Preposlať Motorola RAZR2 V9m

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Motorola RAZR2 V9m

15.10.2007 | | Komentárov: 0 |

Recenzia zrejme najlepšieho telefónu z kategórie RAZR.

Zatiaľ čo prezývka RAZR nemala medzi užívateľmi obzvlášť dobré meno, v tlači tieto prístroje vždy chválili a označovali ich za jednu z najlepších rád, ktoré kedy Motorola ponúkala.

Fyzické aspekty

Z predchádzajúcej generácie si tento model vzal len časť názvu, je to úplne iný telefón.Lepšie vyzerá a je solídnejšie prepracovaný. Tento 120g ťažký telefón má v sebe veľa príjemných detailov.Ako napríklad vyleptané tlačidlá, ktoré vyzerajú skutočne skvelo. Na zadnej strane je použitý, nový, dobre sediaci kryt batérie, ktorý má veľmi príjemný povrch. Reproduktor je umiestnený v spodnej časti, v akejsi brade telefóna, kde našla svoj domov i integrovaná anténa.Na prednej strane sa, pokiaľ je telefón zavretý, nachádza druhý displej QVGA, ktorý vie zobraziť 65 000 farieb. Hneď nad ním je 2Mpix fotoaprát. Pokiaľ porovnáte tento 2 palcový, vonkajší displej s konkurenciou, vyjde vám, že je skutočne obrovský. Keď telefón otvoríte , objaví sa pred vami rozmerný QVGA hlavný displej, štýlová klávesnica a masívny strieborný kĺb, ktorý je presne medzi nimi. Vnútorný displej má 2.2 palce a zobrazuje , rovnako ako vonkajší, 65 000 farieb. Je ale oveľa ostrejší a jasnejší. Klávesnica je prakticky rovnaká, ako u všetkých produktov RAZR. Je v jednom kovovom kuse a jednotlivé rady kláves sú od seba oddelené mierne vystúplou gumou. Funguje veľmi dobre, hlavne ak zvážime jej ultra-tenkú konštrunkciu. Nad alfanumerickou klávesnicou sa nachádzajú 2 softwarové tlačidlá, červené a zelené tlačidlo pre telefonovanie a výborný d-pad, ktorým sa ovláda menu. Všetky fungujú na výbornú.

Motorola RAZR2 V9m

Veľký, kovový kĺb , v strede telefóna , je jedným z dôvodov, prečo konštrukcia pôsobí tak kvalitným a pevným dojmom. Rozmery telefónu sú 103mm x 53mm x 12mm.Jediná sťažnosť ohľadne dizajnu padá na mikro-USB port , ktorý sa používa tak pre nabíjanie ako pre pripojenie k PC a pre slúchadlá. Mikro-USB je nový typ pripojenia, ktorý bol vyvinutý špeciálne pre mobilné telefóny. Je tenší ako populárny mini-USB port, ktorý používajú telefóny už roky.

Základné funkcie

Kvalita audia je na výbornej úrovni, určite patrí k tomu najlepšemu, čo Motorola ponúkala a ponúka. I v porovnaní s konkurenciou je na tom viac ako dobre.Integrovaná anténa má dobrý príjem a telefón v našom teste vydržal telefonovať v kuse 4h 28 min, čo je asi o hodinu viac ako uvádzajú oficiálne čísla.Takže veľmi príjemné prekvapenie. Kvalitný zvuk sa ale bohužiaľ nepremietol do telefonovania. Zvuk je veľmi tichý a neprirodzený.Telefónny zoznam je solídny , ponúka priestor pre 1000 kontaktov. Klasicky si ku každému môžete uložiť e-mail, dátum narodenia, obrázok a iné detaily. Telefón neponúka žiadne predvolené profily, hlasitosť, vibrácie a zvonenia sa dajú ale dobre a rýchlo nastaviť cez skratky na klávesnici. RAZR2 V9 podporuje i viedo zvonenia. Vytáčanie pomocou hlasu funguje dobre , najmä pri použití head-set.Cez hlas môžete vytáčať kontakty , ale tiež si zistiť stav batérie, alebo spúšťať niektoré aplikácie. Je tu i klasická rýchla voľba telefónnych čísiel. Písanie SMS bolo podľa očakávaní príjemné , na účet e-mailu sa dostanete cez vstavaný webový prehliadač. Bluetooth je samozrejmosťou a telefón podporuje vysokorýchlostnú EV-DO 3G sieť.

Motorola RAZR2 V9m

Motorola RAZR2 V9m

Multimédiá/aplikácie

RAZR2 V9m je multimediálny prístroj, ktorý ponúka veľa aplikácií. 2Mpix fotoaparát robí celkom kvalitné fotografie, poporuje mobilnú televíziu a má dobré automatické vyváženie bielej farby. Funguje výborne dokonca i v temnom prostredí. Natáčať video môžete len v rozlíšení QVGA a výsledok môžete použiť , okrem iného aj ako videozvonenie. Sprint Music Store je názov prehrávača hudby. Je veľmi prehľadný a užívateľsky príjemný. Podporuje formáty AAC, AAC+, eAAC+, MP3 a WMA, ale žiaľ mu chýba možnosť, aby mohol byť spustený na pozadí. Čo znamená, že keď počúvate hudbu, nemôžete telefonovať ani písať SMS, čo nie je veľmi šťastné riešenie. Aspoň, že môže fungovať i keď je telefón zavretý.Po ukončení hovoru prehrávač začne automaticky hrať tam, kde skončil pred hovorom.Celková výbava je veľmi štedrá. Zhŕňa všetky aplikácie , bez ktorých sanezaobídete- kalendár, plánovač úloh, svetový čas, kalkulačku a veľa ďalších. Vstavaná pamäť je 62MB a telefón má slot pre karty microSD, ktoré sa dajú kúpiť s kapacitou až 2GB.

Užívateľské rozhranie

Na rozdiel od RAZR2 V8,ktorý bežal na novom operačnom systéme od Motoroly na báze Linux/Java, tento model pracuje so starším systémom Synergy, ktorý bol skoro u všetkých starších RAZRov.Je ale podstatne vylepšený. Takže je rýchlejší a má krajšiu grafiku. Menu sa ovláda vďaka skvelému d-padu veľmi dobre. Motorola tiež dosť zapracovala na použiteľnosti vonkajšieho displeja s rozlíšením 240x320 a s tromi dotykovými tlačidlami. Vďaka nim sa môžete pohybovať napr. v prehrávači hudby bez toho, aby ste museli otvoriť telefón. Odozva tlačidiel a ich citlivosť je fantastická.

Motorola RAZR2 V9m

Verdikt

V skratke, Motorola RAZR2 V9 je výboný telefón.Ponúka pekný dizajn, pevnú konštrukciu a dostatočné množstvo aplikácií. Pravdepodobne nebude tak prelomovým, ako bol za svojich čias RAZR V3 , ale určite je a bude kvalitnejším. Funkčnosť a ovládanie je na najlepšej úrovni, preto vám tento telefón vrelo odporúčam.

Motorola RAZR2 V9m

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 4

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Motorola RAZR2 V9m


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.