Preposlať Motorola RAZR2 V8

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Motorola RAZR2 V8

20.11.2007 | Ondřej Koníček | Komentárov: 0 |

Už tri roky čakáme na nástupcu mobilného telefónu Motorola RAZR V3. Tak sme sa dočkali a model má označenie Motorola RAZR2 V8.

Už tri roky čakáme na nástupcu modelu ~1. Tak sme sa dočkali a model nesie označenie Motorola RAZR2 V8. Vďaka celokovovému telu má veľmi atraktívny vzhľad. S dvojicou kvalitných QVGA displejov, podporou GSM, 2Mpx fotoaparátom a Bluetooh je tento štýlový mobilný telefón aj skvelo vybavený. Motorola už stihla vydať aj lxusnú edíciu, ktorá má telo lemované zlatom.

Motorola RAZR2 V8

Špecifikácie

 • Kvalitné a atraktívne kovové telo
 • Skutočne veľmi tenký telefón, len 11.9 mm
 • Veľký vnútorný aj vonkajší displej, na vnútornom sú naviac dotykové tlačítka
 • Technológia CrystalTalk pre dokonalú kvalitu hlasu
 • E-mail klient
 • Podpora 4 pásiem a EDGE triedy 12
 • integrovaná pamäť 420 MB alebo 2 GB
 • 2Mpx fotoaparát s možnosťou zaznamenávať video
 • Hromada aplikácií
 • Full Exchange synchronizácia so serverom
 • Bluetooth v2.0 s podporou A2DP
 • Predinštalovaný internetový prehliadač Opera 8.5

Hlavné nedostatky

 • Nepodporuje 3G siete
 • Chýba slot pre pamäťovú kartu
 • Na vonkajšom displeji sa nedá nastaviť jas
 • Telefón vám môže ľahko vypadnúť z rúk
 • Po otvorení je telefón celkom veľký
Vonkajší TFT displej dokáže zobraziť 256 tisíc farieb a má rozlíšenie 240x320 pixelov pri uhlopriečke 2 palce. Jeho veľkosť a kvalita si určite zaslúžia obdiv. Pod displejom sa nachádza dotykový ovládací panel, ktorý je veľmi citlivý. Ten je aktívny len v móde prehrávania skladieb a obsahuje základné tlačítka ako stop, play a pretáčanie. Je škoda, že nemá viac funkcií. Nad displejom sa nachádza 2Mpx šošovka. Predný panel pôsobí celkovo veľmi usporiadane a čisto.

Motorola RAZR2 V8

Po otvorení prístroja na vás vykukne vnútorný TFT displej. Ten má rozlíšenie QVGA, uhlopriečku 2.2 palca a rozlíšenie 240x320 pixelov so zobrazením 256 tisíc farieb. Pod displejom je štýlový chromovaný kĺb otvárania. Je to veľmi elegantný doplnok k displeju. Jediné, čo sa nám nepáčilo, bola veľkosť telefónu po otvorení. Klávasnica je veľmi dobrá a je príjemná na používanie. Ovládací panel sa nijak nelíši od štandardu a nájdete na ňom aj tlačítko pre rýchly prístup k MP3 prehrávaču. Na ľavej strane je univerzálny port pre nabíjačku, slúchatká a dátový kábel. Vedľa je ovládanie hlasitosti, ktoré slúži aj ako prístup k melódiám. Medzi portom a ovládačom volume sa nachádza tlačítko pre rýchly prístup k fotoaparátu. Slúži pre zachytenie snímky. Na pravej strane sa nachádza veľké príkazové tlačítko. Nad ním je elegantné strieborné pútko na šnúrku. Všetky bočné tlačítka sú kovové a v striebornej farbe. Vrchná časť je úplne prázdna a na spodná je len mikrofón. Veľmi sa nám páčil kryt batérie. Je vyrobený z tmavého, matného kovu, ale vyzerá ako plastový. Spodná časť zadnej strany je z kovu a je v nej umiestnená integrovaná anténa a reproduktor.

Motorola RAZR2 V8

O dodávku energie do telefónu sa stará baéria BX40 Li-Ion s kapacitou 770 mAh. Podľa výrobcu vydrží telefón 330 hodín v pohotovostnom móde a maximálna doba hovoru je 7 ½ hodiny. Zlá vlastnosť, ktorú si RAZR2 V8 preniesol od svojho predchodcu, je absencia slotu pre pamäťové karty. Celkovo sme boli s ergonómiou telefónu spokojní. Telefón disponuje funkciou CrystalTalk, ktorý vyrobila priamo Motorola a má zaručovať brilantnú čistotu hlasu pri hovore. A to spĺňa skutočne na výbornú. Na tomto poli je to jeden z najlepších mobilných telefónov, čo som kedy videl. Pri telefonovaní sa vám bude zdať, ako by dotyčný stál priamo oproti vám. Motorola beží na platforme Linux Java 6.5, čo jej zaručuje dobrú rýchlosť a stabilitu. Výhody tejto platformy sú zrejmé a v súčasnej dobe na ňu prechádza viac a viac telefónov. Hlavné menu má pomer ikon 3x3, alebo ho môžete nastaviť ako stránku s riadkami. Do telefónneho zoznamu sa vojde až 1000 kontaktov, ktoré môžete radiť podľa krstného mena alebo priezviska. Samozrejme si k nim môžete pridať obrázok, melódiu, e-mail, adresu, narodeniny a podobné informácie. Môžete si nastaviť aj filtrovanie podľa frekventovanosti používania jednotlivých čísiel.

Motorola RAZR2 V8

2Mpx fotoaparát nemá autofocus ani LED blesk. Digitálny zoom má hodnotu 8x. Môžete si nastaviť časovač fotenia a to na 5 alebo 10 sekúnd. Pri multi-fotení Motorola zvládne 4, 6 a 8 snímok s intervalom 1.5 s. Kvalita fotografií je dostatočná, vďaka absencii autofocusu bude na blízkych objektoch nedostatok detailov. Pri točení videa si môžete vybrať, či chcete točiť so zvukom alebo bez. Rozlíšenie videa je QCIF a rýchlosť 30 fps. Prenos dát môžete uskutočniť pomocou GPRS triedy 10, EDGE triedy 12 a cez microUSB kábel a Bluetooth 2.0 s A2DP. Infračervený port síce v prístroji chýba, ale v dnešnej dobe už asi nikomu. Veľmi sa nám páčil predinštalovaný internetový prehliadač Opera 8.5. Je veľmi rýchly a zobrazuje plnohodnotné stránky aj s náhľadmi. Organizačné aplikácie ako budík, kalendár, zoznam úloh, odpočet alebo stopky nemôžu chýbať. Telefón podporuje aplikácie JAVA a sú tu 2 predinštalované hry: sudoku a fotbal. Motorola RAZR2 V8 je bezpochýb jeden z najštýlovejších telefónov na trhu. Naviac pridáva 2 skvelé displeje a dobrú výbavu. Hlavní konkurenti síce tiež ponúkajú ultra tenké štýlové telefóny, ale podľa mňa je RAZR2 V8 tým najštýlovejším véčkom na trhu. Trochu nám chýbal autofocus, podpora pamäťových kariet a 3G sietí. Keby Motorola odstránila týchto pár chýb, mohol by byť RAZR2 V8 nielen najštýlovejším, ale aj najlepším tenkým telefónom na trhu.

Motorola RAZR2 V8

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 6

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Motorola RAZR2 V8


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.