LG


Preposlať LG KE500

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

LG KE500

22.10.2007 | Ondřej Koníček | Komentárov: 0 |

Recenzia elegantného mobilu od kórejského výrobcu telefónov.

Nový telefón LG KE500 prináša vyvážený vzhľad, celkom dobrú multimediálnu výbavu, 2Mpix fotoaparát, slot pre pamäťové karty a FM rádio. Celé telo je vytvorené v striebornej farbe.Jeho rozmery sú 97 x 47 x 15 mm a hmotnosť je 90 gramov. Plasty na celom telefóne, okrem displeja a jeho rámu, sú odolné voči otlačkom prstov, čo je veľkou výhodou. Pri vysunutí sa vrchná i spodná časť trochu hýbe, ale nie je to zas žiadna hrôza. K otvoreniu nepotrebujete vyvinúť žiadnu veľkú sila a to i preto, že hneď pod displejom sa nachádza vystupujúca hrana, ktorá vám túto činnosť uľahčí. Okrem klávesnice a ovládacieho d-padu , sú niektoré tlačidlá umiestnené na bokoch telefóna. Na ľavej strane je to ovládanie hlasitosti a oko pre pripevnenie šňurky na telefón. Na pravej strane je umiestnené tlačidlo pre prístup ku fotoaprátu a pre zapnutie/vypnutie mobilu. Hneď nad ním je výstup pre slúchadlá, ktorý je chránený gumou. Na hornej a zadnej časti nie je nič. Väčšinu zadnej časti zabrala batéria. Veľmi ľahko sa dáva preč, stačí zatlačiť uvoľnovacie tlačidlo . Je to typ Li-lon s kapacitou 800 mAh. Doba hovoru je 210 minút a v pohotovostnom režime vydrží telefón 200 hodín. Sim karta má svoje miesto klasicky pod batériou. Napravo od uvoľnovacieho talčidla batérie je slot pre pamäťové karty microSd. Ten je bohužiaľ zvnútra , takže sa k nemu dostanete len po vyňatí batérie. V balení s telefónom nedostanete žiadnu kartu.

LG KE500

Čo sa týka ovládacieho tlačidla d-pad, odviedli v LG veľmi dobrú prácu. Je kruhové a ovláda sa do štyroch smerov. Má veľmi príjemné modré podsvietenie, rovnako ako celý telefón. Po jeho stranách sú dve softwarové tlačidlá pre volanie. Alfanumerická klávesnica má nový dizajn a je celkom rozhľadná. Po zavretí sa klávesnica automaticky uzamkne , môžete si tiež nastaviť, aby bola zamknutá až po určitej dobe nečinnosti. LG KE500 je prvý telefón kórejského výrobcu , ktorý prináša technológiu Mobile XD Engine.Tá slúži pre zlepšenie kontrastu dspleja. Ale nejaký prevratný rozdiel nečakajte. LG má 2 palcový TFt displej so schopnosťou zobraziť 262 000 farieb a s rozlíšením 176 x 220 pixelov.Vďaka nižšiemu rozlíšeniu sú obrázky na displeji trošku kostrbaté, ale pre každodenné použitie slúžia dobre. Čo sa týka nastavení, môžete si nastaviť jas, i to, po akej dobe sa má podsvietenie vypnúť. Displej je chránený sklíčkom, ktoré môže v pohotovostnom režime poslúžiť i ako malé zrkadielko. Ochranné sklo je dosť náchylné na otlačky prstov, rovnako ako rám displeja. Na priamom slnku je tento displej naproste nečitateľný. Užívateľské rozhranie je veľmi jednoduché a príjemné.Na displeji je zobrazený čas a dátum, na pozadí si môžete tiež nastaviť zoznam svojich úloh. Do menu sa dostanete stlačením prostrednej časti d-tlačidla, alebo ľavým, softwarovým tlačidlom.Pravým sa dostanete do kontaktov. Hlané menu obsahuje 9 ikon, ktoré môžu byť zobrazené buď klasicky, alebo v kruhu. Pre pohyb môžete použiť i alfanumerickú klávesnicu. Menu je veľmi rýchle a po stlačení príslušného tlačidla, máte na displeji ihneď to, čo ste chceli.

LG KE500

LG KE500

KE 500 ponúka 2Mpix fotoapárat. Jeho šošovka je umiestnená na zadnej strane prednej časti a pri zatvorení telefóna sa ukryje za zadnú časť. Hneď vedľa šošovky je umiestnený LED blesk. Maximálne rozlíšenie fotografie je 1 600 x 1 200 pixelov. Kvalita fotografií je priemerná, zobrazenie farieb je na celkom dobrej úrovni. Môžete tiež natáčať video vo formáte 3GP a v maximálnom rozlíšení 176 x 144 pixelov.Dĺžku záznamu obmedzuje len voľné miesto na karte. Telefónny zoznam ponúka kapacitu 1000 kontaktov. Ku každému menu môžete priradiť až 4 telefónne čísla a informácie o bydlisku, e-mailu, obrázok, alebo melódiu. Kontakty môžete rozdelovať do skupín. Zobrazenie je v troch nastaveniach : mená ; mená a čísla; číslo-meno + obrázok. Môžete tiež použiť hlasný odposluch a od 30 sek. si hovory nahrávať. Ako vyzváňanie si môžete nastaviť súbor vo formáte MP3, VAW, ACC a AMR. Bohužiaľ telefón nepodporuje e-mail klienta. SMS, MMS a EMS tu ale samozrejme sú. Maximálna veľkosť MMSky je 300KB. Čo sa týka organizácie, telefón disponuje klasickou výbavou, akou je kalendár, úlohy, stopky, časovač či budík. Ten si môžete nastaviť 5x a pre každý si môžete vybrať rozdieľnú melódiu a čas opakovania. K prebudeniu si môžete tiež nastaviť FM rádio. To ale nepodporuje RDS, nemôžete si ho pustiť na pozadí. Má pamäť na 12 staníc a automatický scan.Prehrávač videa podporuje formáty 3GP a MPEG-4.Môžete ich posúvať dopredu, ale nie je možné ich pustiť cez celý displej. Telefón má predinštalovanú len jednu hru a to Sdoku. Pre transfer dát môžete využiť GPRS , alebo EDGE, obidva triedy 10. Ďalej máte možnosť prepojiť telefón cez USB s počítačom, pričom počas prepojenia sa telefón nabíja. LG KE500 v nás zanechal veľmi dobrý dojem. Pod peknou tvárou sa skrýva dobrá multimediálna a funkčná výbava. Jeho najbližší konkurent je vybavený podobne ~1. Ten má ale horší fotoaparát a tiež displej.

LG KE500

LG KE500

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 3

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku LG KE500


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.