - nový kráľ

Ovládanie telefónu je aj napriek jeho zložitej funkcii veľmi jednoduché a priamočiare. Veľmi nás prekvapila výdrž prístroja, maximálna doba hovoru sa pohybuje zhruba na 9 hodinách a pohotovostný režim vydrží až 15 dní. Sony Ericsson C905 sa na trh dostane tesne pred koncom tohto roka v čiernej, striebornej a zlatej farbe. Štartovacia cena zatiaľ nebola zverejnená.

Sony Ericsson C905 - nový kráľ

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 35

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Sony Ericsson C905 - nový kráľ


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.