Preposlať BENQ-SIEMENS E71

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

BENQ-SIEMENS E71

09.08.2007 | Jan Topinka | Komentárov: 0 |

Benq-Siemens 71 na prvý pohľad nezaujímavý telefón. Je pomerne tenký, roztomilo malý a hlavne jeho povrch tvorí z väčšiny lesklá hladká vrstva anatracitovej až šedej farby, ktorá je údajne teflónová. To mu dodáva akýsi tajomný kovový vzhľad...

Benq-Siemens 71 na prvý pohľad nezaujímavý telefón. Je pomerne tenký, roztomilo malý a hlavne jeho povrch tvorí z väčšiny lesklá hladká vrstva anatracitovej až šedej farby, ktorá je údajne teflónová. To mu dodáva akýsi tajomný kovový vzhľad. Jeho zaradenie je ako telefón strednej triedy.

Telo a konštrukcia

Podľa údajov váha 80g a rozmery 104 x 46 x 15 mm sa skutočne jedná o malý telefónik. Väčšina tela je teda šedá. Ako ďalšia farba sa na telefóne vyskytuje lesklý strieborný kov. Len by som chcel dodať, že som tento telefón mal v ruke a podľa mňa je to skôr pokovovaný plast. Ale je to môj názor. Sú z neho vyrobené doplnky telefónu. Spomínaný teflón na povrchu by mal zabraňovať zachytávaniu odtlačkov prstov na telefóne, ale na vlastné oči som videl, že to tak nie je. Odtlačky sú problém všetkých telefónov. Z prednej strany je v hornej polovici displej o rozlíšení 240 × 320. Nad ním je nenápandá čiarka vedúca k slúchadlu. Pod displejom je obligátna klávesnica. Tá má štandardné siemensové rozloženie kláves - dve kontextové tlačidlá hneď pod displejom, šípky a potvrdzovaice tlačidlo, zelený a červený telefónik a numerické klávesy. Z boku sa po celom obvode tiahne strieborný efektný pruh. Na pravom boku nie je okrem neho nič, na ľavom boku sú do pruhu zabudované dve tlačidlá pre reguláciu hlasitosti pri hovore a sú tiež strieborné. Zo spodu je tradične systémový konektor, slúžiaci pre nabíjanie a pre pripojenie handsfree.

BENQ-SIEMENS E71

Klávesnica

Zaujímavé sú šípky. Namiesto nich je tu totiž obdĺžnikový rámček, ktorý slúži namiesto šípiek. A má uprostred potvrdzovacie tlačidlo. Túto koncepciu už úspešne použila niekoľkokrát napríklad Nokia. Numerické tlačidlá nie sú nijak veľké, ale napriek tomu sa stláčajú dobre. Výhodou sú veľké medzery medzi nimi. V tme svietia klávesy na bielo, podsvietenie je rovnomerné a dostatočne silné, možno až zbytočne silné.

BENQ-SIEMENS E71

Pamäť

Vnútorná pamäť E71 je 16MB. To by na použitie ako MP3 prehrávač nestačilo, a preto je v telefóne vstavaný slot na pamätové karty microSD. Ten je skytý vo vnútri prístroja pod batériou. U problematiky umiestnenia slotu sú dva tábory užívateľov - jedni majú radšej slot prístupný zvonku, druhí zvnútra. Mne osobne príde praktickejšie, keď je slot vo vnútri, pretože kartičku aj tak nemeníte tak často a naviac čím menej otvorov na mobile, tým lepšie. Pamäťová karta bohužiaľ nie je v príslušenstve a pokaiľ jú chcete, je potrebné ju dokúpiť samostatne. Display a multimédia - Tentokrát som tieto dve položky spojil, pretože majú dosť spoločného. Display je veľmi dobrý a dobre čitateľný. Dá sa naňom pozerať video a nebudete mať problém rozoznávať jednotlivé postavy. Medzi ďalšie funkcie multimédiálnych funkcií patrí rádio a mp3 prehrávač. Obe aplikácie nie sú nijak nabité množstvom funkcií. Poporujú len najdôležitejšie veci. Pri rádiu je to ukladanie staníc. Pri mp3 prehrávača sú to playlisty vytvorené priamo v telefóne. Zvuk je ale relatívne slušný, na mobilný telefón.

BENQ-SIEMENS E71

Fotoaparát

Vstavaný fotoaparát má rozlíšenie 1,3 MPx. Nie je pritomné ani zrkadlo pre autoportréty, ani presvecovacia dióda. Funckií tiež moc veľa neponúka, len základné ako je nočný režim a pod. Vyfotené zábery majú kvalitu odpovedajúci triede mobilov, teda strednú. Natáčanie videa je opäť sklamaním. Dá sa natáčať v rozlíšení 176 x 220 a len 5 minút.

Správy

Telefón podporuje SMS, MMS aj emaily. Pri práci so správami sa toho už moc nového vymyslieť nedá. Naviac by to bolo pravdepodobne kontraproduktívne. Preto sa všetko odohráva zažitým spôsobom. Prijatých správ SMS sa vojde viac než 100, takže dostatočne. Pokiaľ by to predsa len nestačilo, môžete si správy uložiť do archívu, ktorý je uložený v zdieľanej pamäti a správ sa do neho vojde nespočetne veľa. Písať sa dá ako bez T9, tak aj s ňou. T9 nepoužíva háčiky a čiarky, teda neskracuje odchádzajúcie sms. Znaky sa odpočítavajú vždy od 160 a zároveň vidíte, na koľko častí už bude správa pri odosielaní rozdelená. Ako sa písalo vyššie, na klávesnici sa píše veľmi dobre a rýchlo. Práca s emailami je riešená jednoducho, ale dostačujúco. Môžete obsluhovať niekoľko účtov, ale v jednej chvíli sa dá pracovať len s jedným. Emaily sa ukladajú do zdieľanej pamäti. Je možné posieľať a príjmať prílohy. MMS tiež neprináša nič nové. Jej veľkosť je obmedzená na 350KB na správu, počet len voľnou pamäťou. Do MMS sa dá vložiť všetko, čo telefón pozná - obrázky, fotky, zvuk, text.

BENQ-SIEMENS E71

Dáta

Napíšem to krátko a jednoducho. GPRS, EDGE, ktorý ma veľmi milo prekvapil, Bluetooth a USB.

Funkcie

Kalendár je v E71 samozrejme tiež. Podporuje mesačné a týždenné prehľady. Udalosti je možné pridať v niekoľkých kategóriach. Sú tu aj poznámky a úlohy, ale sú samostatne a v kalendári nie sú tieto záznamy viditeľné. Pri poznámkach sa naviac dá nastaviť príznak súkromné, takže sa potom dajú prečítať len po zadaní kódu. Nechýba budík. Je len jeden, ale dajú sa u neho vybrať dní v týždni, v ktorý má zvoniť. Medzi ďalšie funkcie by som zaradil predovšetkým odpočet a stopky. Nie sú síce potrebné až tak často, ale keby chýbali, rozhodne by to mohlo vadiť.

BENQ-SIEMENS E71

Hodnotenie

Benq-Siemens E71 je na prvý pohľad nezaujímavý telefón. Je ale veľmi slušne vybavený, a to sa dnes cení. Má rozhodne veľa kladov, ale aj niekoľko záporov. Ale moje hodnotenie je 75%.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 2

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku BENQ-SIEMENS E71


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.