Preposlať Vertu Constellation

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Vertu Constellation

14.12.2007 | Ondřej Koníček | Komentárov: 0 |

Možno sa budete pýtať, čo je na mobilných telefónoch značky Vertu také zaujímavé. Veď predsa sú absurdne predražené, majú len priemernú výbavu a veľmi vzláštny vzhľad. A to je práve ich hlavným predajným artiklom. Veľa ľudí sa do nich proste na prvý pohľa

Možno sa budete pýtať, čo je na mobilných telefónoch značky Vertu také zaujímavé. Veď predsa sú absurdne predražené, majú len priemernú výbavu a veľmi vzláštny vzhľad. A to je práve ich hlavným predajným artiklom. Veľa ľudí sa do nich proste na prvý pohľad zamiluje. ~1 Vertu je skôr oživotnom štýle, ako o nejakej funkčnosti. Kupujú si ich predovšetkým ľudia, ktorí majú dostatočne veľkú peňaženku. Veď základná cena tohto modelu začína na 5000 dolároch(asi 85 000,-Kč). Čo teda za svoj nie práve malý finačný obnos dostanete? Dostanete najmodernejšiu technológiu, ale nie čo sa týka softwarovej výbavy. Technológia Vertu leží úplne niekde inde ako v aplikáciách. A to v konštrukcii telefónov.

Vertu Constellation

Materiály a technológie použité pri výrobe tohto telefónu sa zatiaľ na žiadnom inom telefóne neobjavili.Nájdete tu laserom vytvarovanú , keramickú klávesnicu s ochrannou zafírovou vstrvou.Táto ochranná vrstva sa už objavila na ~1, ale tu bola použitá len na displeji, zatiaľ čo u Vertu je ňou pokrytý celý telefón. Ďalšou unikátnou vecou je malý rubín, ktorý je umiestnený pod každým tlačidlom klávesnice a ktorý vylepšuje jemnosť a presnosť chodu kláves.Telo telefóna je vytvorené z tekutého kovu, ktorý je 2x tvrdší ako nerezová oceľ a výrazne ľahší. Ale zase si nemyslite, že je tento mobil extrémne ľahký. Naopak je ťažký a váži od 140 do 163 gramov, v závislosti od toho, akú luxusnú výbavu si vyberiete naviac. Jeho rozmery sú 103 x 44 x 15.7 mm, čo sú celkom prijateľné hodnoty. Kryt batérie sa otvára pomocou špecifického mechanizmu. Ide o otáčajúci sa ovládač, ktorým sa zadná časť odistí a následne sa odklopí.

Vertu Constellation

Poslednou , skutočne zaujímavou vecičkou ,je na tomto telefóne vstavaný mikrofón Yamaha, ktorý je nastavený na HiFi výkon.Ponúka ten najčistejší hlas , aký si dokážete predstaviť.Štvorcový TFT displej má maximálne rozlíšenie 208 x 208 pixelov a zobrazuje 256 tisíc farieb. Rovnaký displej môžete nájsť na Nokii 8800. Tak exkluzívny telefón by si určite zaslúžil lepší displej. Vertu Constellation beží na platforme Nokia S40 3rd edition. Táto platforma patrí síce medzi tie modernejšie, ale užívateľské prostredie nie je práve trikrát pekné. Výbava telefónu patrí k tým chudobnejším, nájdete tu aspoň GPRS a podporu štyroch sietí.

Vertu Constellation

Vertu Constellation neponúka nič, bez čoho by ste nemohli žiť. Ale ponúka exkluzívne materiály v konštrukcii a učitý punc jedinečnosti a výnimočnosti.Môžete si byť istí, že pokiaľ si tento telefón kúpite, široko-ďaleko nenatrafíte na nikoho s rovnakým mobilným telefónom.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 4

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Súvisiaci

Diskusia

Diskusia k článku Vertu Constellation


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.