Preposlať Sony Ericsson K530i

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Ericsson K530i

11.10.2007 | Ondřej Koníček | Komentárov: 0 |

Recenzia mobilu od Sony Ericssonu s podporou 3G sietí a rozhraním UMTS.

Sony Ericsson K530

Sony Ericsson K530i

Sony Ericsson K530i je stredne veľký mobilný telefón s veľmi decentným vhľadom. Najväčšou Novinkou v tejto kategórii je podpora 3G sietí. Výbava pre túto kategóriu je štandardná. Rozmery sú 102 x 46 x 14 mm a váha 92g. Telo je celé vyrobené z plastu. celková stavba je kvalitná a jednotlivé časti spolu dobre sedia. Hlavným ovládacím tlačidlom je klasický D-pad. jeho stred je dobre oddelený od ostatných tlačidiel, takže sa dobre ovláda i poslepiačky:) Podsvietenie je biele a rovnomerné.Na druhej strane, dispelj je skôr priemrný. Rozlíšenie je slabých 176 x 220 a veľkosť 31 x 39 mm.Okolo displeja je čierny ochranný rámik, takže vyzerá väčší, ako v skutočnosti je. zobrazí 262 000 farieb. Úroveň podsvietenia sa dá nastaviť, bez toho, aby ste museli vstupovať do menu. Vľavo, nad displejom je druhá kamera pre video-hovory.Pokiaľ telefón nepoužívate, displej sa úplne vypne. Užívateľské rozhranie sa od ostatných produktov tejto švédsko-fínskej značky , ničím zásadným nelíši. Všetky ikony a voľby v menu sú starou, dobrou klasikou. Jediným rozdielom je, že si môžete nastaviť veľkosť digitálnych hodín a nastavenie animovaného pozadia. Všetky ikony v menu sú pohyblivé, čo sa nedá nikde vypnúť. Do hlavnej ponuky telefóna sa dostanete po stlačení stredu navigačného tlačidla.

Sony Ericsson K530i

Rovnako, ako nás sklamal displej, neboli sme práve nadšení ani z 2Mpix fotoaparátu. Chýba mu auto-focus a akýkoľvek kryt šošovky. Telefón určite nepatrí medzi fotografickú elitu, ako to býva u produktov od SE zvykom.Maximálne rozlíšenie fotografie je 1600x1200. Nastavenie efektov a vyváženia bielej sa nelíši od klasickej ponuky. 2.2 násobný digitálny zoom je možné použiť iba, keď fotíte v kvalite VGA.Zhotovené obrázky obsahjú informácie o čase a dátume ich vytvorenia.Ukladajú sa vo formáte 3GP a jeho rozlíšenie je 176 x 144 pixelov. Zaujímavá je aplikácia AccuWeather, ktorá ponúka predpoveď počasia na 3 nasledujúce dni.Služba je samozrejme zadarmo, ale pri jej použití sa musíte pripojiť na web, takže nejaké dáta vás to predsa len stáť bude. Organizér,kalendár a ostatné aplikácie , sú v klasickom prevedení. Pri písaní SMS máte na displeji zobrazených 8 riadkov. Slovník T9 je samozrejmosťou. Telefón podporuje i EMS.MMS editor je jednoduchý a maximálna veľkosť jednej správy je 300KB. Ďalšia zajímavá aplikácia je Audible. Z databázy serveru Audible.com si môžete sťahovať audio knihy. Služba je zadarmo, vyžaduje len registráciu na danom webe.

Sony Ericsson K530i

Telefón ponúka hudobný prehrávač, rádio a predinštalované hry Java. prehrávač podporuje formáty MP3, WMA, AAC, AAC+ a eAAC+. Môžete ho nechať spustený na pozadí a pokračovať v bežnom používaní telefóna.Hudbu si môžete užiť na dostatočne hlasných , vstavaných reproduktoroch , alebo na slúchadlách, ktoré sú súčasťou balenia. Vďaka Bluetooth môžete k telefónu pripojiť tiež rôzne bezkáblové príslušenstvo. FM rádio má funkciu RDS, čo znamená, že zobrazuje názvy piesní. Prehrávač viea podporuje formáty 3GP a Mp4. Klasická výbava Sony Ericssonu MusicDJ, PhotoDJ a VideoDJ tomtuto modelu nechýba. EDGE chýba, ale je nahradené rozhraním UMTS. Veľa užívateľov však stále preferuje EDGE, ktoré je síce pomalšie, ale má väčšie pokrytie.Pokiaľ telefón pripojíte k PC, môžete si vybrať zo správcu súborov stlačením cez PictBridge. Sony Ericsson K530i je veľmi podobný modelu K610. Má ale lepší vzhľad, FM rádio a TrackID.Stoja tieto vylepšenia za príplatok oproti lacnejšej K610? To už nechám na zváženie každému z Vás.

Sony Ericsson K530i

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 62

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Sony Ericsson K530i


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.