Preposlať Nokia 6500 Classic

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nokia 6500 Classic

05.10.2007 | Ondřej Koníček | Komentárov: 0 |

Po recenzii vysúvacej verzie tu máme verziu Classic

Nokia 6500 Classic

Nokia 6500 Classic

Nokia 6500 Classic je jedným z dvoch telefónov z rady 6500.Rovnako ako jeho brat, vysúvací 6500 , má i tento typ elegantný vzhľad a ponúka GSM/EDGE, podporu UMTS alebo možnosť " spustené programy", ako je napríklad prehrávač MP3, minimalizovať a s telefónom normálne pracovať.

Rozmery

S hmotnosťou len 89g a rozmermi 110mm x 45mm x 10mm patrí 6500 do kategórie stredne malých telefónov. Design je veľmi jednoduchý a to mu pridáva na atraktivite, keďže v jednoduchosti je krása. Displej vie zobraziť 16 miliónov farieb a i keď má uhlopiečku 2 palce, rozlíšenie je QVGA, takže je veľmi jasný a ostrý. Na rozdiel od vysúvacieho modela, je lepšie čitateľný i za jasného, slnečného dňa.

Nokia 6500 Classic

Malé d-tlačidlo sa ovláda veľmi dobre. Dopomáha tomu , výrazná strieborná hrana, po jeho obvode. Dve softwarové tlačidlá a zelené s červeným tlaidlom pre volanie sú celkmo malé, ale tiež sa ovládajú pohodlne. Na klávesnici sú strieborné výstupy, ktoré oddeľujú jednotlivé tlačidlá. Tie síce nejdú stisnúť, ale sú dobrým vodítkom pre jednotlivé písmená. Ich podsvietenie je dobré a rovnomerné. Dizajn je tak jednouchý, že na boku nie je žiadne ovládanie hlasitosti alebo tlačidlo pre rýchly prístup k fotoaparátu. Nabíjanie a prepojenie s PC je prevádzané jedným vstupom, a to cez mini USB na hornej strane prístroja . Malá dierka, na spodnej strane prístroja slúži k pripojeniu slúchadiel. Najviac ma uchvátilo spracovanie. Telefón pôsobí silným, skoro až nezničiteľným dojmom. Vyzerá to skoro tak, že by sa sním dalo otvoriť aj fľaškové pivo:).

Nokia 6500 Classic

Základné funkcie

Tu má 6500 pár nedostatkov. Integrovaná anténa je veľmi slabá a v oblastiach s menším pokrytím bolo veľmi obtiažné telefonovať. Ale pokiaľ je signál ok, kvalita zvuku je veľmi dobrá. Aj vysúvací model sa v tomto ohľade podaril. Vadí ale nízká úroveň hlasitosti. I keď máte volume naplno, hlasitosť nie je nič moc.Výdrž batérie pri volaní je 4h a 5min. Systém kontaktov, ako to už pri Nokii býva zvykom, je na najvyššej možnej úrovni. Nechýba ani pridávanie obrázkov a zvonenia k jednotlivým kontaktom. Rozhranie telefóna možno nevyzerá najlepšie, ale svoju funkciu plní skvelo. Veľmi dobre urobené sú i profily. Nielen, že je ich tu skutočne veľmi veľa,ale každý si môžete ešte sami upresniť.Rýchle vytáčanie sa klasicky spúšťa dlhým stlačením príslušného tlačidla. Užitočné je iste aj ovládanie hlasom. Tým, môžete ovládať tak vytáčanie kontaktov, ale môžete ho použiť napr. Pre ovládanie rádia alebo vyzváňacích tónov. Tento systém pracuje veľmi dobre, povedal by som, že zo všetkých dostupných Nokií najlepšie.Ďalšie funkcie sú SMS, MMS a e-mail. E-mailový účet sa nastavuje bez najmenších problémov.Telefón podporuje tiež EDGE GPRS a rýchlejšie rozhranie 3G UMTS.Ďalším konektivným vybavením je Bluetooth 2.0+EDR, A2DP stereo slúchadlá a micro USb kábel pre pripojenie s PC. Na rozdiel od vysúvacej verzie, tu sa dá USB konektor použiť pre nabíjanie.

Nokia 6500 Classic

Multimédiá a aplikácie

Fotoaparát na 6500 je doplnený o LED blesk. Automatické vyváženie bielej farby fuguje dobee, pokiaľ fotíte vonku, ale v horšie osvetlenom priestore má trochu problémy. Výborný je prehrávač MP3, ktorý je možné synchronizovať s Windows Media Player. Piesne je možné rozdeliť podľa autora, albumov a žánrov. Kvalita prehrávania zo vstavaných reproduktorov je dobrá. Aplikácie sú klasické: napr. odpočet, stopky, budík, kalendár, kalkulačka a poznámkový blok. Všetky pracujú bezproblémov. Telefón podporuje Javu a sú na ňom predinštalované 2 hry : 3D Rally a Snake 3. Vnútorná pamäť telefóna je 1 GB.

Nokia 6500 Classic

Verdikt

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 12

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Nokia 6500 Classic


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.