HTC


Preposlať HTC HD7

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HTC HD7

08.11.2010 | Michal Fokt | Komentárov: 0 |

Jednou z kľúčových udalostí tohtoročnej jesennej sezóny, aspoň čo sa týka sveta mobilných telefónov, bolo bezpochyby nedávne vydanie mobilnej verzie operačného systému Windows 7, napäto očakávanej najmä výrobcami elitných smartphonov a komunikátorov, ktorí v nasledujúcich mesiacoch určite zásobia trh radom nových modelov, pracujúcich s touto platformou. Ako prvá sa do radu postavila spoločnosť HTC, ktorá v deň oficiálnej premiéry Windows Phone 7 pribehla hneď s trojicou noviniek, ktorých najväčším ťahákom je práve nový operačný systém. Pretože by sa prístroje s názvami HTC Mozart, HTC Trophy a HTC HD7 mali onedlho dostať aj do Českej a Slovenskej republiky, predstavíme si ich v článkovom mini seriáli jeden po druhom.


 

HTC HD7

 

Ak sa pri pohľade na názov novinky mimovoľne obzriete späť o pár mesiacov za starším modelom HD2, máte skutočne prečo, pretože prístroj s rozmermi 122 x 68 x 11,2 mm a váhe 162 gramov toho má so svojím príbuzným spoločného skutočne veľa, počnúc už veľkým 4,3 palcovým kapacitným dotykovým displejom o rozlíšení 800 x 480 pixelov. Rovnaká je aj pohonná jednotka Qualcomm Snapdragon, tepajúca taktom 1 GHz, v čom jej pomáha 576 MB operačnej pamäte. Novinkou je 8 GB vnútorná pamäť, ktorá by vlastne svojím spôsobom mala kompenzovať niečo, čo tu naopak nenájdete, totiž slot pre pamäťové karty, čo je asi jedna z mála vecí, ktorá by sa tomuto počinu taiwanského výrobcu dala vytknúť. Pre zaujímavosť dodajme, že v Ázii by mala byť distribuovaná verzia s 16 GB pamäte.

HTC HD7

HTC HD7

Ako sme už naznačili, môže sa telefón čo do veľkosti smelo radiť po bok elitných komunikátorov, ako je Sony Ericsson Xperia X10, HTC HD2, či HTC Desire HD, pričom rovnako je na tom pokiaľ ide o výkon. Čo sa týka vzhľadu, nič až tak prevratné nečakajte - nad displejom nájdete dvojicu senzorov pre reguláciu jasu a priblíženie, pod obrazovkou sú potom umiestnené senzorové tlačidlá, ktoré budú u drvivej väčšiny smartphonov s Windows Phone 7 zrejme funkčne úplne totožné. Zaujímavo je však obsadená pravá strana telefónu, kde sa nachádza spúšť fotoaparátu, ktorú HTC do svojich predošlých modelov nedávalo. Fotoaparát s 5 Mpix rozlíšením je klasicky umiestnený na zadnej strane a ponúkne automatické zaostrovanie, ktorému sekunduje dvojica prisvetľovacích LED diód. Okrem fotografií s ním môžete zaobstarať aj video, a to až v HD rozlíšení 1280 x 720 pixelov.

HTC HD7

HTC HD7

Aj v oblasti konektivity by si novinka mohla so svojim predchodcom podať ruky, ak by nimi samozrejme disponovala. Okrem pokrytia všetkých pásiem GSM totiž zvláda aj 3G štandard a mimo dátových prenosov GPRS a EDGE nechýba ani vysokorýchlostné HSDPA a HSUPA, pripojenie na internet potom obstaráva tiež trojpásmová WiFi a miesto zostalo aj na Bluetooth. Z fyzických rozhraní je pripravený USB port a tiež 3.5 mm audio jack, čím sa okľukou dostávame späť k multimédiám, načatými už v súvislosti s fotoaparátom. Telefón totiž podobne ako nedávno predstavené HTC Desire HD ponúka kvalitný zvuk vďaka technológii Dolby Mobile and SRS Surround Sound, a pre filmových nadšencov je k dispozícii špeciálny výklopný stojan na zadnej strane, vďaka ktorému je možné telefón oprieť o stôl. Za zmienku stojí aj možnosť hrania najnovších hier prostredníctvom služby Xbox Live. Známe konzolové tituly, ktoré by používatelia mohli inak hrať len doma, tak konečne vyskúšajú aj na cestách, k čomu by im mala pomôcť aj dostatočne silná batéria s kapacitou 1230 mAh a výdržou až 380 minút hovoru alebo 310 hodín na príjme.

HTC HD7

HTC HD7

Na záver sme si nechali hlavný ťahák v podobe už spomínaného operačného systému Windows Phone 7. Nová generácia platformy od Microsoftu je od základov navrhnutá tak, aby užívateľ urobil v menej krokoch viac práce. Výsledkom je užívateľské rozhranie zložené z tzv. "dlaždíc", teda podobných obrazoviek, aké poznáme z populárneho prostredia HTC Sense. Zmenou je nový softvérový prvok s názvom HTC Hub, ktorý poskytuje rýchly prístup k najaktuálnejším a najhľadanejším informáciám, ktoré užívateľ potrebuje. Pod týmto zastrešením je spojených 6 hlavných skupín - People, Pictures, Games, Music & Video, Office a Marketplace. Windows Phone 7 integrujú aj ďalšie multimediálne služby Microsoftu - okrem už spomenutého hrania hier cez Xbox Live ide o sadu aplikácií a služieb Windows Live, vyhľadávač a mapový prehliadač Bing, prepojený s GPS navigáciou, alebo ďalej o multimediálny prehrávač Zune pre synchronizáciu hudby a videí s PC. Pôsobivá je aj 3D simulácia počasia alebo aplikácia Stock s vývojom akcií na burze, a pripravený je aj funkčne nabitý editor fotografií Photo Enhancer s množstvom zaujímavých efektov, ktorými ľahko a rýchlo okoreníte zachytené snímky, než ich vystavíte na zdieľanie na svojom facebookovom či inom profile. Pomyslenou čerešničkou na torte je potom najnovšia verzia kancelárskeho programového balíka Microsoft Office 2010, v súvislosti s čím možno len ľutovať, že telefón nepodporuje tzv. multitasking.

HTC HD7

HTC HD7

HTC HD7

Súhrnne povedané predstavuje HTC HD7 zatiaľ najlepšie vybavený komunikátor s Windows Phone 7, a ak opomenieme dva malé nedostatky, spočívajúce v absencii slotu pre pamäťové karty a podpory pre multitasking, dá sa povedať, že pomyselná latka pre ostatných výrobcov je nastavená skutočne dosť vysoko. Novinka by sa spolu s ostatnými dvoma modelmi, ktoré si rozoberieme v ďalších článkoch, mala začať predávať ešte počas novembra a dočkáme sa jej aj v Českej a Slovenskej republike, kde by sa mala predávať za štartovaciu cenu cca 559,96 €.

 

 

 

 

Technické parametre mobilného telefónu HTC HD7:

* Rozmery: 122 x 68 x 11,2 mm
* Hmotnosť: 162 gramov
* Displej: 4.3 "multidotykový kapacitný Super LCD, rozlíšenie 480 x 800 pixelov, 16 miliónov farieb
* Siete: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz UMTS 900 / 2100 MHz
* Procesor: Qualcomm Snapdragon (výkon 1 GHz, 576 MB RAM) grafický akcelerátor
* Pamäť: interná 8 GB (v Ázii 16 GB), bez možnosti rozšírenia pamäťovými kartami
* Konektivita: microUSB, 3.5 mm audio konektor, Bluetooth 2.1 AD2P, WiFi 802.11 b / g / n

* Prenos dát: GPRS a EDGE trieda 10, Bluetooth, WiFi, HSDPA (7.2 Mbps), HSUPA (2 Mbps)

* Fotoaparát: 5 Mpix, autofokus, 2 x LED blesk, videosekvencie 1280 x 720 pixelov

* Multimédiá: hudobný a video prehrávač Zune, podpora pre sociálne siete, ozvučenie Dolby Mobile and SRS Surround Sound, služba Xbox Live pre hranie hier, stojanček pre sledovanie filmov

* Ďalšia výbava: GPS modul (mapy a vyhľadávač Bing), svetelný senzor, senzor priblíženia
* Batéria: Li-Ion 1230 mAh, výdrž 380 minút hovoru / 310 hodín v pohotovosti

* Software: operačný systém Windows Phone 7, užívateľské prostredie HTC Sense softvérový doplnok HTC Hub (združenia služieb a programov do 6 skupín - People, Pictures, Games, Music & Video, Office a Marketplace), služby Windows Live, vyhľadávač Bing, burzové aplikácie Stock, editor fotografií Photo Enhancer
 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku HTC HD7


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.