Preposlať Vodné batérie do mobilných telefónov od firmy Samsung

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Vodné batérie do mobilných telefónov od firmy Samsung

22.04.2008 | Ondřej Koníček | Komentárov: 0 |

Dnešná novinka je síce kratšia, ale o to je zaujímavejšia. Čím sú mobilné telefóny modernejšie a vybavenejšie, tým potrebujú silnejšie batérie. U tých najmodernejších telefónov sa vám môže kľudne stať, že vám batéria dôjde už po jednom dni.

Dnešná novinka je síce kratšia, ale o to je zaujímavejšia. Čím sú mobilné telefóny modernejšie a vybavenejšie, tým potrebujú silnejšie batérie. U tých najmodernejších telefónov sa vám môže kľudne stať, že vám batéria dôjde už po jednom dni. Hlavne pokiaľ využívate funkcie ako WAP, alebo WiFi príjmač.

Vodné batérie do mobilných telefónov od firmy Samsung

Túto zaujímavú novinku má na svedomí kórejský výrobca telefónov Samsung. Jedná sa o vodnú batériu do mobilných telefónov. Toto skutočne nie je aprílový, alebo nejaký iný žart, Samsung skutočne ohlásil a predstavil nový druh batérií, ktorý používa pre výrobu energie vodu. Funguje tak, že pokiaľ sa prístroj zapne, kov a voda v batérii začnú reagovať a vytvárajú plyn hydrogén. Potom sa plyn dostáva do inej časti batérie, kde ďalej reaguje s kyslíkom vo vzduchu a vytvára energiu potrebnú pre prevádzku telefónu. Ostatné batérie potrebujú k tvorbe hydrogénu methanol, ale Samsungu stačí obyčajná a nezávadná voda.

Vodné batérie do mobilných telefónov od firmy Samsung

Batéria dokáže vygenerovať až 3 watty elektriny, takže pre pohon mobilných telefónov sa hodí výborne. Telefón vybavený touto batériou vydrží bežať na plný výkon, a s použitím všetkých sprievodných aplikácií až 12 hodín. Na to, že sa jedná o prototyp je to určite výborný výsledok. Vedenie Samsungu ohlásilo, že tento druh batérií začne montovať do svojich mobilných telefónov začiatkom roku 2010. Pokiaľ používate telefón ako priemerný človek, zhruba 4 hodiny denne, bude vám stačiť nabiť batériu asi tak raz za 5 dní. No, batéria sa vlastne nenabíja, stačí ju vybrať z telefónu a vymeniť vodný článok za nový. Každopádne sa jedná o veľký technologický pokrok a uvidíme, či s ním urobí Samsung dieru do sveta.

Vodné batérie do mobilných telefónov od firmy Samsung

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 3

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Vodné batérie do mobilných telefónov od firmy Samsung


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.