Preposlať Psiloc Task manager

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Psiloc Task manager

26.06.2007 | Jozef Cmar | Komentárov: 0 |

Psiloc Task manager je klasický správca spustených aplikácií. Naviac si ho môžete prispôsobiť podľa vlastných potrieb.

Psiloc Task manager je klasický správca spustených aplikácií. Naviac si ho môžete prispôsobiť podľa vlastných potrieb. Program po spustení beží na pozadí a vyvoláte ho dlhým podržaním tlačidla menu. Bez neho by ste mohli len prepínať medzi spúšťanými aplikáciami. Pokiaľ ale máte zapnutý program Task Manager, tak máte omnoho širšie možnosti. V hornej časti displeja nájdete údaj, ktorý vás informuje o voľnej operačnej pamäti. To je u šikovných telefónov veľmi dôležitá hodnota, od ktorej sa odvíja rýchlosť telefónu a taktiež jeho schopnosť pracovať s viac spustenými aplikáciami.

Psiloc Task manager

O niečo nižšie nájdete zoznam spustených programov. U každého nájdete dva dôležité údaje. Jednak to, koľko operačnej pamäte daný program zaberá. Najviac zaberajú navigačné programy a náročné aplikácie ako Office editory a podobne. Druhý údaj je poznámka, či sa jedná o systémovú aplikáciu alebo nie. Pokiaľ sa teda rozhodnete pomocou programu uvoľniť operačnú pamäť, nezatvárajte systémové aplikácie, pretože by mohlo dôjsť k vypnutiu celého telefónu. Medzi otvorenými aplikáciami je možné ľubovoľne prepínať alebo ich ukončovať. Občas sa stane, že sa daná aplikácia nechce zavrieť, pre tento prípad využijete možnosť zostreliť úlohu. Tá dokáže zavrieť akúkoľvek aplikáciu, nech sa v nej odohrala akákoľvek chyba.

Psiloc Task manager

Môžete taktiež nechať zavrieť všetky spustené aplikácia, túto ponuku využijete pre uvoľnenie operačnej pamäte a je dobré ju približne raz týždenne použiť. Systémové aplikácie zostanú otvorené, telefón sa nevypne ani neresetuj, len sa podstatne zrýchli jeho odozva. Môžete taktiež previesť softwarový reset alebo nechať obnoviť továrne nastavenie. V tomto prípade sa telefón vráti do stavu, v akom ste si ho kúpili. Prídete tým o všetky dáta i telefónny zoznam, takže predtým doporučujem previesť zálohu na pamäťovú kartu.

Psiloc Task manager

Aplikácia sa dá tiež používať k ľahkému spúšťaniu obľúbených aplikácií. K tým sa z hlavnej ponuky programu dostanete stlačením navigačného tlačítka smerom doprava. Do tohoto zoznamu si môžete zvoliť ľubovoľné aplikácie, a to ako tie, ktoré sú v telefóne predinštalované od výrobcu, tak aj vami doinštalované.

Psiloc Task manager

Zoznam môžete kedykoľvek upravovať a jeho jednotlivé položky dokonca premenovávať. Túto funkciu bude využívať asi každý, pretože je veľmi praktická a pomocou pár kliknutí máte k dispozícii zoznam všetkých obľúbených aplikácií, ktoré môžete rýchlo spustiť. Ide tiež nastaviť, či dovolíte automatické uvoľňovanie operačnej pamäte, kedy bude program Task Manager zatvárať aplikácie, ktoré dlhšiu dobu nepoužívate. Telefón umožňuje taktiež rozsiahle nastavenia. Môžete zapnúť alebo vypnúť celoobrázkový režim. Já ho nechávam vypnutý, program je potom výrazne prehľadnejší. V správcovi spustených aplikácií si tiež môžete nechať zobrazovať skryté systémové úlohy. Pokiaľ ich necháte zobraziť, zoznam spustených aplikácií bude oveľa rozsiahlejší a menej prehľadný. Túto funkciu by som doporučoval nepoužívať, jedine že by ste chceli vidieť, ako zložité je fungovanie vašeho smartphonu a koľko procesorov je zároveň zapnutých.

Psiloc Task manager

Ďalšie nastavenie sa týka zoznamu obľúbených, a to tu sa bude ich výpis zobrazovať ako zoznam pod sebou alebo ako matice ikôn. Matice ikôn mi príde prehľadnejšie, pretože pri tejto možnosti vidíte na displeji hneď 9 aplikácii. Pri použití obyčajného zoznamu vidíte len 4. Ďalšou užitočnou vlastnosťou je možnosť priradiť jednotlivým smerom ovládaného tlačítka najčastejšie používané funkcie. Tie potom z pohotovostného režimu zapnete len jediným stiskom, čo je praktické a pomáha zrýchlenej práci s telefónom.

Psiloc Task manager

Záver: Program Psiloc Task Manager je vydarený a užitočný. Ocení ho každý, kto chce so svojim smartphonem pracovať efektívne a rýchlejšie ako ostatní užívatelia. Výhodou je tiež to, že jeho samotný beh operačnú pamäť vašeho smartphonu nijak výrazne nezaťažuje, takže ho môžete mať stále zapnutý na pozadí. Jediná výhrada z mojej strany je tá, že nie je možné nastaviť, aby sa aplikácia nezapínala automaticky pri každom zapnutí telefónu. To je však v porovnaní s vyššie popísanými výhodami maličkosť.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 3

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Psiloc Task manager


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.