LG


Preposlať LG Optimus 7 a LG Optimus 7Q

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

LG Optimus 7 a LG Optimus 7Q

17.12.2010 | Michal Fokt | Komentárov: 0 |

Aj v dnešnom článku budeme pokračovať v začatej prehliadke mobilných noviniek spojených s novým operačným systémom Windows Phone 7, tentoraz hneď v dvojitej porcii. Postarala sa o to spoločnosť LG, ktorá spoločne s HTC a Samsungom zareagovala na príchod novej platformy ako prvý a pripravila si pre nás hneď dvojicu modelov. Prístroje s názvami Optimus 7 a Optimus 7 q podľa svojho označenia spadajú do modelového radu LG Optimus. Tú kórejský výrobca avizoval už pred časom, ale až dnes sa môžeme detailne pozrieť, aké telefóny v nej okrem iného nájdeme.

LG Optimus 7

 

Telefón s rozmermi 125 x 60 x 11,5 mm a trochu väčšia váhe 150 gramov dostal od konštruktérov do vienka pomerne triezvy až strohý dizajn, ktorý ako by naznačoval určenie prístroja predovšetkým pre pracovné využitie, napriek tomu sa ale dostalo aj na trochu štýlu v podobe ľahko zaoblených hrán. Prednej strane prístroja dominuje 3,8 palcový kapacitný dotykový displej s rozlíšením 800 x 480 pixelov, pod ktorým sa nachádza ešte klasická trojica základných tlačidiel, spoločná všetkým telefónom s Windows Phone 7 - tlačidlo, ktoré vás vráti na domácu obrazovku, lupa pre vyhľadávanie a nakoniec šípka pre krok späť. Ďalšie ovládacie prvky sú rozmiestnené po stranách telefónu - jedná sa najmä o regulácii hlasitosti naľavo a spúšť fotoaparátu napravo, horná hrana potom ponúkne už len miniatúrne tlačidlo pre vypnutie alebo "zamknutie" telefónu.

LG Optimus 7 a LG Optimus 7Q

Špeciálna kapitolku si vyslúžila "chrbát" prístroja, ktorá sa konštruktérom LG dopravdy podarila. Oceľový kryt, doplnený v zaujímavom retro štýle vyvedenou šošovkou fotoaparátu a diódou blesku, je podľa prvých testov ľahko otvárateľný jednoduchým stlačením príslušného tlačidla, pritom však vôbec nehrozí jeho samovoľný "rozpad" - celá konštrukcia pôsobí solídnym dojmom a nikde nič nevŕzga ani sa neláme. Oproti konkurenčným modelom, kde je občas potreba vypáčiť kryt prsty, sa nepochybne jedná o príjemnú zmenu k lepšiemu. Pod krytom umiestnená batéria má kapacitu 1500 mAh, vďaka čomu vám prístroj bez väčších problémov vydrží dva dni nepretržitej prevádzky, pokiaľ hovoríme o bežnom využitie, ako je telefonovanie, správy alebo surfovanie po internete. Ak započítate ešte časté prezeranie filmov a ďalšie multimediálne funkcie, požiada telefón o nabíjačku v priebehu druhého dňa, aj to je ale veľmi dobrý výsledok, rovnako ako až osemhodinová doba hovoru.

LG Optimus 7 a LG Optimus 7Q


Keď už sme spomenuli fotoaparát, potom vedzte, že v tomto smere LG za svojimi konkurentmi v ničom zostal moderný - okrem LED blesku tu nájdete 5 Mpix snímač so schopnosťou automatického ostrenia, ktoré vďaka hardvérové spúšti funguje dobre a rýchlo. Celkom samozrejmou vymožeností je nastavenie kontrastu, vyváženie bielej i jasu. Sú tu ale aj tri veľmi užitočné funkcie. Tou prvou je Intelligent Shot, umožňujúci výber medzi fotografovaním nastojato alebo naležato, nastavenie intenzity blesku a taktiež nadobudnutie panoramatického snímku. Režim s názvom Smart Scene vám automaticky nastaví najlepšiu možnú kombináciu za daných podmienok, podobne ako to vie treba iPhone 4, a ako čerešnička na torte je tu tzv Beauty shot, ktorý upraví farebnú hĺbku a celkovo vyhladí fotografiu. Aj po stránke videa si novinka nenechá od svojich konkurentov nič páčiť, HD rozlíšenie 1280 x 720 pixelov a rýchlosť 24 fps sú rozhodne dobré hodnoty a ďalšie plus si LG pripisuje za možnosť priradiť natočeným záznamom niekoľko efektov vrátane sépia, mono, negatívu a ďalších.

LG Optimus 7 a LG Optimus 7QOd multimédií, ku ktorým patria aj hudobné a video prehrávač Zune, FM rádio, a možnosť sledovania filmov alebo hranie hier cez službu Xbox 360, ktorá bohužiaľ zatiaľ nemá príliš bohatú ponuku titulov, prejdime teraz k hardvéru, vďaka ktorému vlastne tieto funkcie môžu fungovať. Zostave, ktorá sa stretla pod kapotou, kraľuje 1 GHz procesor Qualcomm Snapdragon spolu s 576 MB operačnej pamäte a rovnakým množstvom pamäte vyhradené pre systém. Úložný priestor pre používateľské dáta je tvorený vnútornou pamäťou z viac 16 GB, ktorú podobne ako u väčšiny ostatných telefónov s Windows Phone 7 nie je možné ďalej rozšíriť, čo je určite vec, ktorá sa mnohým užívateľom páčiť nebude. Na druhú stranu tu nechýba GPS navigácie a digitálny kompas, rovnako ako akcelerometer, senzor priblíženia alebo svetelné čidlo.

LG Optimus 7 a LG Optimus 7Q

Po stránke konektivity sa novinka od LG v ničom nelíši od ostatných telefónov s Windows Phone 7, dovoláte sa s ňou vo všetkých pásmach GSM iv 3G sieťach, k dispozícii sú aj dátové prenosy, a to ako klasické GPRS a EDGE, tak aj rýchlejšie HSDPA / HSUPA, k internetu sa potom možno pripojiť aj cez trojpásmová WiFi. Miesto zostalo aj na Bluetooth a nechýba ani služba DLNA pre jednoduché zdieľanie multimediálnych i iných súborov cez sociálne siete. V súvislosti s tou poslednou položkou určite poteší hlasové ovládanie Voice-to-Text, pomocou ktorého možno hovorené slovo previesť na text, čo možno využiť pri písaní e-mailov a poznámok alebo napríklad na aktualizáciu svojho statusu na Facebooku alebo Twitteru. Medzi fyzickými rozhraniami potom okrem microUSB portu nechýba ani 3,5 mm audio jack pre zapojenie slúchadiel.

LG Optimus 7 a LG Optimus 7Q

Záverom niekoľko poznámok k softvérovej výbave prístroja, pričom vzhľadom na to, že sme o Windows Phone 7 a ich funkčnosti detailne písali už u konkurenčných modelov HTC HD7 a HTC Mozart, budeme celkom struční. Microsoft sa rozhodol ísť cestou jednoduchosti a pripodobnil tak svoj najnovší počin konkurenčnému Apple OS alebo Google Androidu, vrátane perfektný grafiky a pohodlného ovládania. Hlavná plocha teraz pozostáva z celkom šiestich hlavných "hubov" - People, Games, Pictures, Music and Video, Marketplace a konečne Office, mobilná verzia známeho kancelárskeho balíka. Všetko je spojené pod elegantný dlaždicovitého stenou, v ktorej sa veľmi rýchlo orientujete a zbytočne tak nehľadáte, čo kde je. Kocky sú navyše aktívne, teda zložka People bude neustále preblikávať miniatúrami vašich priateľov, zložka Xbox Live s Avatarom prezentuje vaše herné skóre a galérie zase ukazuje naposledy navštívené fotografie. Po kliknutí na jednotlivé skratky vás systém vezme rovno do sekcie tej ktorej aplikácie. Jedinou nevýhodou je pomerne malý priestor pre zásahy užívateľov do nastavenia užívateľského prostredia a tiež chýbajúca podpora pre multitasking, o ktoré sme sa už tiež zmienili predtým.


LG Optimus 7 q

 

Druhý z dvojice "sedmičkových" Optima sa väčšinou svojej výbavy so svojim súrodencom zhoduje, v niekoľkých ohľadoch sa však od neho naopak líšia. Jedná sa predovšetkým o vysúvacia QWERTY klávesnicu, ktorá sa napokon premietla aj do ľahko doplneniami názvu tohto modelu. Úmerne tomu sa zároveň zmenili aj fyzické parametre prístroja, ktorý teraz meria 119,5 x 59,5 x 15,2 mm pri váhe 175 gramov.

LG Optimus 7 a LG Optimus 7Q

LG Optimus 7 a LG Optimus 7Q

Nie je od veci si všimnúť, že zatiaľ čo hmotnosť a hrúbka sa oproti pôvodnému Optima nafúkli, zvyšné dva rozmery sa naopak o niečo scvrkla. Táto zmena je jednak dôsledkom zaoblenějšího dizajnu, ale aj menšieho displeja, ktorý má teraz uhlopriečku 3,5 palca pri rovnakom rozlíšení 800 x 480 pixelov. Inak však zostalo všetko pri starom, od 5 Mpix fotoaparátu cez celkom širokú paletu konektivních možnosťou až po už spomínaný operačný systém Windows Phone 7 so všetkým, čo k nemu patrí.

LG Optimus 7 a LG Optimus 7Q

LG Optimus 7 a LG Optimus 7Q

Podobne ako ostatné smartphony postavené na platforme Windows 7 sa aj modely LG Optimus 7 a Optimus 7 q začali predávať s príchodom novembra, pričom cena prvého menovaného prístroje, značehého tiež ako E900, sa pohybuje okolo 520 €, zatiaľ čo druhý model, označovaný aj ako C900 , sa ešte na našom trhu ani nepredáva. V zahraničí ho potom prednostne ponúknu mobilný operátori za dotované ceny - napríklad austrálska spoločnosť Telstra vyrukovala s cenovkou 129 dolárov, teda v prepočte niečo cez 93,2 €.

  

  

 Technické parametre mobilného telefónu LG E900 Optimus 7:

* Rozmery: 125 x 60 x 11,5 mm
* Hmotnosť: 150 gramov
* Displej: 3.8 "multidotykový kapacitné TFT, rozlíšenie 480 x 800 pixelov, 16 miliónov farieb
* Siete: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz + UMTS 900 / 1900 / 2100 MHz
* Procesor: Qualcomm Snapdragon (výkon 1 GHz, 576 MB RAM) + grafický akcelerátor
* Pamäť: interná 16 GB (512 MB na systém), bez možnosti rozšírenia
* Konektivita: microUSB, 3.5 mm audio konektor, Bluetooth 2.1 + AD2P, WiFi 802.11 b / g / n

* Prenos dát: GPRS a EDGE trieda 10, Bluetooth, WiFi, HSDPA (7.2 Mbps), HSUPA (5,76 Mbps), služba DLNA

* Fotoaparát: 5 Mpix, autofokus, LED blesk, videosekvencie 1280 x 720 pixelov (24 fps), funkcia Intelligent Shot, Smart Scene a Beauty shot

* Multimédiá: hudobný a video prehrávač Zune, podpora pre sociálne siete, funkcia Voice-to-Text

* Ďalšia výbava: GPS modul (+ mapy a vyhľadávač Bing), svetelný senzor, senzor priblíženia, akcelerometer

* Batéria: Li-Ion 1500 mAh, výdrž 8 hodín hovoru / 416 hodín na príjme

* Software: operačný systém Windows Phone 7, služby Windows Live, vyhľadávač Bing, hry cez platformu Xbox 360


Technické parametre mobilného telefónu LG C900 Optimus 7 q:

* Rozmery: 119,5 x 60 x 15,2 mm
* Hmotnosť: 175 gramov
* Displej: 3.5 "multidotykový kapacitné TFT, rozlíšenie 480 x 800 pixelov, 16 miliónov farieb
* Siete: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz + UMTS 900 / 1900 / 2100 MHz
* Procesor: Qualcomm Snapdragon (výkon 1 GHz, 576 MB RAM) + grafický akcelerátor
* Pamäť: interná 16 GB (512 MB na systém), bez možnosti rozšírenia
* Konektivita: microUSB, 3.5 mm audio konektor, Bluetooth 2.1 + AD2P, WiFi 802.11 b / g / n

* Prenos dát: GPRS a EDGE trieda 10, Bluetooth, WiFi, HSDPA (7.2 Mbps), HSUPA (5,76 Mbps), služba DLNA

* Fotoaparát: 5 Mpix, autofokus, LED blesk, videosekvencie 1280 x 720 pixelov (24 fps), funkcia Intelligent Shot, Smart Scene a Beauty shot

* Multimédiá: hudobný a video prehrávač Zune, podpora pre sociálne siete, funkcia Voice-to-Text

* Ďalšia výbava: vysúvacia QWERTY klávesnica, GPS modul (+ mapy a vyhľadávač Bing), svetelný senzor, senzor priblíženia, akcelerometer

* Batéria: Li-Ion 1500 mAh, výdrž 8 hodín hovoru / 416 hodín na príjme

* Software: operačný systém Windows Phone 7, služby Windows Live, vyhľadávač Bing, hry cez platformu Xbox 360

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku LG Optimus 7 a LG Optimus 7Q


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.