Preposlať Siemens C62

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Siemens C62

19.09.2007 | Jan Topinka | Komentárov: 0 |

Siemens C62 vyniká najmä kvalitným farebným displejom a elegantne ušitým kabátikom. Nechýbajú ani obvyklé funkcie ako kalendár či MMS správy.

Telo a konštrukcia

Siemens C62 je maličký, rozmery sú prezentované hodnotami 101x44x20 mm, hmotnosť je 85 gramov. Pre porovnanie s modelom C60, ten meria 110x47x23 mm, čo už môžeme považovať za rozdiel, ktorý je možné vo vrecku pocítiť. Za istú výhodu sa dá považovať absencia výmenných krytov, a to z dôvodu pevnosti telefónu. Telefón zatiaľ skutočne nikde "nevŕzga", zadný kryt statočne drží. Batéria je typu Li-lon s kapacitou 630 mAh, čo sa môže zdať ako malá hodnota, mne osobne vydržal zhruba polhodinku hovorov a niekoľko správ za štyri dni, čo je tak akurát. Výrobca udáva pohotovostnú výdrž 250 hodín, pri hovore necelých 5 hodín. Rozhodne zaujímavým javom sú rozmery batérie, ktorá je tenšia a ľahšia ako obvykle.

Siemens C62

Klávesnica

Klávesnica sa skladá z dvoch častí. Funkčné tlačidla pod displejom sú v imitácii chrómu, sú tu dve kontextové tlačidlá, kurzorový kríž, zelený a červený telefónik.Numerická klávesnica je vyrobená z pomerne kvalitného plastu, na dotyk je veľmi hladký a priehladný, vzhľadom tak pripomína sklo. Tlačidla majú priemerný zdvih, ale trošku väčší odpor. Pri písaní naviac nepríjemne cvakajú, ani nemusíte mať nastavený tónový zvuk klávesnice, pri skladaní zamilovanej smsky vás bude počuť i tak :).celkový dojem z klávesnice je ale dobrý, písať sa na nej dá svižne a bez preklepov.

Display a ovládanie

Farebný displej sa môže popýšiť podporou 4096 farieb aje pasívny, čo sú rovnaké hodnoty ako u ostatných novších Siemensov. Oproti nim ale ponúka o triedu lepšiu kvalitu, farby sú ostré a jasné. Displej má i väčšie rozlíšenie, konkrétne 128x128 obrazových bodov, jeho rozmery sú 27x27 mm. Podsvietenie je rovnomerné a je ho možné nastaviť v niekoľkých krokoch, rovnako ako kontrast.

Siemens C62

Siemens C62 nie je moc rýchly, väčšina operácií je zbrzdená pomalou odozvou. Hlavná ponuka je maticová, skladá sa z niekoľkých animovaných ikoniek, ktoré môžete prechádzať kurzorom alebo číselnými skratkami. Ďalšie položky hlbšie v menu sú už textové. Ovládanie je zverené dvom kontextovým klávesám , pravou vstupujete do pohotovostného režimu, ľavou potom môžete režim individuálne nastaviť. Štvorsmerný kurzor slúži pre vstup do menu(vpravo), do telefónneho zoznamu(dolu) a do štatistík GPRS(vľavo). Štvrtému smeru(nahor) nenáleží žiadna funkcia. Ďalšie funkcie môžete pridať číselným tlačidlám 1až 9. Funkcie- Telefón ponúka triálnu prevádzka(GSM 900/1800/1900 MHz), je teda použiteľný i v Amerike. Do telefónneho zoznamu sa dostanete šípkou nadol, ten však nie je viac položkový , čo je podstatné mínus. Ku každému menu teda uložíte len jedno číslo. Pridať ale môžete e-mail alebo obrázok. Adresár telefónu a na karte SIM sa nezobrazuje naraz, mobil to nevie. Do pamäte sa vojde zhruba 500 kontaktov. V zozname je možné vyhľadávať iba podľa prvého znaku, čo je škoda. Telefón samozrejme podporuje polyfónne vyzváňanie, v tomto prípade 24 hlasov. Pri písaní sms mobil odratáva od 1368 znakov, čo je maximálna dĺžka jednej správy, ktorá je potom rozdelená do viacerých častí. Ja osobne by som uvítal odpočet od 160 znakov, aby pisateľ vedel, kedy sa blíži koniec správy. Slovník T9 bohužiaľ píše s českou diakritikou, správa s háčikmi a s čiarkami sa tak skráti na 70 znakov. Podobným"neduhom" trpia i Samsungy.

Siemens C62

Telefón tiež podporuje rozšírený formát EMS, do SMS tak môžete vkladať obrázky, animácie alebo melódie. Nechýbajú ani doručenky a možnosť preddefinovať si vlastné správy. Do pamäte sa vojde až 100 správ, ďalšie je možné ukladať do archívu. Zdieľaná pamäť má kapacitu 1,66 MB. Editor MMS správ je prehľadný, k dispozícii máte 200 znakov textu , možnosť vkladať obrázky, fotografie, melódie a nahrávky z hlasového zápisníka. Existuje tiež možnosť pripojiť prídavný digitálny fotoaprát QuickPic. Medzi hlavné organizačné funkcie patrí kalendár s týždenným a mesačným náhľadom. Celkom podarený je opakovaný budík, u ktorého si môžete rovnako nastaviť v ktorých dňoch bude vyzváňať. Budík vás zobudí dokonca i pri vypnutom telefóne. Pre športovcov sú pripravené stopky a časovač. Praktickou funkciou je tiež kalkulačka a hlasový zápisník, tridsať sekúnd záznamu síce nie je moc, ale i tak sa môže hodiť. Vášniví cestovatelia určite uvítajú prehľad hlavných časových pásiem vo svete.

Siemens C62

Dáta a zábava

Vo výbave nechýba ani GPRS. S telefónom sa k internetu nepripojíte, hardwarový modem chýba.S počítačom môžete mobil spojiť cez kábel. wapový prehliadač podporuje štandard 1.2.1. Java v telefóne bohužiaľ chýba, na výber máte z dvoch hier, v ktorých sa môžete vyblázniť s kockami. Napríklad model C60 technológiu Java ponúka aje škoda, že pri C62 tomu tak nie je. Nemôžete tak nahrávať ani iné aplikácie.

Hodnotenie

Siemens C62 prináša zaujímavý dizajn a solídne spracovanie , hlavnou devízou je kvalitný displej, najväčšou slabinou chýbajúca Java.

Siemens C62

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 4

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Siemens C62


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.