Preposlať Siemens SL65 Escada

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Siemens SL65 Escada

10.09.2007 | Jan Topinka | Komentárov: 0 |

Limitovaná edícia mobilného telefónu Siemens SL65 Escada bola predstavená v roku 2004. Mohol to byť krásny vianočná darček pre ženy, či priateľky. No pusúďte sami, mobilný telefón vyzdobený drahokamami a pravými perlami.

Hlavní aktéri

Escada: svetovo známa módna značka zamerená na luxusné módne výrobky určené najmä ženám. Spoločnosť Escada bola založena v roku 1976, v súčasnosti okrem odevov predáva aj tašky, topánky a drobné kožené výrobky, parfémy, okuliare a ďalší toar podobného charakteru. Nevyhýba se už ani produktom určeným pre mužov. Ďalšie informácie hľadajte na ~1. Siemens: nemecký výrobca mobilných telefónov. Tento rok v máji zavrel svoju divíziu módnych telefónov Xelibri, s ktorou plánoval dvakrát ročne predstavovať štýlové mobily „na jednu sezónu“. Nakoniec zostalo len pri dvoch kolekciách a modeloch Xelibri 1 až 8.

Siemens SL65 Escada

Siemens ale na štýlové telefóny nezanevrel. Už mesiac po zrušení značky Xelibri predstavil vysúvací model SL65 a teraz ide ešte ďalej. V spolupráci so značkou Escada ponúka tento mobil v limitovanej luxusnej edícii. Nejde pritom o prvú spoluprácu Siemensu s touto módnou značkou. Podobnej úpravy sa dočkal už aj predchádzajúci model SL55. Chytrý telefón Siemens SX1 sa zasa objavil v čiernej úprave McLaren, model S55 v červenočiernej verzii Formula One, rovnakou úpravou prešiel aj Siemens C55. Limitovaná edícia v prípade mobilného telefónu Siemens SL65 Escada znamená, že v tejto podobe bolo vyrobených len sedem tisíc kusov. Na Slovensko sa z nich dostalo len sto kusov.

Siemens SL65 Escada

Pocit luxusu popri limitovanom množstve podporí aj našponovaná cena. Orange, ktorý bude SL65 Escada predávať, nastavil cenu 29 990 Sk s DPH. V obchode na webe Escada, si musíte pripraviť 799 eur. Nečakajte, že za takmer trikrát vyššiu cenu dostanete viac funkcií. Telefón so značkou Escada sa funkčne nijak nelíši od štandardnej varianty telefónu. Rozdiel je v designe a v doplnkoch, ktoré sa s telefónom dodávajú. Siemens SL65 Escada vychádza v edícii Denim and Diamonds – džínsovina a diamanty. Povrch telefónu sa farbou a ďalšími detailami skutočne podobá materiálu džínsového oblečenia, niečo ako diamanty na ňom tiež nájdeme, naviac sa dodávajú aj prívesky z pravých perál, stríbra a zirkónu. Ale postupne...

Siemens SL65 Escada

Siemens SL65 je telefón s vysúvacou konštrukciou. V zatvorenom stave nie je vidieť jeho klávesnicu, objaví sa až po odsunutí displeja. Klasická verzia telefónu je farebne chudobná, strieda len šedé odtiene a až Escada prichádza s trochou života. Základ telefónu je metalízovo modrý, všetkými plochami potom prechádza svetlá, matne strieborná krivka.

Siemens SL65 Escada

Džínsovinu okrem farby samotného mobilu pripomínajú dvojité „švy“, nakreslené oranžovou čiarkovanou čiarou. Švy obkružujúce štítok okolo displeja, zdobia aj jednotlivé ornamenty. Tie sú na čelnej ploche len v spodnej časti, Escada sa viac vyzabávala na zadnej časti. Tu nájdeme tri ornamentálne prvky a medzi nimi aj logo tejto značky, štylizovanú ležatú osmičku. Rovnaké logo je potom aj na tapete na pohotovostnom displeji telefónu. Ornament na čelnej ploche je vyzdobený diamantami. Samozrejme nejde o pravé kamene, to by bol telefón neporovnateľne drahší, ale o vybrúsené kúsky kryštáľového skla značky Swarovski. Do lesku diamantov im síce trocha chýba, na svetle sa ale aj tak pekne trblietajú. Nie je to ale všetko. K Escade, ktorá sa mimochodom dodáva v štýlovej modrej krabici s podobnými ornamentami, aké nájdeme aj na telefóne, dostanete aj ďalšie drobnosti. Prvou z nich je prídavný blesk použiteľný pri fotení. Ten ale veľa krásy nepridá a v našej štýylovej recenzii preň už nie je viac miesta.

Siemens SL65 Escada

Oveľa zaujímavejšie sú tri prívesky. Jeden z nich je ukončený pútkom, na ktoré sa ostatné dva dajú navliecť a celá zostava sa nasadí do očka na telefóne. Pri prvom pohľade som prehlásil čosi o gýčovej bižutérii – ale aký som bol hlúpy! Ospravedlňuje ma len to, že bežne nepíšem články do lifestylových médií. To, čo som považoval za umelé korálky, sú totiž pravé perly. Je to tak; pri pozornom preskúmaní je vidieť, že každá perlička má trochu iný tvar. Medzi perlami sú potom rozmiestnené strieborné guličky. Na konci najdlšieho prívesku sa znova pohupuje logo Escada. Tentokrát je vyrobené z pravého striebra a zdobia ho drobné drahokamy – zirkóny. Posledným doplnkom je púzdro. Pretože Siemens SL65 Escada je určený ženám, samozrejme nejde o obyčajný obal na zavesenie na opasok. Polomäkké púzdro zo svetlo modrej džínsoviny má svoje miesto v kabelkách a nikde inde. Zatvára sa pomocou magnetky. Čelnú plochu zdobí tmavo modrý ornament vyseknutý z kože a olemovaný tentoraz už pravými švami z oranžovej nite. Aby to nebolo málo, púzdro zdobí ešte sedemnásť „diamantov“, ktoré odhadujem opäť na Swarovského kryštáľ.

Siemens SL65 Escada

Pre koho je Escada určená? Len a len pre ženy, v mužskej dlani by takto vyzdobený telefón asi vypadal trochu divne. Ale ani medzi ženami limitovaný SL65 nenájde všeobecný záujem, jeho cieľová skupina je totiž veľmi vyhranená. Toto je ale typická vlastnosť obmedzených sérií luxusných výrobkov. Nie sú určené pre každého, aj keď budia emócie na oboch stranách.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 2

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Siemens SL65 Escada


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.