Preposlať Nokia MD-5W: bluetoothový reproduktorový systém Nokia

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nokia MD-5W: bluetoothový reproduktorový systém Nokia

21.09.2007 | Jan Topinka | Komentárov: 0 |

Elegantný reproduktorový systém s možnosťou pripojenia telefónu káblom alebo bez káblovo pomocou Blueetooth.

Reproduktory Nokia MD-5W majú pevné telo podlhovastého tvaru. Predná strana je tvorená dvomi veľkými striebornými mriežkami po stranách a s čiernym ovládacím panelom v prostriedku. Na ňom nájdete osem plochých tlačidiel. Zadná strana je čierna. Je tu konektor pre pripojenie štandardnej nabíjačky k telefónom Nokia a 3,5 mm konektor jack. Uprostred je snímateľný kryt, ktorý sprístupňuje šachtu pre štyri bežné tužkové batérie. Batérie sú súčasťou balenia a výrobca udáva , že s nimi reproduktory dokážu hrať až 30 hodín.Je však možné využiť nabíjačku k telefónu - jednu nájdete pribalenú v krabici spolu s reproduktormi. Rozmery reproduktorov sú 213x58x54 mm a hmotnosť bez batérií je 260 g.

Nokia MD-5W: bluetoothový reproduktorový systém Nokia

Telefón je možné k reproduktorom pripojiť prostredníctvom kábla alebo cez Blueetooth. Pre prvú možnosť je k dispozícii kábel zakončený na obidvoch stranách 3,5 mm jackom. Môžete tak pripojiť väčšinu prehrávačov a pár typov telefónov( Nokia N95, N76,N91). Kábel s 2,5 mm jackom alebo aspoň redukcia žiaľ v krabici chýba. Je to škoda, pretože s káblom je možné reproduktory využívať tiež pre vstavané rádio v telefóne. Bez káblovo je možné hudbu posielať z tých telefónov, ktoré podporujú profil A2DP pre stereofónny prenos hudby. A nemusia to byť len telefóny značky Nokia. Spárovanie prebieha bez problémov klasickým postupom, ako u bežného hadsfree. Stav reproduktorov(zapnutie , aktivácia 3D efektu alebo režim párovania) signalizuje dióda skrytá pod mriežkou ľavého meniča.

Nokia MD-5W: bluetoothový reproduktorový systém Nokia

Ovládací panel má osem tlačidiel. Pre zapnutie a vypnutie slúži jedno z nich a pre vyvolanie jednej z činností je potrebné dlhšie podržanie. Dve tlačidlá sú vyhradené na reguláciu hlasitosti. Pokiaľ máte telefón pripojený cez Bluetooth, môžete z reproduktorov diaľkovo ovládať spustený prehrávač hudby a to pomocou troch tlačidiel- spustenie/pozastavenie, skok o skladbu vpred a skok o skladbu vzad. Ďalšie tlačidlo slúži na ovládanie hovoru , rovnako ako u bežného handsfree. (príjem, zavesenie,vytočenie posledného čísla). Reproduktory MD-5W teda poslúžia i ako hlasité handsfree na pracovný stôl. Posledné tlačidlo slúži k aktivácii/deaktivácii 3D efektu. Ten je veľmi vydarený a reprodukciu hudby oživí, nesmie ale byť aktivovaný priestorový efekt v ponuke nastavenia hudobného prehrávača v telefóne. Ozveny sú v tomto prípade príliš veľké a hudba je skreslená. Hudobná reprodukcia je o radu lepšia ako u menšieho modelu MD-4. Zvuk je prirodzenejší a plnší, ale absencia basovej zložky je stále jemne cítiť. Hlasitosť dostačuje pre ozvučenie bežnej izby. Reproduktory Nokia MD-5W si nájdu uplatnenie predovšetkým na pracovných stoloch. Tu poslúžia k decentnému počúvaniu hudby cez mobilný telefón a prostredníctvom káblu môžu byť pripojené napríklad k notebooku. Niektorí užívatelia ocenia možnosť využiť ich ako hlasité handsfree. A akonáhle príde čas dovoleniek, reproduktory môžu cestovať s vami, takže si svoju obľúbenú hudbu môžete vypočuť kdekoľvek budete. Oficiálna cena pre český trh je 2 490,-Kč.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Nokia MD-5W: bluetoothový reproduktorový systém Nokia


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.