Preposlať Nokia N95 Doplnená GPS satelitnou navigáciou

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nokia N95 Doplnená GPS satelitnou navigáciou

01.10.2007 | Veronika Žáčková | Komentárov: 0 |

Pod šatočkami: (V kocke:) Technicky najvyspelejší smartphone vôbec! Doplnený GPS satelitnou navigáciou, 5megapixelovým fotoaparátom a kamerou s automatickým zaostrovaním, 3G videohovormi a každou daľšou vymoženosťou, akú si vôbec dokážete predstaviť.

Jeho tienistou stránkou je veľkosť a ako väčšina smartphonov nemá 100% silné programové vybavenie. Pokiaľ ste zvyknutí na iný prístroj z N-série , alebo na prístroje Symbian, potom ho budete milovať! Daľší z Nsérie inteligentných telefónov od Nokie! A tento je technicky najvyspelejší! Skutočne ho živí len "obraz" alebo sa preukáže rovnako nespoľahlivým a poruchovým ako niektoré iné z Nséie od Nokie?

Nokia N95 Doplnená GPS satelitnou navigáciou

Základné výhody dychtivo očakávanej Nokie N95 berú dych:

  • Zabudovaná GPS navigácia.
  • 5megapixel fotoaparát s Carl Zeiss and Tessar optikou.
  • Wi-Fi bezkáblové pripojenie k internetu.
  • 2,6 palcový display so 16 miliónom farieb.
  • Ultra rychlý HSDPA prenášač dát.
Začnime postupne. Nokia N95 je 3G Smartphone, vybudovaný na rozhraní série 60 Symbian(verzia 3.1), Buďme úprimní od začiaku a povedzme na rovinu, že tieto telefóny sú pomalé, majú tendenciu k mrznutiu a vypínania sa. Majú tiež nestabilné programové vybavenie(firmware). Sú tiež veľké a ťažké. So 120 g je N95 váhovo priemerná na Smartphones, ale je stále objemná, nehladiac na kĺzavý povrch. Ale aspoň nezabudnete , v ktorom vrecku ho máte. Keď je zatvorená, dostanete sa do menu použitím 5ti smerného navigačného tlačidla a pridruženého ovládacieho tlačidla. N95 má tiež niekoľko zasvetených média kláves , ktoré môžu byť použité ako klávesové skratky. Je to dobrá vec, pokiaľ chcete mať po ruke plno tlačidiel k stískaniu, ale na druhej strane často je to naobtiaž. Keď vysuniete kryt , dostanete sa k celej klávesnici, ale rovnako ako pri N73, sú tlačidlá príliš malé na to, aby bola pohodlná. Užívateľsky bude N95 podobná tým, ktorí využívali prístroje rady 60: poslednou dobou nie je tak ľahké ovládať Nokie, ako tomu bolo predtým, ale nečakali by ste tak "nadupaný" prístroj, že?

Nokia N95 Doplnená GPS satelitnou navigáciou

Ten, kto si kúpi N95, nebude asi hotový z takých vecí, ako je veľkosť a ergon´mia. Pravdepodobne ani z varovania ohľadom poruchovosti a lenivosti užívateľského rozhrania. To sú veci, ktoré často nehrajú rolu. A to je to, čo N95 zachraňuje! Prvý multimediálny rys prístroja , na ktorý narazíte, bude obrazovka:2,6 palcov , uhlopriečka, 240x360 pixelov a neuveriteľných 16 miliónov farieb. detektor sveteľného prostredia, je využívaný ku kontrole osvetlenia obrazovky, čím ju robí aktívnu pre použitie v takmer vo všetkých sveteľných podmienkach. Je to jedna z najlepších obrazoviek vôbec, a dáva presnosť a skutočnosť do fotiek a navigačných systémov. Fotoaparát je prvý v UK,ktorý dosiahol úrovne piatich megapixelov. Pri týchto číslach sa dá (teoreticky) zachytiť úplne všetko a kamera je toho schopná tiež- poskytuje všetku nutnú optiku ako svoj príspevok na diele. Nokia vytvárala svoju kapacitu fotoaparátu veľmi dômyselne za použitia optiky Carl-Zeiss a Tessarových šošoviek- Nokia N93 bol vôbec najlepší foťák na mobile od doby, ako prišla N95. Tej oproti N93 chýba optický zom, ale vyrovnáva to automatickým zaostrením, bleskom a šošovkami. Je 5 megapixelový zoom vytvorený pre nedostatok optického zoomu? Odpoveď je nie, takže podľa nás je N93 stále kráľom medzi fotoaparátmi na mobile, ale pre praktické využitie je lepšia N95. Ľahko ho môžeme porovnať so Sony Ericcsonom K800i, možno by ho mohol aj poraziť. Videokamera je teiž vynikajúca. Nahráva sa vo VGA rozlíšení (640x480 pixelov) rýchlosťou až 30 obrázkov za sekundu so stereo zvukom. Je tu i druhá kamera v prednej časti , slúžiaca na videohovory.

Nokia N95 Doplnená GPS satelitnou navigáciou

Daľším zaujímavým rysom N95 je vbudovaný GPS navigačný systém. N95 má GPS systém zabudovaný v telefóne, priamo komunikuje so satelitom, čo umožňuje okrem iného tiež využiť telefón pre navigáciu či už na pešo alebo v aute. udete si musieť zakúpiť licenciu k použitiu Nokia systém máp. Napriek tomu, že je krása mať toto v mobile, musím dodať, že kvalitou nedosahuje výnimočný satelitom navigovaný systém, ako je napr. TomTom One. Citlivosť a spoľahlivosť GPS prímača nie je dobrá a ani tak užívateľská-vľúdnosť systému. Tieto rysy sú najviac priekopnické, ale N95 má vo výbave telefóna všetko, na čo si spomeniete : hudobný prehrávač smožnosťou prehrávať všetky bežné hudobné formáty, stereo FM rádio, zabudovaný handsfree reproduktor, reproduktor nezávislého hlasového vytáčania, hovoriace vyzváňacie tóny, HSDPA a veľa iného. Keď dôjde na pripojenie, N 95 je najlepšie pripojovateľným prístrojom " v meste", podporuje Bluetooth 2.0, USB port 2.0, infraport, Wireless LAN, Tv-výstup a 3,5 mm slúchadlový konektor. Pamäť je tiež viac ako adekvátna, s viac ako 160Mbytes pamäťou na základnej doske a s podporou microSD pamäťovej karty(až do 2GB). Životnosť batérie je v poriadku, keď si uvedomíme, koľko energie musíme vynaložiť, aby túto potvorku uživila.

Nokia N95 Doplnená GPS satelitnou navigáciou

Na záver, Nokia N95 byla vytvorenána s ýím, že bude obrovský hit, ale sú aj nespokojní zákazníci, vracajúci N95 naspäť do obchodov. Prví užívatelia budú nadšení z veľkého množstva, ktoré telefón ponúkaí, ale treba povedať , že N95 trpí praktickými nevýhodami a Vy sa budete musieť rozhodnúť, či jeho plusy prevážia nad mínusmi.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 50

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Nokia N95 Doplnená GPS satelitnou navigáciou


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.