Preposlať SAMSUNG SGH-M300

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

SAMSUNG SGH-M300

27.07.2007 | Jan Topinka | Komentárov: 0 |

Značka Samsung si upevnila prvú priečku v predávanosti hlavne vďaka véčku SGH-E700. Jeho design bol nadčasový. A tak začala pre Samsung éra véčiek.

Značka Samsung si upevnila prvú priečku v predávanosti hlavne vďaka véčku SGH-E700. Jeho design bol nadčasový. A tak začala pre Samsung éra véčiek. Juhokórejci skutočne vedia, ako na to. Moc dobre vedia, že SGH-E700 mal obrovský úspech, a tak vytvorili model SGH-M300. Vzali to najlepšie z E700 a pridali niečo naviac. No, uvidíme. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že model M300 je ženským telefónom. Podobne rozmýšľal aj samotný výrobca a týmto smerom sa bude uberať marketingovú kampaň. Osobne ale zastávam názor, že sa za Samsung SGH-M300 nemusí hanbiť ani ten najdrsnejší chlap.

SAMSUNG SGH-M300

Telo a rozmery - Samsung SGH-M300 je telefón véčkového typu, ktoré Samsung skutočne vie. V zavretom stave má rozmery 80 x 40 x 17 mm a hmotnosť 63 gramov, čím sa zaradil medzi najmenšie a najľahšie prístroje na trhu. Veľmi dobre sa drží v ruke a je ľahké ho schovať aj do najmenšieho vrecka na nohaviciach. Je vyrobený z tvrdého plastu. Aj napriek tomu sa však redí medzi telefóny s kvalitnou konštrukciou. Design je skutočne príjemný. Vyrába sa v niekoľkých farebných variantoch. Mne sa ale najviac páči klasická strieborná v kombinácii so svetlo modrou. Samsung SGH-M300 sa výborne vyklápa jednou rukou. Spojovací kĺb je, rovnako ako celý prístroj, vyrobený z plastu. Je pevný a jeho pohyb je nehlučný. Pri otváraní aj zatváraní pomáha slabá vôľa. Vrchná časť sa pri otvorenom stave nemyká do strán, na svojom mieste drží ako pribitá. Vyklápa sa štandardne o 150°, zlomenia sa obávať nemusíte, nárazom aj systematickým tlakom sa telefón dokáže vyklopiť až na 180°. Samsung patrí medzi tradičných výrobcov v oblasti vyklápacích telefónov a verím, že M300 vydrží roky používania bez akejkoľvek poruchy. Klávesnica - Asi najväčším nedostatkom telefónu je pre mňa klávesnica. Designérsky je zvládnutá dobre, imituje svojich vyspelejších súrodencov zo stajne rovnakého výrobcu. Nájdeme tu jednoliaty blok kláves, ktoré je možné ľahko rozlíšiť len podľa vertikálnych liniek, v horizontálnom smere už je to horšie. To samo o sebe nie je nič strašného. celkové ovládanie telefónu však degraduje použitý materiál. Hlavný krížový ovládač je prekvapivo vyrobený z kovu, zbytok klávesnice je pryžový, ich stlačenie je až príliš pevné. Pri stlačení sa z danej klávesy ohlási bližšie nešpecifikovaný zvuk. Rozmery telefónu samozrejme klávesnicu ovplyvnili, tlačidlá sú malé. Možno skôr vytvorené pre jemné prstíky nežného pohlavia, ale aj muži to v kľude zvládnu. Display - Vonkajší displej je aktívny, vyrobený technológiou TFT a zobrazuje 65 tisíc farieb pri rozlíšení 128 x 160 obrazových bodov. Jeho uhlopriečka je 1,6 palcov a zaberá skoro celú vrchnú stranu otvoreného telefónu. Pri pohľade na parametre by sa mohlo zdať, že ide o rovnaký displej, aký juhokórejský výrobca používal pred dvoma rokmi skoro vo všetkých svojich telefónoch. Nie je to ale pravda. Je omnoho jasnejší, čo spôsobuje aj zlepšenú čitateľnosť na priamom slnku. V kategórii najlacnejších telefónov sa displej Samsungu SGH-M300 radí medzi to najlepšie, čo sa dá na trhu nájsť.

SAMSUNG SGH-M300

Funkcie - Samsung SGH-M300 je vybavený firmwarom od výrobcu. A je potrebné dodať, že skutočne kvalitným. Je jednoduchý, je rýchly a nezasekáva sa, čo viac si priať? Adresár Samsungu SHG-M300 je schopný pohltiť až 500 viacpoložkových záznamov. Každému je možné pridať meno (priezvisko zvlášť nejde), číslo na mobil, do práce, domov a e-mailovú adresu. Vyhľadávanie prebieha postupným písaním podľa zadaného mena. Zobrazenie aj obsiahlejšieho adresára je prekvapivo rýchle a plynulé. Ďalšie plusové body pre M300. Samsung SGH-M300 nie je telefón určený pre písanie správ. Podporuje len SMS a MMS, e-mailový klient chýba. Znkay je možné zadávať postupným písaním, alebo pomocou slovníku T9. Na displej sa vojde sedem riadkov textu ako pri písaní, tak aj pri čítaní. Priamo do telefónu je možné uložiť až 200 textových správ. Dnes už je samozrejme, že takmer v každom telefóne nájdeme integrovaný kalendár. Nie je tomu inak ani u M300, ktorý však podporuje len mesačné a denné zobrazovanie, týždenné chýba. V oblasti dátových funkcií Samsung SGH-M300 sklamal na plnej čiare. Podporuje len GPRS triedy 10, ktoré naviac využijete len na prehliadanie wapu. Internetový profil nie je ponúkaný. Infračervneý port, Bluetooth aj pamäťová karta chýba. Vnútorná pamäť má kapacitu 600 KB. Telefón dokonca nie je možné ani pripojiť k počítaču a synchronizovať ho pomocou dátového káblu. Multimediálne funkcie zastupuje FM rádio, ktoré je asi najväčším lákadlom telefónu hneď po rozmeroch a hmotnosti. Ponúka 25 pozícií pre uloženie vašich obľúbených staníc, automatické hľadanie, dokonca je možné aj prehrávať na pozadí popri bežnej práci na telefóne. Rádio funguje len po pripojení dodaných slúchadiel, ktoré tak fungujú ako anténa, ktoré prekvapili svojou kvalitou. Hrajú dostatočne hlasno a príjem rádiového signálu je kvalitný. Fotoaparát - Jedná sa o VGA fotoaparát, o rozlíšení 640 x 480 obrazových bodov. K dispozícii sú rámčeky, vyváženie bielej, či rôzne režimy. Kvalita fotiek je však nízka. Ale ako tapeta Vám určite postačí. Hodnotenie - Samsung SGH-M300 je malý, ľahký, príťažlivý a veľmi dobre spracovaný telefón s minimálnou výbavou a niekoľkými vážnymi nedostatkami. Medzi ne patrí hlavne absencia akéhokoľvek bezdrôtovej technológie, či podporu pamäťových kariet alebo neschopnosť vibrovať a vyzváňať súčasne spolu s chýbajúcimi vyzváňacími profilmi. Naopak je potrebné vyzdvihnúť vonkajšiu monochromatický a vnútorný farebný displej. Oba sú dobre čitateľné na slnku a integrované FM rádio vie hrať na pozadí. Samsung SGH-M300 nie je určite dokonalý mobil, ale svojich užívateľov si nájde a poteší ich. Vo mne zanechal hlboký dojem. Moje hodnotenie je 85%.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 7

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku SAMSUNG SGH-M300


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.