Preposlať Sony Ericsson S500

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Ericsson S500

15.11.2007 | Ondřej Koníček | Komentárov: 0 |

Tento vysúvací telefón je ďalší v rade S od Sony Ericssonu. V skutočnosti je to prvá vysúvačka od tejto firmy, ktorá nie je aj walkman.

Tento vysúvací telefón je ďalší v rade S od Sony Ericssonu. V skutočnosti je to prvá vysúvačka od tejto firmy, ktorá nie je aj walkman. Keď už o tom hovorím, S500 je vlastne model ~1 v prevleku.

Základné informácie

 • rozmery: 99 x 47 x 14 mm, 94 g
 • tenké vysúvacie telo
 • príťažlivý vzhľad a dobrý výber farieb
 • animované pozadia
 • svetelné efekty
 • dobrá klávesnica
 • QVGA displej so zobrazením 262 tisíc farieb
 • podpora pamäťových kariet M2 s veľkosťou až 2 GB
 • 2 Mpx fotoaparát
 • e-mail klient
 • Bluetooth
 • podpora štyroch pásiem, GPRS a EDGE triedy 10

hlavné nevýhody

 • len 12MB vnútorná pamäť
 • žiadny ukazovateľ zmeškaných udalostí
 • bez vloženej SIM karty nefunguje ani v offline móde
 • chýba autofocus a blesk
 • žiadne FM rádio

Sony Ericsson S500

V modelovej rade S boli až doposiaľ nie celkom obvyklé telefóny. Typický predstaviteľ tejto rady bol veľmi úspešný model ~2. Bol to jeden z prvých telefónov na trhu, ktorý ponúkal slot pre pamäťové karty, 1.3 Mpx fotoaparát a QVGA displej. S500 je dokonalé dvojča walkmanov Sony Ericsson. Zdieľa s nimi veľkosť, aj formu. Telefón má aj rovnaké funkcie. Jeden z rozdielov je, že mu chýba logo walkmana. Mobil sa dobre drží a používa. Hrúbka 14 mm je tak presne. Zvláštnu pozornosť venoval Sony Ericsson výberu farieb. Náš testovaný model mal zelenú farbu Mysterious green. Telo je čierne so strieborným lemovaním a klávesnica zelená. Medzi ďalšie farebné kombinácie patrí biela so zlatou, medená so žltou a purpurová so žltou. Aj keď je celý telefón vyrobený z plastu, pôsobí veľmi dobrým dojmom. Kryt batérie drží dobre a nemá žádnu vôľu. Len keď sme na naň trochu viac zatlačili, ozval sa odniekiaľ divný praskavý zvuk. Celá konštrukcia vysúvania pôsobí trochu húpavo, zvlášť keď je telefón otvorený. Orámovanie navigačného tlačítka uľahčuje orientáciu aj bez pohľadu na telefón a môžete sa oň dobre zaprieť pri otváraní jednou rukou. Pritom ušetríte displej otlačkov prstov, na ktoré je veľmi náchylný.

Sony Ericsson S500

Na ľavej strane nájdete strieborný regulátor hlasitosti, ktorý môžete použiť ako zoomovacie tlačítko pri fotení. Na pravej strane je konektor pre slúchatká, USB kábel a nabíjačku. Na spodnej strane nie je okrem pútka pre šnúrku, nič. Slot pre pamäťové karty sa nachádza na vrchnej strane prístroja. Tú dostanete v balení. Tak, ako vo W580, LED diódy sú uprostred prístroja na jeho hranách a to po oboch stranách. Môžete si nastaviť rôzne farby blikania a upozorňujú na prichádzajúce volanie. Dokonca si môžete ku kontaktom pripojiť rozdielne farby. Len je škoda, že sa diódy nedajú nastaviť, aby upozorňovali na zmeškané hovory a na prijaté správy. Šošovka fotoaparátu je na zadnej strane spodnej časti a má pekné, zelené orámovanie. O energiu sa stará 930 mAh batéria typu Li-Pol. Je rovnaká, ako vo W580. Telefón by mal vydržať 370 hodín v pohotovostnom režime a maximálna dĺžka hovoru je 540 minút. Dominantou ovládacieho panela je okrúhle navigačné tlačítko so stlačiteľným stredom, ktorý slúži k potvrdeniu voľby. Pod týmto tlačítkom sa nachádza reproduktor. Navigačná klávesa je obklopená 6-timi ďalšími tlačítkami: späť, vymazať, internetovým tlačítkom, menu a dvoma potvrdzujúcimi striebornými klávesami. Celkovo sa telefón ovláda veľmi dobre a rozmiestenie ovládacích prvkov je viac ako dobré. Klávesnica je zelená, tak, ako jej okolie. Jednotlivé klávesy sú od seba dobre oddelené a majú príjemne tuhý chod. Podsvetenie telefónu je jasne biele, okrem navigačného tlačítka, ktoré je podsvietené na zeleno.

Sony Ericsson S500

Displej je samozrejme rovnaký, ako vo W580. Ponúka QVGA rozlíšenie a zobrazenie 262 tisíc farieb. Vďaka relatívne malej veľkosti (31 x 41 mm) je zobrazenie obrázkov skvele ostré. Len farby sú až prehnane tmavé, takže občas vyzerajú fotografie trochu nereálne. Jas sa dá nastaviť a čitateľnosť je aj na priamom slnečnom svetle dobrá. Celkom sa nám páčili animované pozadia, ktoré zobrazujú napríklad deň meniaci sa na noc alebo premenu ročných období. Displej je skutočne živý. Pokiaľ je deň a na pozadí máte napríklad animované kvetiny, poletujú nad nimi motýle. Akonáhle nastane noc, prostredie na tapete sa satmaví, motýle si sednú na kvetiny a spia. Na pozadie má vplyv aj meniace sa ročné obdobie. Na jeseň padajú na tapetách zo stromov listy a často na ne prší. Takže je skoro jasné, že na Silvestra vypuknú na pozadí ohňostroje:-). Maximálne rozlíšenie fotografií z 2Mpx fotoaparátu je klasických 1600x1200 pixelov. Ich kvalita nás nijak neprekvapila, ale ani nesklamala. Ale určite by boli lepšie, keby telefón disponoval LED bleskom a autofocusom, čo žiaľ telefónu chýba. Video sa ukladá vo formáte 3GP a ich rozlíšenie nemôžete meniť. To je len 176 x 144 pixelov. Samozrejme nechýba prehrávač MP3, chýba mu ale funkcia trackID. Oveľa viac nás ale zarazila absencia FM rádia, ktoré je dnes v podobných telefónoch štandard. Nájdete tu aj prehrávač vida, ktorý dokáže zobraziť len formáty 3GP a MP4. Klasické funkcie Sony Ericssonu PhotoDJ, VideoDJ a MusicDJ tu samozrejme nechýbajú.

Sony Ericsson S500

Celkovo sme boli so Sony Ericssonom spokojní. Keby mu nechýbali základné funkcie ako rádio alebo LED blesk, mohol to byť skutočne veľmi nadpriemerný telefón. Animované pozadia, ktoré sa upravujú podľa častí dňa a ročného obdobia nás vyložene nadchli. Je to síce taká blbostička, ale poteší :-)

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 21

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Sony Ericsson S500


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.