Preposlať Nokia 6267

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nokia 6267

30.10.2007 | Ondřej Koníček | Komentárov: 0 |

Klasické véčko od Nokie, ktoré má skvelú výbavu, ale aj trochu opozeraný a nudný design.

Nokia sa nikdy veľmi nehrnula do súťaže o čo najtenší telefón. S modelom 6267 to vyzerá, že ju to ani nejak drasticky nezaujíma. Telefón má celkom elegantný vzhľad, jeho telo je ale veľmi náchylné na prach a otlačky. Je škoda, že je celkom veľký, pretože ináč sa radí v strednej triede k tým najvyvinutejším modelom. Telefón prišiel na trh v júni 2007 a predáva sa za veľmi slušnú cenu asi 240 euro (asi 7 000 korún).

Design

Nokii asi dochádzajú nápady, pretože všetky posledné véčka sú si veľmi podobné a stala sa z nich jedna veľká, šťastná rodinka. To neznamená, že by bola 6267 škaredá, Nokia len tento typ designu použila už veľakrát. Takže už stratil trochu zo svojej príťažlivosti. Klávesnica prešla zmenou a je to jedna z mála vecí, ktorá tento model odlišuje napr. od ~1. Jej účelom nie je prehnaná elegancia, ale pohodlie pri písaní dlhých SMS. A to zvláda vynikajúco. Jednotlivé klávesy majú primeraný odpor a sú príjemné na dotyk. Rozmermi 93.9 x 46.9 x 21.5 mm je Nokia 6267 podstatne väčšia, ako jej véčkoví konkurenti. To ju robí trocha "obrastenou". Pokiaľ máte obtiahnuté nohavice a ste zvyknutí nosiť telefón vo vrecku, budete sa s ním cítiť trochu divne. Vnútorné plasty sú matné a nepôsobia práve najkvalitnejším dojmom. V ponuke je aj levanduľová farba, ktorá robí telefón trochu jemnejším. Telefón je veľmi náchylný na škriabance, čo si všimnete už po pár hodinách používania. Takže váš nový telefón môže vyzerať staro a veľmi použite už po krátkej dobe intenzívneho používania.

Nokia 6267

Displej a fotoaparát

Nokia 6267 ponúka dva displeje. Vnútorný je TFT s podporou 16 mil. farieb a má rozmer 2.2 palca. Rozlíšenie je 240 x 320 pixelov, čo umožňuje hlavne dobré zobrazenie internetových stránok. Vonkajší displej je tiež TFT, podporuje 262 tisíc farieb a maximálne rozlíšenie je 128 x 160 pixelov. Je skvelý a zobrazuje napr. prehrávané pesničky v prehrávači alebo základné údaje ako sú čas, signál a stav batérie. 2Mpx fotoaparát je dobrý a ponúka 8x digitálny zoom. Veľmi užitočný je aj zabudovaný blesk, ktorý vám umožní robiť kvalitné fotografie aj v tmavšom prostredí. Najvyššie rozlíšenie je 1600x1200 pixelov a video môžete točiť v rozlíšení 640 x 480 pixelov, čo je na mobilný telefón výborná hodnota. Ďalšia zaujímavá vec je, že fotiť a točiť môžete, aj keď máte telefón zatorený. Stačí stlačiť tlačítko na boku prístroja a náhľad sa presunie na vonkajší displej.

Nokia 6267

Menu a software

6267 používa rozhranie Series 40. To je pre túto triedu telefónov asi najlepšie riešenie. Zobrazenie menu je rovnaké, ako v iných modeloch Nokia v tejto triede. Ponúka celkom veľký rozsah nastavení a môžete si zmeniť aj poradie jednotlivých ikon podľa toho, ako často ich používate. 5-smerové ovládacie tlačítko ponúka rýchly prístup k niektorým funkciám telefónu. Dobrá vec je, že si môžete zmeniť font a veľkosť popisu jednotlivých položiek. Prehrávač MP3 sa ovláda veľmi ľahko a intuitívne, dokonca aj keď je telefón zatvorený. Na vonkajšom displeji môžete tiež ovládať alarm, kalendár, poznámky, kalkulačku a odpočet. Samozrejmosťou je podpora Java aplikácií, takže máte možnosť do telefónu napchať veľa rôznych programov a hier. Ako vyzváňací tón môžete použiť súbory MIDI, MP3, AAC/eAAC+ a AMR. Čerešnička na torte je možnosť použiť ako zvonenie aj video.

Nokia 6267

Komunikácia

Telefón pracuje v sieťach UMTS / GSM 850 / 900 / 1800 / 1900. Takže sa nemusíte báť o funkčnosť aj na iných svetadieloch. Prenos dát je na veľmi vysokej úrovni a môže byt prevádzaný cez WCDMA 850/2100 (rýchlosť 384kbps), EDGE 850/900/1800/1900 (236.8kbps), GPRS 850/900/1899/1900 (52.6kbps) a HSCSD (43.2 kbps). Ďalej mobil ponúka Bluetooth 2.0 a USB 2.0. Jediná vec, ktorá tu chýba je Wi-Fi technológia. Wap 2.0/xHTML vyzerá na rozmernom displeji veľmi dobre. Síce trochu dlhšie trvá, než sa rozmerné stránky načítajú, ale výsledok je skoro ako na stolnom PC.

Procesor a pamäť

Integrovaná pamäť je len 30 MB, ale to vôbec nevadí pretože telefón má slot pre karty microSD, ktoré sa dajú zohnať s kapacitou až 4 GB.

Batéria

Je to typ BL-5C 1020mAh a mala by vydržať 6.5 hodiny hovoru a 300 hodín v pohotovostnom režime. To sú celkom dobré výkony. Ale pokiaľ telefón používate intenzívne, tak sa vybije celkom rýchlo.

Nokia 6267

Verdikt

Nokia zabalila veľmi slušný výkon do trochu opozeraného tela. V tejto cenovej kategórii je to ale výborný telefón, v ktorom nájdete všetko, čo potrebujete. Len škoda toho nevýrazného, mierne obtlstlého designu spojeného s plastami, ktoré sú veľmi náchylné na poškriabanie. Keby bolo toto iné, tak by to bol jeden z úplne najlepších telefónov na trhu.

Nokia 6267

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 8

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Nokia 6267


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.