Preposlať Palm Treo 680 recenzia

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Palm Treo 680 recenzia

04.09.2007 | Jozef Cmar | Komentárov: 0 |

Rozmery prístroja sú 113 x 59 x 21 milimetrov, čo rozhodne nie je málo, na druhej strane sa Palm v ruke drží pohodlne. Hmotnosť je 158 gramov, čo mi na prístroj s QWERTY klávesnicou príde ešte ako znesiteľná hodnota. Prednej strane dominuje štvorcový....

Vzhľad

Rozmery prístroja sú 113 x 59 x 21 milimetrov, čo rozhodne nie je málo, na druhej strane sa Palm v ruke drží pohodlne. Hmotnosť je 158 gramov, čo mi na prístroj s QWERTY klávesnicou príde ešte ako znesiteľná hodnota. Prednej strane dominuje štvorcový displej, ktorý má rozmery 44 x 44 milimetrov a zobrazí až 65 000 farieb. Jeho rozlíšenie je 320 x 320 pixelov, čo rozhodne chválim, pretože je to vyššia hodnota, než aká sa vyskytuje u väčšiny chytrých telefónov. Nesmiem tiež zabudnúť na fakt, že displej je dotykový, čo pri práci často oceníte. Vzhľadom k väčším rozmerom zostalo pod displejom veľa miesta na QWERTY klávesnicu, a vďaka tomu si výrobca mohol dať záležať na jeho spracovaní a aj to urobil. Písanie aj dlhších textov nie je žiadny problém. Pochvalu si zaslúži aj kontextové a 4-smerové ovládacie tlačítko, rovnako ako tlačítka s červeným a zeleným telefónom, ktoré sú veľmi veľká a vďaka tomu sa veľmi pohodlne stláčajú, naviac ich ľahko nájdete a stlačíte, a nemusíte sa pritom na telefón pozerať. Na hornej strane sa nachádza infraport a posuvník, ktorým sa vypínají zvuky. Na ľavej strane sa nachádza regulácia hlasitosti a klávesa slúžiaca k aktivácii diktafónu, na pravej slot na pamäťovú kartu SD/MMC. Spodná strana ukrýva konektory pre pripojenie handsfree, nabíjačky a synchronizačného kábla. Na zadnej strane sa nachádza šoškovka vstavaného digitálneho fotoaparátu, ale keby som si mohol vybrať, tak vzhľadom k jeho kvalitám, o ktorých sa nižšie zmienim by som tu radšej žiaden fotoaparát nevidel, a ešte mriežka hlasitého reproduktoru. Výrobcu musím rozhodne pochválit za príkladné spracovanie, všetko drží pevne, o komunikátor by som sa nebál ani v prípade menej šetrného zachádzania, aspoň za predpokladu, že dáte pozor na displej.

Palm Treo 680 recenzia

Práca

V tejto oblasti si nový Palm vedie veľmi dobre, ale nie som si istý, či to bude stačiť, aby vás prístroj presvedčil kú kúpe. Nezačnem ako vždy výpočtom funkcií, ale samotným operačným systémom Palm. Ten je obecne menej náročný, ako konkurenčný Windows Mobile, vďaka tomu je s porovnateľným hardwérom zariadenie svižnejšie. Tu sa o chod stará procesor s frekvenciou 312 MHz, čo mnohým z vás príjde ako málo, ale nízka frekvencia sa pri bežnom použití nikde neprejaví, zariadenie je dostatočne svižné. Telefónny zoznam využíva zdieľanú kapacitu pamäte, je teda takpovediac neobmedzený, naviac ku každému kontaktu môžete priradiť niekoľko desiatok doplňujúcich údajov. Rovnako dobre je riešená pamäť na správy SMS, aj tu sa stretávame so zdieľanou kapacitou a vďaka pohodlnej klávesnici a rýchlym odozvám systému bude ich vytváranie jedna radosť. Telefón podporuje MMS, a ich veľkosť môže byť až 300 KB. U chytrého telefónu neprekvapí ani kvalitný emailový klient, ktorý si poradí s množstvom druhov príloh a prepracované organizačné funkcie. Keby vám náhodou niečo chýbalo, na internete zoženiete tisíce doplnkových aplikácií. Neodpustím si pár slov k použitému operačnému systému, príde mi veľmi dobrý na prácu, nie sú tu veľmi často použité rušivé prvky, ovládanie je intuitívne. Aj tak by som ale niekedy uvítal o niečo atraktívnejšiu ponuku, aj keby to malo za následok menšiu rýchlosť prístroja. Predsa len keď chcem so zariadením pracovať, nemuselo by byť všetko čisto strohé, ale mohlo by byť aspoň trochu na pohľad pekné.

Palm Treo 680 recenzia

Zábava

V tejto oblasti budem veľmi stručný. Telefón sa dá dobre použiť na prehrávanie hudby a videa, tým ale jeho možnosti prakticky končia. V telefóne chýba rádio a čo sa fotoaparátu týka, možno by bolo lepšie, keby telefón žiaden nemal. Rozlíšenie 640 x 480 sa mi totiž zdá už prehistorické. V telefóne s cenou okolo 10 000 korun mi to príde ako špatný vtip. Baviť sa o kvalite fotografií asi nemá zmysel, sú proste hrozné, možno by stačili do MMS alebo ako núdzový obrazový zápisník, to je ale maximum, ktoré od telefónu môžete chcieť.

Možnosti pripojenia

Tu budem tento komunikátor z dielne Palmu veľmi kritizovať. Ponúka síce infraport, Bluetooth, GPRS a EDGE triedy 10, ale podľa mňa to hlavné chýba. Tým je podpora technológie Wi-Fi, ktorá sa bohužiaľ nekoná. To degraduje ináč dobrý prístroj. Množstvo ľudí totiž na komunikátore používa práve Wi-Fi, pretože to so sebou prináša veľa výhod. Týmto sa Palm pripravil podľa mňa o väčšinu zákazníkov, priznávam sa, že tento krok asi nikdy nepochopím. Komunikátor bez Wi-Fi proste podľa mňa nie je plnohodnotný komunikátor.

Palm Treo 680 recenzia

Klady

Veľký a kvalitný displej Dobrá výdrž QWERTY klávesnica Kvalitné spracovanie Pohodlné ovládanie

Zápory

Absencia Wi-Fi Nekvalitný fotoaparát Nekvalitný stylus

Záver

Palm 680 ma oslovil pekným displejom, pohodlným ovládaním a skvelou klávesnicou. Všetko ale bohužiaľ prebíja absencia technológie Wi-Fi, ktorú v dnešnej dobe používa široké spektrum ľudí a v komunikátoroch sa javí ako nepostrádateľná. Pokiaľ niekto vo svojom okolí Wi-Fi sieť nemá, možno absenciu sieťovej karty oželie a Plam si kúpi, ale aj tak sa ale bojím toho, že jedinými zákazníkmi zostanú skalní priaznivci Palmu, ktorých je ale stále menej. Tí za cenu cca 10 000 korún dostanú kvalitný a dobre spracovaný prístroj, ktorý môžu rozšíriť pomocou množstva doplnkových aplikácií, ktoré nájdu na internete.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Palm Treo 680 recenzia


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.