Preposlať Symbian aplikácia: Call register

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Symbian aplikácia: Call register

14.06.2007 | Jozef Cmar | Komentárov: 0 |

Call Register je užitočná aplikácia, ktorá vám umožní mať prehľad o histórii vašich hovorov, odoslaných a prijatých správ a pripojení k internetu.

Call Register je užitočná aplikácia, ktorá vám umožní mať prehľad o histórii vašich hovorov, odoslaných a prijatých správ a pripojení k internetu. Iste ste sa už vo svojom telefóne stretli so správcom hovorov. V ňom sa dozviete, kto vám kedy volal, kto sa dovolal alebo vás len prezváňal a tiež komu ste volali vy. Pokiaľ vám štandardný protokol volaní nevyhovuje, má malé možnosti nastavenia, alebo by ste chceli mať rovnaký prehľad o všetkých vašich prichádzajúcich a odchádzajúcich udalostiach vo vašom telefóne (ako sú hovory, všetky druhy správ a dátové prenosy), vyskúšajte aplikáciu Call Register.

Symbian aplikácia: Call register

Aplikácia po zapnutí načíta všetky udalosti za posledný mesiac a prehľadne vám ich zobrazí na úvodnej stránke programu. Udalosti aktuálneho dňa sú otvorené všetky, ostatné sú zabalené podľa dátumu. V zátvorke potom vidíte počet udalostí, ktoré v daný deň nastali. Rozbalíte ich kliknutím na konkrétny dátum, ktorý vás zaujíma. Podľa ikony u danej udalosti poznáte, či šlo o prijatý hovor alebo napr. o doručenú SMS. Nájdete tu presný čas udalosti (na sekundu) a tiež telefónne číslo, ktoré sa udalosti týkalo. Pokiaľ dané telefónne číslo máte uložené v telefónom zozname, potom sa vám zobrazí meno kontaktu.

Symbian aplikácia: Call register

Symbian aplikácia: Call register

Na aplikácii je príjemné nielen ovládanie, ale predovšetkým široké možnosti nastavenia. Môžete si nastaviť od kedy do kedy sa vám zobrazia sledované udalosti. Ďalej, či sa vám na úvodnej obrazovke bude zobrazovať všetko, alebo len SMSky, MMsky, GPRS pripojenie, faxové správy alebo len volania. Tiež je možnosť vybrať, či vás zaujímajú len prichádzajúce udalosti, len odchádzajúce udalosti alebo všetky. Pri volaniach sa dá nastaviť, či sa budú zobrazovať zmeškané hovory. Dá sa tiež nastaviť doba prezváňania, po ktorej bude volanie zaradené do registra (týmto zamedzíte tomu, aby vám sekundové prezváňanie, ktoré je v našich končinách časté, zneprehliadnilo aplikáciu). Môžete tiež nastaviť, či sa udalosti budú zoraďovať vzostupne alebo zostupne.

Symbian aplikácia: Call register

Symbian aplikácia: Call register

V aplikácii je tiež zabudované počítadlo udalostí. Môže počítať buď všetko, alebo hovory podľa čísla alebo dáta, SMS a MMS správy alebo dátové prenosy.

Symbian aplikácia: Call register

Pokiaľ v ponuke zvolíte START, zobrazia sa vám doby všetkých uskutočnených hovorov. Kliknutím na ľubovoľný sa potom dozviete podrobnejšie informácie. Toto sa môže hodiť v prípade, že máte voľné minúty napr. len pre jedného konkrétneho operátora a potrebujete zistiť, koľko ste už prevolali voľných minút a koľko vám ich ešte ostáva.

Symbian aplikácia: Call register

Pokiaľ zvolíte CÍL, zoradia sa udalosti podľa telefónneho čísla, ktorých sa udalosť týka. Toto je dosť neprehľadné, zvlášť pokiaľ u niektorých kontaktov máte predvoľbu +421 a u iných nie. Osobne nevidím žiadne využitie tejto možnosti, pokiaľ vás nejaká napadne, môžete ju napísať do komentárov pod článkom. Niekedy sa môže hodiť tiež možnosť exportu vašich udalostí. Tie môžete odoslať len cez BT do PC. Tu ich môžete otvoriť pomocou programu Microsoft Excel. V počítači potom máte prehľadné zobrazenie všetkých volaní, správ atď.

Symbian aplikácia: Call register

Symbian aplikácia: Call register

Aplikácia si štandarde pamätá udalosti za posledný mesiac. Tu dám upozornenie: aj keď vymažete protokol v telefóne, všetky správa atď..., z aplikácie nezmiznú. Zmiznú až po jednom mesiaci a zo zoznamu ich skôr nijakým spôsobom nezmažete. Pokiaľ by sa dalo nastaviť, aby aplikácia pri zapnutí vyžadovala heslo, nemal by som proti nej žiadne výhrady.

Symbian aplikácia: Call register

0

Symbian aplikácia: Call register

1 Aplikácia Call Register vidím ako veľmi užitočnú. Funguje podobne ako štandardný protokol, oproti nemu však dokáže hovory zoraďovať podľa mnohých kritérií. A nie len to. Dokáže to samé aj pri SMS a MMS správach, emailoch a tiež eviduje všetky dátové prenosy. Dokáže prehľadne zobraziť všetky tieto udalosti za veľa posledných týždňov. Poteší tiež jednoduché ovládanie a to, že je aplikácia kompletne v češtine. Vzhľadom k tomu, že zaznamenáva všetky hovory, čísla kam ste správu poslali a čísla tých, kto vám správy posielal, by však podľa mňa nebolo od veci, keby sa dalo nastaviť, aby aplikácia pri každom zapnutí vyžadovala heslo.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 4

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Symbian aplikácia: Call register


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.