Preposlať Nokia 6300 recenzia

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nokia 6300 recenzia

11.09.2007 | Daniel Kříž | Komentárov: 0 |

Požiadali sme nášho partnera, predajcu mobilov, firmu 3nity, aby pre vás urobila recenziu a priblížila vám niektoré z nasledujúcich modelov zo svojej ponuky.

Aký telefón ste vybrali a prečo?? "Vybraným telefónom sa stala Nokia 6300, pretože má podľa nášho názoru všetky predpoklady stať sa ešte úspešnejším nástupcom populárneho modelu Nokia 6230/6230i. Prístroj sa Vám pokúsime priblížiť v nasledujúcom texte a v prípade, že by Vás tento model bližšie zaujal, ponúkame ho aj ako objednávku najjednoduchšou cestou v našom e-shopu."

Prvé dojmy

Po otvorení krabice na Vás čaká to pravé prekvapenie - pri prvnom letmom pohľade na Nokiu 6300 sa nedá nevšimnúť si konzervatívny vzhľad, ktorý ešte viace podčiarkujú použité materiály a použité farby. Predný kryt má striebornú farbu, ktorá je skutočne oku lahodiaca a nielen to-pokiaľ vezmete Nokiu 6300 do ruky zistíte, že celý predný kryt je vyrobený z kovu, to isté sa týka aj krytu batérie. Kryt antény je čierny a celý z plastu, kvôli priechodnosti signálu. Po prvom ohmataní zistíte, ako dobre sa tento telefón drží v ruke, či už kvôli jeho hrúbke, která je len 12 mm. Zostávajúce rozmery sú 106 mm na výšku a 44 mm na šírku. Hmotnosť je v dnešnej dobe pre daný telefón tiež ideálna - 92 g. Na bokoch sa vďaka hrúbke vyskytlo napravo len jedno tlačítko pre ovládánie hlasitosti, ktoré je ale dosť zarovnané s povrchom samotného telefónu, a tak je jeho použitie zložitejšie, ale nie problémové. Na rozhraní zadného krytu a krytu batérie je pozdĺžna informačná dióda zakrytá bielym plastom, ktorá následne signalizuje zmeškané udalosti-napr. SMS, zmeškaný hovor a pod. V nastavení ju môžete ľahko deaktivovať. Na hornej strane je umiestené vypínacie tlačítko, ktorým sa môžu v pohotovostnom režime prepínať profily. Najväčším prekvapením je, ale strana spodná, kde výrobca ustúpil od svojho zavedeného konektora Pop-portu a namiesto neho dal do vienka konektor miniUSB, ktorý je oveľa viac rozšírenejší. Vďaka nemu k vášmu PC môžete Nokiu 6300 pripojiť pomocou kábla, ktorý používate napr. k vášmu digitálnemu fotoaparátu. Daný konektor je chránený drobnou plastovou krytkou, ktorá je ale dosť zapustená a tak je jej zloženie veľmi obtiažne.Vedľa neho sa nachádza 2,5 mm jack konektor, ku ktorému môžete pripojiť výrobcom dodávané slúchatká. Na zadnej strane sa už nachádza len sklíčko dvojmegapixelového fotoaparátu, ktoré je mierne zapustené pod okolný povrch, takže sa nemusíte báť poškriabania pri ukladaní telefónu na stôl. Pokiaľ odstránite kryt batérie, uvidíte na ľavej strane dierku pre pamäťovú kartu microSD (v balení je štandartne dodávaná karta s kapacitou 128 MB) a Li-Ion batériu s kapacitou 860 mAh a podľa uvedených údajov by s ňou mal telefón vydržať 210 minút hovoru alebo 348 hodín v pohotovostnom režime.

Nokia 6300 recenzia

Práca, organizácia času a dáta

Telefón spadá do Series 40, čo znamená, že sa nejedná o symbianový telefón, ale aj tak je Nokia 6300 veľmi užitočným a nielen pracovným nástrojom. Displej sa vďaka použitým technológiám môže chváliť pri prvom pohľade nerozlíšiteľnými pixelmi, ktoré spolu s plochou displeja, sýtymi farbami a podsvietením vytvárajú úchvatný pohľad. Zobrazí až 16,7 milióna fareb a na ploche 31 × 41 mm disponuje QVGA rozlíšením s 240 × 320 bodmi, samozrejmosťou je použitie aktívnej technológie. Vďaka možnosti aktívneho displeja môžete hneď na úvodnej obrazovke vidieť zmeškané volania, aktívne schôdzky, došlé správy. Do tejto ponuky si môžete zadať aj vami obľúbené a najčastejšie používané funkcie. V organizácii času Nokia nezaostáva za konkurenciou - ba naopak. Kalendár ponúka ako mesačný, týždenný a aj denný náhľad pre vami zadané udalosti.V orgnaizátore, sa dá nastaviť veľkosť priority danej úlohy a to v troch stupňoch. Ďalej je v ňom možné priradiť hlasité upozornenie úlohy a po jeho splnení ho odškrtnúť a uznať ho splneným. V menu telefónu ďalej nájdete užitočný a vždy použiteľný diktafón, ktorý dokáže nahrávať záznamy v maximálnej dĺžke 60 minút, ďalej je tu odpočet času, stopky a kalkulačka. Na dodávanej karte je už predinštalovaná aplikácia Opery mini, ktorá je veľmi užitočná pre prezeranie webových stránok, jej chod je bezproblémový a rýchly. Nokia 6300 bohužiaľ nepodporuje siete 3G, snaží sa to nahradiť prítomnosťou EDGE, GPRS-obe v triede 10 a už zastaralým HSCSD. Samozrejmosťou je Bluetooth, niektorým užívateľom však môže vadiť absencia síce už zastaralého, ale dosť rozšíreného infraportu.

Nokia 6300 recenzia

Zábava

Telefón obsahuje hneď niekoľko aplikácií pre spríjemnenie napr. dlhého dňa v práci, alebo na služobnej ceste. Hudobný prehrávač je veľmi prepracovaný, so širokými možnosťami nastavení. Vami nakopírovanú hudbu rozdelí podľa interpreta, albumu a názvu skladby. Podporuje formáty MP3, MID, AAC, AAC+ a vďaka podpore profilu A2DP môže hrať aj do bezdrôtových Bluetooth slúchadiel. V krabici nájdete výrobcom dodávané stereofónne slúchatká s mikrofónom, ktoré skvele držia v ušiach a aj cez priemerný zvukový prednes splnia požadovanú funkciu. S pripojením vlastných slúchediel, je vďaka 2,5 jack konektoru problém, ba je to až nemožné. Alebo si budete musieť zohnať redukciu, ktorá ale nie je zďaleka tak kvalitná a dosť zkresľuje zvukový prednes, alebo sa uspokojíte s priloženými originálnymi slúchadlami. Pokiaľ vás omrzí MP3 prehrávač, máte možnosť pustiť si stereofonne rádio, ktoré má funkciu automatického hľadania staníc a maximálny počet uložených staníc je 20. Funkcia RDS nie je v danom telefóne podporovaná. Videoprehrávač si poradí s formátmi 3GP a MP4, prehrávané video je plynulé, ale čo najviac mrzí, je nemožnosť odstránenia popiov kláves pri prehrávaní v celoobrázkovom režime. JAVA hry sú ako ostatné aplikácie nainštalované na pamäťovej karte, sú 3 a to- tretia generácia klasického hada, špatne ovládateľný trojrozmerný fotbal a sudoku.

Nokia 6300 recenzia

Záver

Nokia 6300 sa právom pokúša zosadiť vládcu daného segmentu a to svoju predchodkyňu Nokiu 6230/6230i a myslím, že je jej právoplatným nástupcom. Či už z hľadiska designu, ergonomického a jej vlastností, ktoré sú veľmi dôležité pre prácu a organizáciu času. Tento model bol vďaka použitým a kvalitným materiálom vybraný z našej ponuky, telefón v dnešnej dobe pôsobí skutočne luxusne a je orientovaný nielen do rúk manažérov, ale hodí sa aj pre ľudí, ktorí od telefónu očakávajú skvelú výdrž a skvelé dielenské spracovanie. Pokiaľ by sme mali vyzdvidhnúť 3 naj :
  • 1.moderný elegantný design
  • 2.pomer cena /výkon
  • 3.bezporuchovosť
Tento telefón si môžete kúpiť na ~1 za cenu 6419,- Sk. Túto recenziu nám poskytla firma Daniel Kříž – Trinity provozovatel internetového obchodu s mobilními telefony - ~1.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 33

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Nokia 6300 recenzia


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.