Preposlať Sony Ericsson W960

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony Ericsson W960

16.05.2008 | Ondřej Koníček | Komentárov: 0 |

Dnes sa trochu bližšie pozrieme na mobilný telefón Sony Ericsson W960. Jedná sa o hudobný prístroj, ktorý používa operačný systém Symbian a užívateľské rozhranie UIQ. Jedna z najväčších výhod tohto mobilu je dotykový displej a veľká integrovaná pamäť.

Dnes sa trochu bližšie pozrieme na mobilný telefón Sony Ericsson W960. Jedná sa o hudobný prístroj, ktorý používa operačný systém Symbian a užívateľské rozhranie UIQ. Jedna z najväčších výhod tohto mobilu je dotykový displej a veľká integrovaná pamäť.

Sony Ericsson W960

Po designovej stránke sa jedná o trochu nudný telefón, taký nemastný-neslaný. Ale aspoň je všetko prehľadné a zosúladíte sa s ním veľmi rýchlo. Jeho rozmery sú 109mm x 55mm x 16mm a hmotnosť je 119 gramov. Takže nosenie vo vrecku je kvôli značnej veľkosti a hmotnosti trochu problém. QVGA LCD displej má uhlopriečku 2.6 palca, je veľmi jasný a ostrý, ale je takmer nemožné na ňom niečo prečítať na priamom slnečnom svetle. Na prednej strane, nad displejom, nájdete fotoaparát s VGA rozlíšením, ktorý slúži k videohovorom. Hlavný fotoaparát je umiestnený klasicky na zadnej strane a disponuje skvelým rozlíšením 3.2 MPx. O fotografovanie v špatných svetelných podmienkach sa stará dvojitý LED blesk. Na zadnej stane sú taktiež umiestnené dva stereo reproduktory, ktoré vynikajú skutočne čistým zvukom a skvelou hlasitosťou. Pútko pre šnúrku nájdete na bočnej strane kúsok pod vrcholom. Čo sa týka konektivity, telefón podporuje tri pásma GSM (900/1800/1900 MHz) a samostatné pásmo 2100 MHz. O prenos dát a pripojenie na internet sa stará UMTS a vstavaný WiFi príjmač. Veľmi dobrý je taktiež vstavaný mikrofón, ktorý skvele redukuje okolné šumy a výsledok je vždy čistá reprodukcia.

Sony Ericsson W960

Sony Ericsson W960

Pri písaní SMS správ môžete využiť buď štandartnú klávesnicu, alebo si vyvolať virtuálnu na displeji, ktorú ovládate dotykovou tužkou. Povedal by som, že lepšia voľba je klasická klávesnica, ale všetko je to len o zvyku. Vďaka veľmi výkonnej batérii je maximálna doba hovoru 9 hodín a telefón vydrží v pohotovostnom režime 14 dní. Pri priemernom využívaní niektorých fukcií vám telefón vydrží bez problémov 3-4 dni. Jedná sa ale o hudobný telefón, takže sa dá očakávať veľká výdrž pri prehrávaní hudby. Tak slávne to ale nie je a hudba vydrží hrať v kuse zhruba 20 hodín. Nie je to až tak tragické, ale väčšina konkurenčných hudobných telefónov je na tom lepšie. Slúchatká môžete pripojiť buď pomocou systému bluetooth, alebo cez 3.5 mm jack.

Sony Ericsson W960

Kvalita fotografií je na ľahko nadpriemernej úrovni, ale najviac nás potešil čas uzávierky. Ten je fakt minimálny a môžete fotografovať veľmi rýchlo po sebe. Multimediálny hudobný prehrávač podporuje množstvo formátov, ako je MP3, ACC a ACC plus. Bohužiaľ, USB rozhranie telefónu je nepríjemne pomalé a pokiaľ budete presúvať pesničky z počítača do telefónu, tak sa pripravte na to, že 7GB trvá asi 16.5 hodiny. Surfovanie po internete je vďaka plnohodnotnému prehliadaču veľmi pohodlné a jednoduché. Ešte sme sa nezmienili o vstavanej pamäti, tá je 8GB, takže pamäťovú kartu určite potrebovať nebudete.

Sony Ericsson W960

Sony Ericsson W960

Sony Ericsson W960 je relatívne nadpriemerný hudobný telefón, ktorý vyniká hlavne obrovskou vstavanou pamäťou, dobrým fotoaparátom a kvalitnou reprodukciou hudby. Zaslúžil by si ale lepší displej a naozaj rýchlejšie USB rozhranie.

Sony Ericsson W960

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 37

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Sony Ericsson W960


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.