Preposlať Nokia 6555

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nokia 6555

21.11.2007 | Ondřej Koníček | Komentárov: 0 |

Podpora 3G sietí sa čím ďalej, tým častejšie dostáva aj do bežných telefónov. Už to nie je výsada len drahých komunikátorov. Ďalší z klasických telefónov, ktorý sa touto podporou vyznačuje je nová Nokia 6555.

Podpora 3G sietí sa čím ďalej, tým častejšie dostáva aj do bežných telefónov. Už to nie je výsada len drahých komunikátorov. Ďalší z klasických telefónov, ktorý sa touto podporou vyznačuje je nová Nokia 6555. Konstrukciou je táto Nokia klasické véčko. Otvorenie prístroja jednou rukou je vďaka medzere medzi jednotlivými časťami veľmi jednoduché. Mechanizmus otvárania je veľmi pevný a nemá žiadnu vôľu. Usporiadanie mikrofónu a reproduktora je klasické. Aj napriek nižšej cene telefón nepôsobí lacným dojmom. Náš testovaný model bol vypracovaný v matnej čiernej farbe so strieborným lemovaním. Klávesnica a ovládací panel majú klasický tvar a telefón sa vďaka nim ovláda veľmi dobre a intuitívne.

Nokia 6555

Ako väčšina nových telefónov sa aj nová Nokia vypína tým istým tlačítkom, ktoré normálne slúži k ukončeniu hovoru. Ovládanie hlasitosti je umiestnené na ľavej strane prístroja presne v miestach, kde končí váš palec. Takže regulácia zvuku v priebehu telefonovania je veľmi jednoduchá. Tlačítko má veľmi dobrú odozvu, takže sa dá dobre rozoznať jeho správne stlačenie. Kvôli véčkovej konštrukcii telefón disponuje dvoma displejmi. Obidva sú kvalitné a vyznačujú sa dobrou čitateľnosťou na slnečnom svetle. Farby sú jasné a čisté. Hlavný displej má rozlíšenie QVGA (240x320 pixelov) a vonkajší slúži k zobrazeniu analógových hodín.

Nokia 6555

Kvalita telefonovania je na nadpriemernej úrovni. Kvôli dobrej izolácii medzi vami, mikrofónom a reproduktorom sú zvuky z okolia úspešne potlačené. Rýchlosť prenosu dát cez 3G je asi 165kb/s, čo je rýchlejšie ako v systéme EDGE. Výrobca sľubuje maximálnu dobu hovoru až 3 hodiny a pohotovostnú dobu 11 dní. Podľa mojich skúseností sa výdrž telefónu k týmto číslam až prekvapivo blíži. Na výdrži pri bežnom užívaní sa samozrejme najviac podpisuje funkcia 3G. Zhruba 2 hodiny surfovania na internete s využívaním Bluetooth a prehrávanie videa uberie z batérie asi polovicu života.

Nokia 6555

Telefónny zoznam ponúka všetko, čo konkurencia. Pridávanie a mazanie kontaktov je veľmi jednoduché. Telefon ponúka 4 profily: vonku, vibrácia, meeting a normálny. Ak má 6555 nejaký slabý článok, tak je to fotoaparát. Má len 1.3 MPx a celkom mu chýba blesk alebo prisvietenie LED diódou. Fotografie urobené v interiéri obsahujú nepríjemné ruchy. Pri dokonalých externých podmienkach sa dá hovoriť o celkom kvalitných fotografiách. Fotoaparát má možnosť točiť video. Všetky súbory sa ukladajú na pamäťovú kartu microSD. Žiaľ, tak, ako vo väčšine telefónov Nokia, pre prístup ku karte musíte najskôr prístroj vypnúť a vybrať batériu. Bluetooth a USB kábel vám uľahčí presúvanie súborov, bez toho, aby ste museli kartu vyberať. Užívateľské rozhranie je príjemné a ničím sa nelíši od štandardu. Telefón môžete ovládať buď ovládacím panelom alebo tlačítkami na klávesnici. Tieto skratky sú prístupné len na 1 sekundu. Je to celkom logické, pretože toto ovládanie slúži prevažne pre úsporu času.

Nokia 6555

Celkovo sa mi 6555 veľmi páčila. Je to atraktívny telefón, ktorý vyzerá oveľa drahší, ako v skutočnosti je. Výbava bude stačiť prevážne väčšine užívateľov. Oproti klasickej koncepcii má véčková konštrukcia niekoľko výhod. Napríklad kompaktnejšiu veľkosť a komfortnejšie telefonovanie. Naopak sa mi nepáčilo umiestnenie pamäťovej karty pod batériou. Toto by si už mohla Nokia odpustiť. Sklamaním bol aj na dnešnú dobu dosť mizerný fotoaparát. Pokiaľ je kvalita fotografií vaša priorita, mali by ste sa poohliadnuť inde. Ale celkovo nemôžem ináč, ako túto stredne drahú Nokiu s podporou 3G sietí doporučiť.

Nokia 6555

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 4

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Nokia 6555


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.