Preposlať Samsung P310 recenzia

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung P310 recenzia

18.09.2007 | JOsef Cm8r | Komentárov: 0 |

Väčšina telefónov značky Samsung sú veľmi podobné strieborné véčka. Tak to aspoň platilo doteraz, teraz už Samsung stále častejšie experimentuje s rôznymi netypickými telefónmi, či už ide o edíciu ultratenkých telefónov a podobne.

Vzhľad:

Rozhodne ojedinelým modelom je P310. Predchádzajúci model P300 celkom pripomínal kalkulačku a aj keď je vzhľad novinky v mnohých smeroch zmenený, tak kalkulačkou asi naveky zostane. Prednej strane dominuje veľmi kvalitný displej, ktorý má rozlíšenie 240 x 320 pixelov a je netypicky orientovaný na šírku. Čo ale musím kritizovať sú jeho malé fyzické rozmery, ktoré sú len 29 x 38 mm. To je ale jediná výhrada, ktorú voči displeju mám, ináč je aktívny, zobrazí až 262 000 farieb a je veľmi dobre čitateľný aj na slnku. Pod displejom sa už tradične nachádza klávesnica, ktorá sa skladá z veľkej okrúhlej ovládacej klávesy, šestice funkčných tlačítok a 12 tlačítok alfanumerických. Tie sú netypicky rozdelené do štyroch stĺpcov po 3, čo bude pre množstvo užívateľov iste predstavovať problém, minimálne do doby, než sa s prístrojom viac zžijú. To isté si trúfam tvrdiť aj o dvoch kontextových klávesách, ktoré sú na rozdiel od ostatných dotykové.

Samsung P310 recenzia

Reagujú celkom odlišne, ako všetky ostatné tlačítka. Klávesnicu a tým pádom celý telefón by som spisovateľom nedoporučil, ale treba mať na pamäti, že v ruke držíte predovšetkým štýlový prístroj. Veľkú časť zadnej strany zaberá plechový kryt batérie, nad ktorým sa nachádza šošovka vstavaného fotoaparátu a prisvetľovacia dióda. Na ľavom boku sa nachádza tlačítko slúžiace k regulácii hlasitosti, na pravom spúšť fotoaparátu a systémový konektor. Na spodnej strane sa nachádzajú tri kontakty. Je to z dôvodu, že telefón sa dá zacvaknúť do dodávaného koženého púzdra, v ktorom je umiestnená náhradná batéria a telefón môže ďalej fungovať aj keď už je batéria v telefóne vybitá. Tento nápad hodnotím na jednotku, púzdro je perfektne spracované a nápad s batériou je rovnako geniálny. Nesmiem zabudnúť spomenúť aj rozmery telefónu, tie sú 86 x 54 x 9 mm, teda ide o skutočne malý telefón, v ktorom poteší predovšetkým skvelá hrúbka. Aj hmotnosť je veľmi príjemných 85 gramov. Celkovo na vzhľade a konštrukcii telefónu nenachádzam nič, čo by stálo za väčšiu výčitku, klávesnica by síce mohla byť lepšia, ale potom by možno menej ladila s telefónom. Naviac geniálne púzdro dodáva telefónu punc výnimočnosti.

Samsung P310 recenzia

Práca:

Telefón ponúka rozsiahly viacepoložkový telefónny zoznam, do ktorého uložíte až 1000 kontaktov. Podobne ako v iných telefónoch Samsung chýbajú vyzváňacie profily, čo ale nechýba je záznamník hovorov, hlasité handsfree alebo skupiny volajúcich, V SMS správach poteší, že sa ich do telefónu vojde až 1000, takže hneď tak nebudete nútení nejaké SMSky mazať. Telefón podporuje aj MMS, ktoré môžu mať veľkosť až 300 kB a nechýba ani emailový klient, ktorý vie pracovať s prílohami. Mierne výhrady som mal pri organizačných funkciách, kde síce nechýba opakovaný budík, kalendár a pripomienky, ale telefón neponúkne plánovač, poznámky, ani pamäť na kódy, čo mi v dnešnej dobe prídu ako základné organizačné funkcie, ktoré by v telefóne s touto cenovkou rozhodne nemeli chýbať.

Samsung P310 recenzia

Zábava:

Okrem pracovných funkcií vie telefón samozrejme aj dostatočne zabaviť. O to sa stará predovšetkým kvalitný hudobný prehrávač, ktorý využíva 80 Mb vnútornej pamäte a pamäťové karty microSD. Vďaka nim vám v telefóne miesto určite nedôjde. Možno by potešil štandardný konektor na slúchatká, ten sa ale v telefónoch Samsung prakticky nevyskytuje a ani model P310 nie je výnimkou. Naopak zamrzí absencia rádia, budúcich majiteľov by iste jeho prítomnosť potešila. Nechýba samozrejme podpora Javy, ale vzhľadom k netypickej orientácii displeja a netradičnej klávesnici to asi na hranie príliš nebude. Na záver som si nechal digitálny fotoaparát, ktorý robí snímky v rozlíšení až 1600 x 1200 bodov. Kvalitou patrí medzi tie lepšie, nechýba kompenzácia expozície, digitálny zoom alebo samospúšť.

Samsung P310 recenzia

Možnosti pripojenia:

Na blízku vzdialenosť si musíte vystačiť s technológiou Bluetooth prípadne s dátovým káblom. Infraport chýba, ale v dnešnej dobe to rozhodne už nie je mínus, možno je to skôr plus. Na dlhšiu vzdialenosť je telefón schopný komunikovať pomocou GPRS a EDGE, oboje v triede 10. Podpora sietí tretej generácie sa nekoná, ale v takto zameranom prístroji by aj tak len ťažko našla využitie.

Klady:

  • Perfektný vzhľad
  • Geniálne púzdro
  • Malé rozmery
  • Kvalitný displej
  • Podpora pamäťových kariet

Zápory:

  • Nepohodlná klávesnica
  • Vyššia cena
  • Rádio by neškodilo
  • Malé fyzické rozmery prístroja

Samsung P310 recenzia

Záver:

Model P310 rozhodne nezapadne medzi v dnešnej dobe bežné masy telefónov. Môže za to predovšetkým jeho unikátny (aj keď nie celkom praktický) vzhľad a množstvo funkcií. Ďalšou výhodou je špeciálne púzdro, ktoré nielenže skvelo vyzerá a chráni telefón, ale obsahuje druhú batériu, vďaka ktorej sa vám tak ľahko nestane, že by vám došla energia. Aj napriek vyššej cene sa nebojím tvrdiť, že Samsung P310 rozhodne nezapadne a pokiaľ si ho kúpite, získate skvelú štýlovku, ktorú medzi ostatnými len tak neuvidíte.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 3

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Samsung P310 recenzia


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.