Preposlať Sony Ericsson W910i

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Ericsson W910i

19.11.2007 | Ondřej Koníček | Komentárov: 0 |

Sony Ericsson predstavil tenkú vysúvačku, ktorá je postavená ako konkurencia pre Samsung D900.

Keď som sa pozrel na ponuku Sony Ericsson, usúdil som, že model W910i je pravdepodobne nástupca modelu ~1. Oba telefóny majú klasický vysúvací design a patria medzi to najlepšie, čo Sony Ericsson ponúka. Ale kým W850i patril medzi najlepšie len v oblasti prehrávania hudby a ostatnú výbavu nemal až takú dobrú, model W910i exceluje ako v prehrávaní hudby, tak v celkovej vybavenosti. Je to momentálne proste najlepší walkman, ktorý si môžete kúpiť. Jediný telefón podobného konceptu, ktorý sa dostane do jeho blízkosti, čo sa týka vybavenosti, je z tej istej stajne a je to model W890i. Ten nemá výsuvnú konštrukciu, ale klasickú. Takže jediná vysúvačka, ktorá je podobná tomuto modelu je ~2. Podľa vzhľadu bol model W910i konštruovaný ako konkurencia proti tenkým vysúvačkám od ~4 (napr. ~3).

Sony Ericsson W910i

Rozmery telefónu sú 99.5x50.12.5 mm a jeho hmotnosť je 86g. Vďaka tomu sa telefón veľmi dobre drží v ruke a veľmi neprekáža ani vo vrecku. Vysúvací mechanizmus funguje dobre, ale pri otváraní tu chýba nejaká plocha, o ktorú by ste si opreli palec, takže ho musíte oprieť o displej. Prevažujúci materiál na telefóne je plast a vďaka nemu je telefón tak ľahký. Ten je kvalitný a vcelku odolný voči škrabancom a rôznym odreninám. Jediný problém, na ktorý sme narazili bol, že obe časti telefónu sú na svoje rozmery až príliš tenké. Pokiaľ sa vám otvorí vo vrecku, mohol by sa ľahko rozlomiť. To by sa mohlo stať aj po upadnutí z väčšej výšky. Na telefón si musíte proste dávať pozor. Na výber sú tri farby: červená, čierna a bronzová. Červená zaujme hlavne ženy, bronzová je taká neutrálna a v čiernej farbě mu to jednoducho pristane.

Sony Ericsson W910i

Na hornej strane telefónu sa nachádza tlačítko pre zapnutie/vypnutie prístroja a tlačítko Walkman. Spodná časť sa trochu zvažuje, čo robí telefón dlhším, ako v skutočnosti je. Na zadnej strane sa nachádza 2 Mpx fotoaparát s LED diódou, ktorá pri natáčaní videa svieti. Nad displejom seanachádza kamera pre videohovory. W910i prichádza s displejom s veľkosťou 36x48 mm a rozlíšením 240x320 pixelov. Dokáže zobraziť 262 tisíc farieb. Zobrazenie fotografií je viac ako dostatočné. Sú jasné a dobre farebné. Oblasť ovládacích tlačítok je navrhnutá podľa posledných a veľmi úspešných modelov Sony Ericsson. Ovládanie prebieha pomocou smerového tlačítka a troch softwérových kláves. Na pravej strane je svetelný senzor, ktorý podľa prostredia nastavuje podsvietenie telefónu. To je jasne biele. V móde Walkman je navigačné tlačítko podsvietené oranžovo. Nad displejom sú dve špeciálne tlačítka, A a B. Tie sa používajú pri prehliadaní fotografií ako v modeli K800i. Klávesnica je dobrá, ale jednotlivé klávesy sú málo zvýraznené, takže si na ňu budete musieť zvykať. Pri teste vydržal telefón 2.5 - 3 dni pri priemernom vyťažení. To znamenalo 1 hodinu volania, 30 minút hrania hier, 20 minút surfovania na internete a hodiny hudby. Keď sme testovali výdrž len pri prehrávaní hudby, telefón vydržal 19.5 hodiny. Výrobca udáva výdrž pri prehrávaní 20 hodin, takže sa celkom trafil. Nabitie batérie do plna trvá 2.5 hodiny. Vnútorná pamäť telefónu je okolo 38 MB; ako súčasť balenia nájdete v krabici kartu M2 s veľkosťou 1Gb. Najväčšia kapacita, aká sa dá do telefónu napratať, je 4 GB.

Sony Ericsson W910i

Fotoaparát nemá autofocus. Rozlíšenie fotografií je 1632x1224, 640x480 a 160x120 pixelov. Môžete si vybrať medzi dvoma nastaveniami kvality. V móde normal je veľkosť jednej fotografie asi 300 KB, kým v najvyššej kvalite zaberú 600-700 KB. Pri zaznamenávaní videa si môžete zvoliť medzi dvoma rozlíšeniami (176x144, 128x96). Video sa automaticky ukladá vo formáte 3GP. Dĺžka závisí len na voľnej pamäti na karte. Medzi výbavu patrí aj systém Shake control. Vďaka nemu môžete ovládať základné funkcie telefónu len trasením. Prehrávač audia podporuje formáty MP3, AAC, AAC+, E-AAC+, WAV, WMA a m4a. Telefón podporuje službu trackID a má FM rádio s technológiou RDS. Kvalita zvuku je jedna z najlepších, akú som kedy počul. Telefón sa na európskom trhu predáva v rozmedzí od 350 do 400 eur (10500 – 12000 Sk). Telefón sa nám veľmi páčil a žiadne väčšie chyby sme na ňom nenašli. Design je veľmi pekný, displej tak isto a prehrávanie hudby je špičkové.

Sony Ericsson W910i

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 48

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Sony Ericsson W910i


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.