Preposlať Nokia-2626-recenzia

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nokia-2626-recenzia

04.09.2007 | Jozef Cmar | Komentárov: 0 |

Nokia už dlhšiu dobu vie, že sa oplatí so vzhľadom u najlacnejších telefónov príliš neexperimentovať a staviť na decentný vzhľad. Taká je aj Nokia 2626, telefón je po všetkých stránkach zaoblený, jeho rozmery sú 104 x 43 x 18 milimetrov a hmotnosť ...

Vzhľad

Nokia už dlhšiu dobu vie, že sa oplatí so vzhľadom u najlacnejších telefónov príliš neexperimentovať a staviť na decentný vzhľad. Taká je aj Nokia 2626, telefón je po všetkých stránkach zaoblený, jeho rozmery sú 104 x 43 x 18 milimetrov a hmotnosť 91 gramov. Teda dá sa povedať úplne obyčajný telefón. Všetky rohy prístroja sú príjemne zaoblené, vďaka čomu sa telefón veľmi pohodlne drží. Na prednej strane nájdete nie príliš veľký farebný displej. Je schopný zobraziť až 65 000 fareib a má rozlíšenie 128 x 128 pixelov. Nejde samozrejme o žiadny zázrak, je ale musíme mať na pamäti kategóriu, do kterej tento model patrí. Aj tak ale displej mohol byť kvalitnejší, farby nie sú príliš verné a prekresľovanie je pomalé. Nepoteší ani to, že displej je takpovediac nečitateľný na slunku, čo užívateľov nepoteší. Možno sa Nokia mohla vzdať farebného displeja, pretože čiernobiely displej by bol vonku iste lepšie čitateľnejší. Pod displejom sa nachádza klávesnica, na ktorú si niektorí sťažujú, ale ja osobne som z nej bol nadšený. Klávesy sú veľké, majú istý a pevný stisk, 4-smerové tlačítko je presné a reaguje rýchlo a aj potvrzovací stred je spracovaný veľmi dobre. Väčší problém nerobí ani písanie na klávesnici poslepiačky. Na spodnej strane sa nachádzajú konektory pre pripojenie nabíjačky a handsfree. Na zadnej strane sa nenachádza asi nič, čo by stálo za zmienku, ale pod zadným krytom je batéria s kapacitou 970 mAh, ktorá sa stará o výbornú výdrž, ktorá sa u mňa pohybovala okolo 5 dní pri bežnom používaní.

Nokia-2626-recenzia

Práca

Telefón je určený predovšetkým začínajúcim a nenáročným užívateľom, preto neprekvapí, že funkcie tu ustupují dosť do pozadia. Vďaka tomu je ale použitie telefónu veľmi jednoduché, užívateť sa v ňom rozhodne nestratí. Do telefónneho zoznamu sa dá uložiť až 300 kontaktov, tu podľa mňa Nokia zbytočne šetrila, vyššia kapacita by ju nič nestála a niektorým užívateľom by mohla pomôcť v rozhodnutí, či si telefón kúpiť. Takto si to Nokia sama skomplikovala, na druhej strane je telefónny zoznam viacpoložkový a veľmi prehľadný. Naopak v správach budem chváliť, pamäť na správy SMS je zdieľaná, teda prakticky neobmedzená. Telefón podporuje MMS správy, ktoré môžu mať veľkosť len 100 KB, väčšie telefón bohužiaľ nezvládne. Prekvapením pre mňa bol emailový klient, ktorý vie dokonca pracovať s prílohami. Toto som od telefónu tejto kategórie nečakal. Na záver som si nechal organizačné funkcie, tie bývajú v poslednej dobe dobre spracované aj v najlacnejších telefónoch a ani v Nokii 2626 tomu nie je ináč. Telefón disponuje opakovaným budíkom, kalendárom, poznámkami, diktafónom a kalkulačkou.

Nokia-2626-recenzia

Ďalšie funkcie

Vďaka podpore Javy si do vnútornej pamäte, ktorá má hodnotu 2,5 MB, môžete nahrať niekoľko Java aplikácií alebo hier. Na hranie má telefón veľmi vhodnú klávesnicu, na druhej strane telefón sám úplným rýchlikom nie je. Najviac zábavy si užijete so vstavaným rádiom, ktoré sa rovnako, ako u všetkých ostatných telefónov rozoznie len vtedy, keď je k telefónu pripojená sada handsfree, ktorá slúži ako anténa. Rádio bohužiaľ hrá len monotónne, na druhej strane v tejto cenovej kategórii som rád aj tomu. Bohužiaľ sa vôbec do telefónu nevošiel digitálny fotoaparát, uvítal by xom ho, aj keby mal len VGA rozlíšenie, stále by to bolo lepšie, ako nič. Dátové prenosy zabezpečuje GPRS triedy 6, či je v dnešnej dobe veľmi málo aj na lacný telefón. Predsa len mohol mať telefón GPRS triedy 10, ktora zaisťuje lepšiu rýchlosť. Typický majiteť modelu 2626 sa asi na WAP príliš často nedostane. Dátové prenosy tak môže využiť aspoň na kontrolu emailovej schránky.

Klady

Decentný vzhľad Dlhá výdrž FM rádio Prepracované organizačné funkcie Nízka cena

Zápory

Absencia Bluetooth i infraport Pamäte mohlo byť viac Málo funkcií

Nokia-2626-recenzia

Záver O lacné telefóny je záujem vždy a Nokia to veľmi dobre vie. Preto vydáva veľa podobných prístrojov, ktoré od seba oddeľujú len detaily a necháva na zákazníkovi, ktorý si vyberie. V kategórii najlacnejších prístrojov ide podľa mňa o zrejme správnu cestu, zákazník tu nevolí podľa funkcií, ale podľa vzhľadu, pohodlnosti ovládania a aj ceny, ktorá je veľmi nízka vďaka tomu, že vývoj týchto telefónov stojí veľmi málo peňazí. Nokia 2626 rozhodne ničím extra nevyniká s výnimkou rádia, ktoré síce hrá monofónne, ale je to stále lepšie, ako nič. Pokiaľ rádio nepotrebujete a vzhľad modelu 2626 sa vám nepáči, poohliadnite sa po ktorejkoľvek inej lacnej Nokii, ktorá vám splní rovnakú službu a bude sa vám viac páčiť.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Nokia-2626-recenzia


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.