Preposlať Sony Ericsson W580

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Ericsson W580

04.10.2007 | Ondřej Koníček | Komentárov: 0 |

Recenzia štýlového mobilu - walkmanu od Sony Ericsson.

Sony Ericsson W580

Rozmery

W580 je stredne veľký telefón. Váži 93g a jeho rozmery sú 100 mm x 47 mm x 15 mm. Takže ide o celkom kompaktný model.Displej je TFT má 2 palce, 262 000 farieb a je príjemne jasný a dobre čitateľný za akýchkoľvek podmienok. Telo, pokryté šedým plastom s nádychom modrej, metalickej farby , je atraktívne a pôsobí kvalitným dojmom. Na ľavej strane je umiestnené jednoduché, chrómované tlačidlo na ovládanie hlasitosti, tlačidlo na zapnutie a vypnutie, spolu so slotom pre 2 M pamäťovú kartu, umiestneným navrchu. Na pravej strane je konektor pre slúchadlá. Spodná časť telefóna je mierne prehnutá, a to z dôvodu umiestnenia antény. Mobil pôsobí veľmi elegantne.

Sony Ericsson W580

Sony Ericsson W580

Zatiaľ čo d-tlačidlo a okolné tlačidlá , sú prístupné stále, klávesnica a fotoaparát sa objavia až keď telefón otvoríte. Samotné d-tlačidlo je veľmi príjemné, ale trochu mu prekáža hrana, ktorá ho obklopuje.Táto hrana sa javí ako ideálna pri otváraní telefónu, keď sa o ňu zapriete palcom, takže význam má. Softwarové tlačidlá: C, back, tlačidlo určené pre ovládanie walkmanu a tlačidlo pre skratky, pracujú dobre , ale posledné dve vymenované, sú veľmi malé. Ako malé sa mi vidia aj tlačidlá na klávesnici. Sú ale veľmi dobre "cítiť"celkový dizajn klávesnice je príliš úzky , aj keď atraktívny. Fotoaparát je umiestnený navrchu zadnej strany displeja a je obklopený peknou modrou farbou. W580 je tiež vybavený efektami pri volaní.Tieto diódy sú umiestnené za softwarovými tlačidlami a pri vyzváňaní alebo prichádzajúcej správe svietia z boku rôznymi farbami . Efekty sa môžu vypnúť, alebo nastaviť tak, aby boli aktívne v diskrétnom móde. Vybrať si môžete zo 16tich farieb. Okrem šedej farby sa dá telefón kúpiť tiež v oranžovej, v priebehu mesiacov by mala prísť aj čierno-oranžová varianta.

Sony Ericsson W580

Sony Ericsson W580

Základní funkce

Pre každodenné použitie sú funkcie tohto modelu dostačujúce. Silná integrovaná anténa udržiava signál i v miestach, kde je veľmi slabý. Kvalita zvuku pri telefonovaní je veľmi dobrá, dokonca aj v slabo pokyrtých oblastiach, pre hands-free platí to isté. Jedinou "chybou" je batéria, ktorá nemá takú výdrž, ako by sa dalo čakať . Náš W580 sa vybil už po 5.5 hodinách hovoru, čo je celkom vzdialené od 9 hodín, ktoré uvádza výrobca. Možno je to spôsobené efektnými svetlami pri hovore, ktoré keby boli vypnuté, je väčšia šanca, že batéria vydrží skoro 9 hodín. Kontakty a profily sú na veľmi dobrej úrovni. Systém kontaktov podporuje multi-charakterové vyhľadávanie, takže hľadanie je v ňom veľmi rýchle a jednoduché. Profilov je sedem a sú určené skutočne pre akúkoľvek príležitosť. Všetky si môžete nastaviť , tak ako potrebujete. Tak, ako pri iných modeloch od SE, i pri tomto môžte používať hlasové vytáčanie. W580 podporuje SMS, MMS a e-mail.Editor správ je štandardný, ale editor MMS používa veľmi jednoduchý a príjemný interface, takže pridávanie obrázkov, hudby a podobných vecí je hračkou. Telefón podporuje GSM/EDGE. Nie síce to najrýchlejšie, ale stabilné a fungujúce bezproblémov. W580 môže byť tiež využitý ako bezkáblový bluetooth modem. Bluetooth môžete tiež použiť pre pripojenie slúchadiel.

Sony Ericsson W580

Sony Ericsson W580

Multimédiá/funkcie

Tlačidlom na prednej časti mobilu spustíte prehrávač hudby. Má nový interface, ktorý sa ovláda jednoduchšie ako predtým. Prehrávanie môžete zosynchronizovať s PC pomocou dodávaného Disc2Phone softwaru.Kvalita zvuku je podľa mňa dobrá i s dodávanou bezkáblovou náhlavnou súpravou.Najviac"cool" , čo prehrávač ponúka , je možnosť ovládať ho "trasením". Stačí stisnúť tlačidlo pre spustenie prehrávača a potom s telefónom silne zatriasť;prehrávač si nastaví v playliste náhodné skladby a začne hrať. Je to výborná "vychytávka" najmä pre bežcov, ktorí nemusia za behu zložito hľadať rôzne tlačidlá pre zmenu prehrávania. 2Mpx fotoaparát je dostačujúci a schopný vytvoriť kvalitné snímky v dobre osvetlenom prostredí .Pokiaľ nie je fotený objekt príliš blízko, tak sú výsledné obrázky veľmi ostré.Pokiaľ sa ale zotmie, tak vám slabý nočný režim, vôbec nepomôže avýsledok bude "nič". Fotoaparát môže tiež natáčať video, ale len v blízkom rozlíšení 176x144. W580 priplával s typickou výbavou walkmanov od SE. MusicDJ vám umožní vytvárať vyzváňacie tóny, VideoDJ ponúka základné prostriedky pre úpravu videa a PhotoDJ zase pre úpravu fotografií. Telefón je vybavený tiež TrackID, čo je identifikácia piesní a sú na ňom nainštalované 2 hry, jedna z nich je The Sims 2. Jednou z najzaujímavejších aplikácií je "krokometer".Vstavaná pamäť je 20 Mb, súčasťou balenia je M2 pamäťová karta s 512 Mb.

Sony Ericsson W580

Sony Ericsson W580

Uživateľské rozhranie

Keď dôjde na ovládateľnosť telefóna, tak toto nikto nevie lepšie ako Sony Ericcson. W580 je žiarivým príkladom, ako by mal telefón fungovať.Užívateľské rozhranie je jednoduché, intuitívne a na pohľad pekné. Jendou z mála vecí, ktoré si zaslúžia sťažnosť , je chýbajúce samostatné zelené a červené tlačidlo pre príjem a koniec hovoru. Táto funkcia je síce ponúkaná, ale len cez softwarové tlačidlá C a back. Tlačidlá sú rozdelené na dve časti. Horná časť slúži na príjem a ukončenie hovoru. Systém skratiek je tiešž veľmi dobrý, dostanete sa s nimi bez problémov do najviac používaných funkcií, ako sú zmeškané hovory , prijaté správy, spustenie aplikácií a internetový prehliadač. Samozrejme si telefón môžete nastaviť podľa vašich prianí.

Sony Ericsson W580

Verdikt

W580 je skvelý príklad, ako by mal telefón vyzerať. Nielen že je pekný a kvalitný už na prvý pohľad, ale k tomu ešte pridáva dobrý fotoaparát a skvelý prehrávač hudby. Bonusové aplikácie ako napr. "krokometer" a ovládanie prehrávača zatrasením, sú už len čerešničkami na torte.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 37

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Sony Ericsson W580


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.