Preposlať Symbian aplikacia: SmartBirthday - recenzia

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Symbian aplikacia: SmartBirthday - recenzia

25.06.2007 | Jozef Cmar | Komentárov: 0 |

Stane se vám občas, že zabudnete niekoho narodeniny? Alebo nezabudnete, ale práve si nemôžete spomenúť koľko je oslávencovi rokov? Potom je tu pre vás aplikácia SmartBirthday.

Stane se vám občas, že zabudnete niekoho narodeniny? Alebo nezabudnete, ale práve si nemôžete spomenúť koľko je oslávencovi rokov? Potom je tu pre vás aplikácia SmartBirthday. Program funguje veľmi jednoducho. Najprv je nutné vytvoriť si zoznam osôb, u ktorých chcete mať ich narodeniny pod kontrolou. To sa dá spraviť dvoma spôsobmi: Prvý spôsob prebehne automaticky po štarte programu. Aplikácia načíta telefónny zoznam vašeho smartphonu.

Symbian aplikacia: SmartBirthday - recenzia

Osoby, u ktorých máte vyplnený dátum narodenín, sa automaticky pridajú do zoznamu v aplikácii. Je to akási obdoba synchronizácie medzi aplikáciou a vaším telefónnym zoznamom. Aplikácia si takto stiahne meno a priezvisko kontaktov + jeho dátum narodenia. Druhý spôsob je praktickejší a slúží pre pridávanie osôb, ktoré nemáte v telefónnom zozname. Zvolíte pridať novú položku, pomenujete ju a napíšete dátum narodenín. Položka sa potom rovnako objaví v zozname.

Symbian aplikacia: SmartBirthday - recenzia

Symbian aplikacia: SmartBirthday - recenzia

Toto bolo zatiaľ len pridávanie ľudí do zoznamu, teraz už prejdeme k samotnému popisu funkcií. Program vám prehľadne zobrazuje zoznam ľudí, ktorých ste do aplikácie vložili.

Symbian aplikacia: SmartBirthday - recenzia

Dokáže zobraziť veľa podrobností. Medzi nimi dátum narodenín, počet dňov zostávajúcich do najbližších narodenín a tiež vek dotyčnej osoby. Môžete si nastaviť upozornenie, kolľko dní dopredu vás aplikácia upozorní na niekoho narodeniny.

Symbian aplikacia: SmartBirthday - recenzia

Ďalej si tiež môžete zoznam riadiť podľa najrôznejších kritérií a to vždy buď vzostupne alebo zostupne. Ponúka sa tak radenie podľa mena, dátumu, ostávajúcich dní do narodenín alebo podľa mesiaca narodenín.

Symbian aplikacia: SmartBirthday - recenzia

Tiež si môžete nechať zobraziť každý mesiac zvlášť (toto použijete predovšetkým, pokiaľ budete mať v aplikácii uložené väčšie množstvo ľudí). Môžete si tiež prejsť na dnešný dátum, najsť niekoho narodeniny alebo zvoliť, či sa vám v aplikácii bude zobrazovať vek, ktorý už osoba dovŕšila, alebo vek, ktorý oslávi pri najbližších narodeninách.

Symbian aplikacia: SmartBirthday - recenzia

Symbian aplikacia: SmartBirthday - recenzia

Túto aplikáciu považujem za veľmi užitočnú pre ľudi, ktorí nechcú v hlave nosiť dátumi narodenia všetkých ľudí zo svojho okolia. Aplikácia to zvládne za vás a včas vám pripomenie chvíľu, keď sa budú blížiť niekoho narodeniny. Už nikdy sa vám tak nestane, že by ste zabudli niekomu poblahopriať. Uvítal som tiež široké možnosti nastavenia, predovšetkým najrôznejšieho radenia kontaktov (osobne preferujem radenie podľa počtu dní, ktoré dotyčnému chýbajú do narodenín).

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 2

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Symbian aplikacia: SmartBirthday - recenzia


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.