Preposlať Samsung SGH-F700v

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung SGH-F700v

22.11.2007 | Ondřej Koníček | Komentárov: 0 |

Kategória iPhonov sa veľmi rýchlo rozrastá a v nasledujúcich mesiacoch sa máme skutočne na čo tešiť. Zatiaľ posledný prírastok do tejto rodiny telefónov je model Samsung SGH-F700v.

Kategória iPhonov sa veľmi rýchlo rozrastá a v nasledujúcich mesiacoch sa máme skutočne na čo tešiť. Zatiaľ posledný prírastok do tejto rodiny telefónov je model Samsung SGH-F700v od výrobcu, ktorý preferoval prevažne vzhľad a kvalitu displeja pred nejakými manažérskymi vlastnosťami telefónu. Ide o Samsung SGH-F700v. Medzi hlavné poznávacie znaky patrí dotykový displej a plnohodnotná klávesnica. Ďalej ponúka napríklad 3 MPx fotoaparát alebo slot na pamäťové karty. Po designovej stránke je telefón veľmi elegantný. Má jemné línie a je, ako je v Samsungu zvykom, vypracovaný do posledného detailu.

Samsung SGH-F700v

Podľa vzoru ostatných iPhonov, aj tu nájdete veľký displej, ktorý zaberá celú prednú stranu telefónu. Ten má uhlopriečku 3.2 palca a nachádza sa v ňom len jedno tlačítko. To slúži pre prístup do menu a tam už si musíte poradiť dotykovou tužkou. Na stranách telefónu sa nachádzajú klasické tlačítka pre reguláciu hlasitosti, rýchly prístup k fotoaparátu a uzamykacie tlačítko, ktoré zamedzí nechcenému vytočeniu čísla, keď máte telefón vo vrecku. Nájdete tu microUSB slot a 3.5 mm jack pre slúchatká.

Samsung SGH-F700v

Po prístupe do menu na vás vyskočia veľmi vydarené ikony, ktoré sú zvýraznené pásom zospodu i z boku. Zvýraznenie vytvára akýsi kríž a je veľmi efektné. Pre pohyb v menu se používa dotyková tuška. Môžete si nastaviť, že telefón pri každom dotyku zavibruje. Veľmi by som to ale neodporúčal, pretože po chvíli to začne byť značne otravné. Na jednu vec sme sa veľmi tešili. Pokiaľ sa dotknete displeja, odozva vyzerá, ako by v telefóne prebehol nejaký elektrický výboj. V skutočnosti sa to ale pri každodenom používaní telefónu veľmi rýchlo omrzí. Našťastie sa dá tento efekt vypnúť.

Samsung SGH-F700v

Užívateľské prostredie nie je tak dokonalé, ako v ostatných konkurenčných iPhonoch, ale to neznamená, že by bolo zlé. Samsung v tomto odvetví odviedol celkom veľký kus práce. Je to proste taká lacnejšia alternatíva. Na klávesnici sa píše veľmi dobre. Jednotlivé klávesy sú dostatočne veľké, takže je pohodlná aj pre užívateľov s väčšími prstami. Samozrejme si pri písaní správ alebo e-mailov môžete vyvolať virtuálnu klávesnicu a písať pomocou dotykovej tužky. Ale to nie je ani zďaleka tak pohodlné, ako klasická klávesnica. Jediná menšia chyba, ktorú sme na klávesnici zaregistrovali bol menší medzerník. Na rozdiel od ostatných kláves, ktoré mali príkladnú odozvu, sa medzerník zdal trochu pomalší a tuhší. To ale mohol byť problém konkrétneho testovaného modelu. Celkovo je klávesnica skôr výhra, než prehra. Čo sa týka konektivity, F700v prekvapivo nemá Wi-Fi, čo je pre iPhony celkom nepostrádateľná vec. Transfer dát musíte prevádzať cez vysokorýchlostný HSDPA, ktorý má rýchlosť 7.2 Mbps.

Samsung SGH-F700v

Fotoaparát s rozlíšením 3 MPx má auto-focus a blesk. V pravom hornom rohu predného panela sa nachádza VGA kamera pre videohovory. Kvalita fotografií je veľmi dobrá a môžete ich uložiť do integrovanej pamäte s veľkosťou 100 MB alebo na pamäťovú kartu microSD s veľkosťou až 2GB. Medzi dalšiu výbavu patrí napríklad prehliadač dokumentov, FM rádio s technológiou RDS, prehrávač hudby a videa, ktorý podporuje skutočne obrovské množstvo formátov a Bluetooth 2.0. Na papieri sa zdá, že Samsung F700 je výborný iPhone a môže konkurovať ostatným telefónom tejto rady vo všetkých aspektoch. V skutočnosti už to tak slávne nie je. Je to dobrý, nie však výborný alebo dokonalý telefón. Najviac nám asi chýbala technológia Wi-Fi. Ale vysokorýchlostný HSDPA poskytuje pri surfovaní na webe viac, ako dostatočnú rýchlosť.

Samsung SGH-F700v

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 5

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Samsung SGH-F700v


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.