Preposlať NOKIA 3100

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

NOKIA 3100

20.07.2007 | Jan Topinka | Komentárov: 0 |

Už je to nejaký ten čas, čo nám fínska firma Nokia predstavila model 3100. Dnes už tento model nový nezoženiete.

Už je to nejaký ten čas, čo nám fínska firma Nokia predstavila model 3100. Dnes už tento model nový nezoženiete. Už sa nepredáva, ale ja si myslím, že si zaslúži, aby sme si ho trošku priblížili. Je to svojim spôsobom prelomový telefón. Ponuka funkcií bola prispôsobená cene, to najdôležitejšie zostalo v mobile zachované. Nokia 3100 by mohla mať skutočne veľký úspech, hlavne u nežného pohlavia. Poďme si ho priblížiť trochu viac. Noka 3100 patrí do série 40. Je to veľmi špecifická séria, pretože každý z modelov je zameraný na určitú cieľovú skupinu. Ale „vnútornosti“, pokiaľ to tak môžem povedať, sú na deväťdesiat percent rovnaké. Nokia 3100 nie je výnimkou. Vývojári Nokie vzali existujúce modely vyšších radov, trošku s nimi zamiešali, niektoré funkcie „vysypali“, niektoré „nasypali“, pridali pekný vzhľad, a hľa, je tu nový mobil. Avšak na tom, že mobil vychádza z predchádzajúcich modelov, nie je predsa nič zlého, pre užívateľa je dôležité, že Nokia 3100 je výborný mobil s vydareným vzhľadom a nízkou hmotnosťou. Nokia 3100 prevzala z Nokií vyšších radov to najlepšie a chýba len drobnosť ako infraport, foťáčik alebo komplexný organizér. Vzhľad 3100 je prispôsobený cieľovej skupine. Testovaný model mal peknú modrú farbu, plastové kryty boli čiastočne prehľadné. Pekný je svetlejší lem okolo displeja, ktorý v tme fosforeskuje, a klávesnica, snáď len svetlo šedá klávesnica z mäkkej pryže vyzerá príliš lacno. Na druhej strane Nokia 3100 je lacný mobil –aspoň v porovnaní s ostatnými Nokaimi. Kryty sú výmenné – predná časť celkom, vzadu len kryt batérie, zostáva biely bočný lem a biela časť vzadu. Kombinácia bielej a modrej je veľmi vydarená rovnako ako všetky ďalšie: biela, fialová a čierna. Pastelové farby celkom chýbajú a myslím, že je to dobre – tie nech zostanú najlacnejšiemu modelu 2100. Mimochodom, kryt je veľmi dobre odolný voči poškriabaniu.

NOKIA 3100

Klávesnica - Pretože je Nokia 3100 lacný mobil, nehľadajte tu bočné tlačítka alebo infraport. Na boku prístroja nájdete len klasický dátový konektor Pop-port umožňujúci pripojiť napr. foťáčik alebo rádio bondovku a v hornej časti potom tlačítko pre zapnutie a vypnutie. Klávesnica je, ako som už spomenul, pryžová a klávesy sú v radách spojené v jeden celok. Aj keď sú tlačítka malé, píše sa na nich obstojne, samozrejme na mobiloch typu 6100 alebo 7250 je to ešte o kus lepšie. Menu sa ovláda všesmerovým kurzovým klávesom, nechýba červené a zelené tlačítko a dve tlačítka funkčne meniaci význam podľa situácie. Dá sa nastaviť automatické zamykanie klávesnice. Skrátka všetko ako na iných Series 40 modeloch. Mimochodom, klávesnica aj displej môžu blikať do rytmu vyzváňaniu. Display - Displej je rovnaký ako na ďalších telefónoch rady, nie je aktívny, zobrazí 4096 farieb a má rozlíšenie 128 x 128 bodov. Svieti celkom jasno, biela sa zdá byť skutočne bielou (možno ide trochu do modra), na jasnom slnečnom svetle je celkom dobre čitateľný, pokiaľ sa svetlo od displeja odráža v správnom uhle. Farebný displej pri lowendovom mobile jasne napovedá, že budúci rok sa budeme stretávať už len s nimi, ich čiernobieli kolegovia zmiznú navždy v priepasti času. Drobnosť ako nastavenie šetriča displeja alebo obrázku na pozadí už snáď ani nemusíme spomínať – kto niekedy čítal akúkoľvek recenziu na model zo Series 40 o týchto možnostiach vie.

NOKIA 3100

Funkcie - Ako už bolo napísané v úvode Nokia 3100 patrí do série 40. Patrí medzi stredne vybavené telefóny. Má všetky štandardné funkcie, ktoré každodenne využijete. Chýba pár vychytáviek ako fotoaparát alebo infraport. Vnútorná pamäť mobilu je 600 kilobajtov. Vyzváňania sa dajú triediť do niekoľkých režimov, ktoré si môžete sami nakonfigurovať. Veľmi dobre pracuje mobil s textovkami. Pri písaní a čítaním môžete vidieť až osem riadkov, pokiaľ máte zlý zrak, dá sa písmo zväčšiť a zobraziť riadkov len päť.

NOKIA 3100

Pri písaní je možné používať českú T9, správy môžu byť dlhšie než 160 znakov (459). Pamäť na správy je dostatočná (150), prijaté správy sa dajú ukladať do archívu alebo do osobných zložiek. Nový je tu tiež čítač odoslaných a prijatých SMS. Mobil má celkom slušné organizačné funkcie. Poslednou funkciou mobilu je wap. Rovnako ako u 3300 je možné wapovať na ôsmych riadkoch oproti štandardným piatim, veľkosť písma je totiž možné zmeniť ako pri SMS správach. Nechýba GPRS, takže wapovanie je lacnejšie a nemusíte čítať na čas. Wap ako taký je celkom rovnaký ako u iných Nokiách vrátane zabudnutej poslednej zadanej adresy. A ako je to s pripojením k počítaču? Pretože nie je k dispozícii ani infra, ani Bluetooth, ostáva len kábel. Dnes už je pre 3100 dostupný PC Suite, ktorý vie pracovať s obrázkami a zvonením a inštalovať javové aplikácie. Synchronizácia, zdá sa, chýba. Škoda. Hodnotenie – Nokia 3100 je vydarený malý a ľahký mobil pre mladšiu cieľovú skupinu a podľa môjho názoru špeciálne pre ženy. Je na tom aj relatívne dobre, oproti iným telefónom v rovnakej cenovej skupine. Medzi plusy patrí rozhodne pekné prevedenie s originálnymi prvkami. Myslím, že každý vie, o čom Nokia 3100 je a každý si obraz urobí sám. Moje hodnotenie je 85%.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 5

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku NOKIA 3100


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.