Preposlať Benq-Siemens E81

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Benq-Siemens E81

29.05.2007 | Ondřej Krabec | Komentárov: 0 |

Benq-Siemens uváza na trh ďalší UMTS telefón, ktorý podporuje 3G technológiu a kompletnú škálu multimediálnych funkcií spolu so štýlovýmj dizajnom. Je to cenovo dostupný telefón strednej triedy s podporou 3G.Je vybavený 1,3Mpx fotoaparátom, prehrávačom hu

Benq-Siemens uváza na trh ďalší UMTS telefón, ktorý podporuje 3G technológiu a kompletnú škálu multimediálnych funkcií spolu so štýlovýmj dizajnom. Je to cenovo dostupný telefón strednej triedy s podporou 3G.Je vybavený 1,3Mpx fotoaparátom, prehrávačom hudby a slotom pre pamäťové karty. Tento model by oficiálne predstavený už v júli v roku 2006, ale na našom trhu sa doposiaľ neobjavil. Oficiálne tlačové správy uvádzajú, že sa na náš trh dostane čoskoro. Benq-Siemens tak vyrobil už piaty 3G telefón.

Vzhľad a konštrukcia :

Benq-Siemens E81 má ambície zaujať záujemcov o malý a ľahký mobil, ktorí naviac požadujú solínu výbavu. tento telefón je ošatený do tmavošedého až čierneho krytu so strieborným orámovaním po obvode a lsklými ozdobnými prvkami. Rozmery sú 100x47x17 mm a váži príjemných 90g. Má klasickú konštrukciu, teda nie moc hutnú, ale pravdou je, že telefón nikde "nevrže" a vypadá, že ani kryt batérie nám po čase "neodcestuje" ako to bývalo u Siemensov zvykom.

Benq-Siemens E81

Zdá sa mi, že výrobca trochu ubral displej, pretože je okolo neho dostatok miesta atak mohol byť kľudne väčší. Napriek tomu ponúka príjemné rozlíšenie 176x220 bodov a verný obraz s 262 tisíckou farieb - samozrejme akktívnych, TFT. Klávesnica má klasickú skladbu tlačidiel - dve tlačidlá pre ovládanie menu, ďalej pre príjem/odmietnutie hovoru, céčko pe mazanie a "notu" pre spustenie hudobného prehrávača. K ovládaniu telefóna slúži štvorsmerná navigačná klávesa s potvrdzovacím tlačidlom v prostrikdu. Na pravom boku je ešte kryt sloti pre pamäťovú kartu a výhodou je, že kartu je možné vybrať aj bez vypnutia telefónu. Na zadnej časti si nesie kvalitný fotoaparát na dolnej časti má vytetované logo výrobcu. Benq-Siemens zvolil vcelku príjemný decentný vzhľad, ktorý poteší každého, kto nemusí extravaganciu. Niekoho môže sklamať, že nepodporuje výmenné kryty.

Benq-Siemens E81

Práca s telefónom :

Menu telefónu je klasické – ikony v hlavnom menu sú usporiadané do matice 3 x 4 ikony. Nevýhodou je, že i keď telefón podporuje grafické témy, ikonky sa graficky nemenia a tiež je dané ich pevné rozložennie, ktoré nejde meniť. Podporuje všetky pásma siete GSM(900, 1800, 1900MHz), GPRS triedy 10. Ponúka služby 3g, takže je možné realizovať videohovory a rýchle dátové prenosy(UMTS, WCDMA), ale v Českej republike tieto služby ponúka zatiľ len O2 operátor. Sklamaním môže byť, že technológiu EDGe tento model nepodporuje. S PC ho môžeme spojiť cez Bluetooth aleo cez dátový kábel(ktorý ale nie je súčasťou balenia). Model E81 môžeme použiť ako MP3/AAC prehrávač ( slúchadlá Benq-Siemens ale tiež do krabice nazabalil). Vstavané FM rádio telefón nemá. Organizačné schopnosti mu tie ozhodne nechýbajú a tak poteší výborne spracovaným kalendárom s denným, týždenným alebo mesačným nýhľadom. Nechýbajú ani ďalšie funkcie ako budík, kalkuklačka, upomienky, synchronizácia a ďalšie. Do diktafónu je možné nahrať až 150 minútový záznam. Ftoaparát umiestnený zozadu telefónu , vie fotiť v rozlíšení 1284x1024(1,31 Mpx) so 7x digitálnym zoomom. Samozrejmosťou je natáčanie videa vo formáte 3 GP ( v maximálnom rozlíšení 176x144 obrazových bodov). Kvalita fotografií je pri dobrých sveteľných podmienkach nie veľmi obrá až pričasto je fotka presvetlená . niekedy sa zobrazujú biele škvrny. K dispozícii je i blesk.

Benq-Siemens E81

Aby ale tefon mohol byť vôbec použitý ako foťák či prehrávač, je nutnosťou pamäťová karta (microSD).Vnútorná pamäť je totiž len 5 MB. Batéria Li-lon 900mAh vydrží bez problémov pri normálnom používaní týždeň. Výrobca udáva maximálnu pohotovosť telefónu na 300 hodín po vydelení 12,5 dňa. Osobne ma spracovanie telefónu(ako všetky Siemensi) veľmi nenadchlo. Grafika je síce jemná ale menu niekedy príde až neprehľadné a farebne nie veľmi dobre zladené. Alternatívou sú snáď grafické témy. Páči sa mi spracovanie klávesnice, na ktorej sa dobre píše, poteší tiež rýchla odozva telefónu. Zaujímavé je, že telefón síce podporuje vieotelefonáty, nemá ale predný fotoaparát. Nastaviť je možné len statický obrázok. Vzhľadom k tomu, že je to telefón strednej triedy, ponúka za prijateľnú cenu veľmi slušnú výbavu fukcií a vcelku slušný fotoaparát.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Benq-Siemens E81


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.