Preposlať Smart vCard - recenzia

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Smart vCard - recenzia

21.06.2007 | Jozef Cmar | Komentárov: 0 |

Máte radi prírodu a chcete šetriť naše lesy? Rozlúčte sa s papierovými vizitkami a začnite používať vCard.

Najprv by som trocha vysvetlil, čo to vlastne štandard vCard je, k čomu slúži a aké má výhody. Vizitkár plný originálnych vizitiek má svoje kúzlo, ale vývoj nejde zastaviť. A práve klasické papierové vizitky sa stávajú minulosťou. vCard je pre Wersit Card. Občas taktiež môžete počuť označenie "electronic business card". Tento formát používa mnoho e-mailových, hlasových a komunikačných klientov ako univerzálny formát pre bezpečnú výmenu kontaktov medzi sebou. Mať vlastnú vizitku má mnoho výhod – ľahké poskytovanie kontaktov medzi obchodnými patnermi, vizitka sa nikde nestratí a nehrozí ani chyba pri prepisování údajov z vizitky do kontaktov. vCard môže obsahovať mnoho rôznych údajov ako meno, prezývku, adresu, dátum narodenie, telefónne číslo, webovú adresu a mnoho ďalšieho. Teraz už k samotnému programu. Jeho ovládanie je úplne jednoduché a intuitívne. Na úvodnej stránke programu si vyberieme, či chceme vytvoriť novú elektronickú vizitku (Export) alebo či z elektronickej vizitky chceme vytvoriť bežný kontakt v mobilnom telefóne (Import).

Smart vCard - recenzia

Pokiaľ zvolíme možnosť Export, potom sa nám otvorí adresár telefónu a zvolíme kontakty určené k exportu.

Smart vCard - recenzia

Môžeme zvoliť ľubovoľné množstvo kontaktov, alebo môžeme ihneď označiť všetky. Pokiaľ máte v adresári vytvorené skupiny a chcete niektorú pridať, potom stlačením ovládacieho tlačítka doprava sa vám otvorí zoznam skupín a vy si môžete zvoliť tú, ktorú chcete exportovať.

Smart vCard - recenzia

Tu ma príjemne prekvapila rýchlosť, s akou program kontakty prevádza. Vybral som celý svoj telefónny zoznam a ten bol za necelú sekundu prevedený do formátu vCard. Program sa vás potom opýta, čo má z prevedenou vizitkou urobiť. Môžete ju uložiť v telefóne alebo ju poslať cez IR, BT, MMS či elektronickou poštou.

Smart vCard - recenzia

Pokiaľ takú vizitku pošlete do počítače, dôjde automaticky k spusteniu programu Office Outlook a dôjde k pridaniu vizitky medzi vaše kontakty. S vizitkou potom v PC môžete ďalej pracovať. Pokiaľ zvolíme Import, potom program z elektronickej vizitky uloženej kdekoľvek v telefóne vytvorí nový kontakt, ktorý sa pridá do vášho adresára.

Smart vCard - recenzia

Prevod opäť funguje rýchlo a úplne korektne. Pokiaľ by ste už mali v telefóne kontakt s rovnakým názvom, aký má elektronická vizitka, ktorú ste k vytvoreniu kontaktu použili, program sa vás opýta, čo má robiť.

Smart vCard - recenzia

Môžete kontakt i napriek tomu pridať, alebo túto voľbu naopak stornovať. Záver: Pokiaľ počas svojej práce stretávate nových ľudí, nových obchodných partnerov a podobne, potom by ste nemali určite prehliadnuť tento program. Uľahčí vám výmenu kontaktov a umožní vytvoriť si z kontaktov v telefóne vlastnú elektronickú vizitku, alebo naopak prijatú vizitku previasť do telefónneho zoznamu. Ľahko si pomocou neho môžete zálohovať telefónny zoznam na pamäťovú kartu alebo do PC.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Smart vCard - recenzia


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.