Preposlať Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini

31.01.2011 | Michal Fokt | Komentárov: 0 |

Januárový veľtrh CES 2011 toho v oblasti mobilných telefónov veľa neponúkol, teda aspoň čo do počtu vystavujúcich výrobcov, pretože svojimi novinkami sa tam pochválila v zásade len spoločnosti LG a Motorola. To na februárovom Svetovom mobilnom kongrese v Barcelone by mohlo byť o dosť živšie, aspoň tomu nasvedčuje aktivita spoločnosti Samsung, ktorá po pokračovateľovi úspešného low-endového modelu Star predstavila hneď štvoricu noviniek, zahrnutých pod strešný názov Galaxy Family. Rovnako ako populárny Samsung Galaxy S, ktorým sú podľa tvrdenia svojho výrobcu inšpirované, pracujú nové modely s operačným systémom Google Android, mali by sa však stať priekopníkmi tejto platformy v lacnejších mobilných poschodiach.

 

Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini

Androidový smartphone Galaxy S patrí v mobilnom portfóliu Samsungu nepochybne k dobrým počinom, celosvetovo sa ho totiž od uvedenia na trh predalo 10 miliónov kusov. Niet preto divu, že sa kórejský výrobca rozhodol vyťažiť z úspechu tohto modelu čo najviac, a zvolil pre tento účel asi najjednoduchšiu cestu - zlacnenie, presnejšie povedané prenesenie hlavných predností pôvodného Galaxy S do štvorice nových, lacnejších telefónov, ktoré sú navyše vzhľadovo a funkčne odlišné tak, aby spoločne pokryli čo najširšie spektrum zákazníkov. Poďme sa teda pozrieť, čo si novinky s názvami Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini z genetického kódu svojho "otca" zachovali a kde sa naopak prejavilo ich zacielenie na menej majetných alebo menej funkčne náročných užívateľov.

 

Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini

Samsung Galaxy Ace S5830

Najvyššie postavený a svojím vcelku triezvym dizajnom pôvodnému Galaxy S asi najviac podobný model z celej štvorice váži 113 gramov pri rozmeroch 112 x 60 x 11,5 mm a vo svojom čierno alebo bielo odetom tele ukrýva okrem 3,5 palcového displeja o rozlíšení 320 x 480 pixelov tiež pomerne rýchly procesor Qualcomm MSM7227 s frekvenciou 800 MHz. To síce dnes už nie je absolútna špička, pre bežnú "kancelársku" prácu to ale bohato stačí. Ostatne práve týmto smerom Galaxy Ace zrejme mieri, čomu by poukazovala napríklad funkcia hlasového vyhľadávania alebo prehliadač dokumentov ThinkFree. Pre ukladanie užívateľských dát je pripravená interná pamäť 158 MB, ktorú možno ďalej rozšíriť až na 32 GB pomocou MicroSD kariet, pričom jeden 2 GB kúsok nájdete už pribalený v základnom balení.

 

Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini

Multimédiá zastupuje predovšetkým 5 Mpix fotoaparát s autofokusom a tiež s LED bleskom, ktorý pôvodnému Galaxy S citeľne chýbal. Poteší aj avizovaná funkcia detekcie úsmevu, panoramatický režim alebo možnosť kontinuálneho snímania, sklamaním sú ale len QVGA videosekvencie, natáčané rýchlosťou 15 fps. Tu teda Samsung jednoznačne šetril. Na druhej strane tu nechýba napríklad FM rádio s možnosťou nahrávania a samozrejme ani hudobný a video prehrávač, a tak neprekvapí ani prítomnosť 3,5 mm audio konektora pre slúchadlá, ktorý sa už stal štandardnou súčasťou výbavy väčšiny telefónov strednej triedy.  

 

Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini

Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini

Tým sa dostávame ku konektivite, ktorá zostala zachovaná v podstate nezmenenom rozsahu - s telefónom sa dovoláte na všetkých frekvenciách GSM a tiež v 3G sieťach, nechýbajú ani dátové prenosy HSDPA s rýchlosťou 7,2 Mbps. O starších technológiách GPRS a EDGE nie je potrebné sa zmieňovať, a preto radšej dodajme, že k internetu sa dá pripojiť aj pomocou trojpásmovej WiFi. Miesto zostalo aj na Bluetooth vo verzii 2.1 a fyzické rozhranie reprezentuje okrem už spomenutého audio konektora tiež microUSB port. O napájanie sa stará Li-Ion akumulátor s kapacitou 1350 mAh, čo by malo stačiť na šesť hodín hovoru alebo až dva týždne v pohotovosti, a ako operačný systém je predinštalovaný Google Android vo verzii 2.2 Froyo, ktorý sa okrem dotykového displeja opiera aj o trojicu tlačidiel umiestnených pod ním, z ktorých dve krajné sú senzorové.

 

Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini

Podľa zverejnených informácií by sa Samsung Galaxy Ace, ktorého konkurentmi budú predovšetkým modely ako HTC Gratia, LG Optimus Chic alebo zmenšená Xperia od Sony Ericssonu, začať predávať najskôr v Rusku, v marci tohto roku potom dorazí okrem Indie a Číny aj na ostatné európske trhy vrátane nášho, kde je jeho cena predbežne stanovená na zhruba 308 €.

Samsung Galaxy Fit S5670

Druhá z štvorice noviniek dostala pohľadný zaoblený dizajn, ktorý ju posúva medzi štýlovejšiu časť strednej mobilnej triedy. Svoj podiel na tom má aj príjemný vzor na zadnom kryte a zaujímavou textúrou pokrytý centrálny ovládač na prednej strane, ktorý tak trochu pripomína touchpad notebooku. Čierno alebo bielo odetý prístroj udáva kompletné rozmery 110 x 61 x 12,6 mm a váhu 108 gramov, a ponúkne v zásade rovnakú výbavu ako predošlý model. Ubraté bolo iba z procesoru, ktorý je taktovaný na 600 MHz, a tiež z displeja, ktorý má jednak menšiu uhlopriečku 3,31 palca a iba QVGA rozlíšenie.
 

 

Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini

Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini

Po stránke multimédií sa opäť môžete tešiť na 5 Mpix fotoaparát, hudobný a video prehrávač, ľahko navýšená bola interná pamäť, ktorá má teraz 160 MB a je ju možné navýšiť na 32 GB pomocou kariet MicroSD, pričom jednu 2 GB kartu opäť nájdete v základnej výbave . Rovnako ako u predchádzajúceho modelu nechýba GPS navigácia s digitálnym kompasom a obvyklá zostava snímačov (akcelerometer, senzor okolitého svetla, senzor priblíženia) a tzv. Social Hub ako zastrešujúce riešenie pre správu sociálnych sietí, o ktorom sme na našom portáli písali už pred časom. Ľahká zmena sa udiala aj ohľadne softvéru, kde okrem iného nájdete prehliadač dokumentov Quick Office, inak sa ale opäť stretnete s Androidom vo verzii 2.2 Froyo, na ktorý je rovnako ako u ostatných členov Galaxy Family nadviazané užívateľské prostredie TouchWiz. Na Slovensko by mal tento model doraziť ako prvý už počas februára s cenou okolo 266 €.

 

Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini

Samsung Galaxy Gio S5660

Názov telefónu s rozmermi 111 x 58 x 12,2 mm a hmotnosťou 102 gramov je odvodený z talianskeho výrazu, prekladaného ako "klenot", v čom sa podľa výrobcu odráža jednak štýlový dizajn, ale údajne aj odolnosť. Tú síce preveria až prvé testy, avšak čo do dizajnu dostáva tento model jednoznačné plus predovšetkým za zadný kryt, ktorý vďaka zaujímavému vzoru tak trochu vyvoláva dojem, ako by celá zadná strana prístroja plnila funkciu reproduktora. Na prednej strane už toľko zaujímavostí nenájdete - centrálny ovládač, obklopený dvoma senzorovými tlačidlami, má opäť "touchpadovou" textúru, dotykový displej s uhlopriečkou 3,2 palca má potom HVGA rozlíšenie.

 

Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini

Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini

Čo do výbavy sa Galaxy Gio blíži skôr menovaný modelu Ace, čoho je dôkazom hlavne procesor s taktom 800 MHz a interná pamäť 158 MB, rozšíriteľná opäť MicroSD kartami. Konektivitu nie je treba príliš rozvádzať, lebo by sme sa opakovali, a tak radšej doplňme, že fotoaparát má rozlíšenie 3,2 Mpix a chýba mu blesk, a že na operačný systém Google Android vo verzii 2.2 Froyo sú okrem užívateľského prostredia TouchWiz nadviazané aj služby Android Market a Samsung Apps, z ktorých možno sťahovať ďalšie programy, hry a podobne. Vo výbave tohto telefónu nechýba ani populárna softvérová klávesnica Swype. Na slovenskom trhu sa s mobilným "klenotom" stretneme v marci za cenu približne 218 €.

 

Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini

Samsung Galaxy Mini S5570

Podľa názvu by sme predpokladali, že hlavnou prednosťou posledného z štvorice nových modelov budú predovšetkým miniatúrne rozmery, zdá sa však, že ono slovko "Mini" charakterizuje skôr funkčnú výbavu modelu. Tá nie je rozhodne nijako zlá, ale v rámci Galaxy Family jednoznačne najslabšia. Telefón vážiaci 105 gramov pri rozmeroch 110 x 61 x 12,1 mm je na prednej strane osadený dotykovým displejom s uhlopriečkou 3,14 palca a s jednoduchým QVGA rozlíšením, vnútri sa potom ukrýva rovnaký 600 MHz procesor, akým disponuje vyššie uvedený model Galaxy Fit, ktorému sekunduje 160 MB vnútornej pamäte, opäť s možnosťou rozšírenia MicroSD kartami.
 

 

Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini

Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini

Ochudobnená bola aj multimediálna výbava - fotoaparát má len 3 Mpix rozlíšenia a chýba aj blesk a automatické zaostrovanie. Zoslabla aj batéria, ktorá má teraz kapacitu 1200 mAh. Naproti tomu po stránke konektivity a softvéru sa tento model od svojich súrodencov v podstate nelíši, teda až na design, kde je okrem odlišného vzoru na zadnom kryte odlišne poňaté predovšetkým farebné prevedenie - okrem civilnejšej bielo-striebornej verzie je k dispozícii aj kombinácia čiernej a zelenej , ktorá telefónu dodáva zaujímavý športový look. A pretože sa jedná o najmenej vybavený model z celej štvorice, je tiež najlacnejší - na slovenskom trhu sa bude predávať od druhej polovice februára za zhruba 192 €.  

 

Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini

Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini

 

Súhrnne povedané, neoplývajú štyri nové androidové Samsungy, začlenené do akejsi ,,podrady“ Galaxy Family, špičkovou výbavou, nechýba im však nič podstatného a kórejský výrobca si zaslúži určite pochvalu za priekopnícke uvedenie Androidu aj do o niečo lacnejšieho mobilného segmentu. Najvyšší model z tejto štvorice navyše vyhovie aj náročnejším používateľom, pre ktorých je špičkový Galaxy S príliš drahý. Dá sa teda predpokladať, že Samsung za svoj najnovší počin zožne na blížiacom sa kongrese v Barcelone zaslúžené uznanie a v nadväznosti na to aj dobré predajné výsledky, čo je pre kórejskú spoločnosť ešte dôležitejšie.

Technické parametre mobilného telefónu Samsung Galaxy Ace S5830:

* Rozmery: 112 x 60 x 11,5 mm
* Hmotnosť: 113 gramov
* Displej: 3.5 "dotykový kapacitné TFT, rozlíšenie 320 x 480 pixelov, 16 miliónov farieb
* Siete: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz, UMTS 900 / 2100 MHz
* Procesor: Qualcomm MSM7227, výkon 800 MHz, grafický čip adreno 200
* Pamäť: interná 158 MB, podpora kariet MicroSD až na 32 GB (2 GB karta v balení)
* Konektivita: microUSB, 3.5 mm audio jack, Bluetooth 2.1 + A2DP, WiFi 802.11 b / g / n
* Prenos dát: GPRS a EDGE trieda 10, WiFi, Bluetooth, HSDPA (7,2 Mbps)

* Fotoaparát: 5 Mpix, autofokus, LED blesk, digitálny zoom, panoramatický režim, kontinuálne snímanie, QVGA videosekvencie (15 fps)

* Multimédiá: hudobný a video prehrávač (formáty MP3 / AMR / AAC / AAC + / e-AAC + / WMA / WAV / OGG / MIDI a MPEG4 / H263 / H264), FM rádio s RDS, Social Hub pre ľahký prístup k sociálnym sieťam

* Ďalšia výbava: GPS modul s digitálnym kompasom, akcelerometer, senzor priblíženia, prehliadač dokumentov ThinkFree, RSS čítačka, softvérová klávesnica Swype, hlasové vyhľadávanie

* Batéria: Li-Ion 1350 mAh, výdrž 6.5 (3G) alebo 11 (GSM) hodín hovoru / až 640 (GSM) alebo 420 (3G) hodín na príjme

* Software: operačný systém Google Android 2.2 Froyo, užívateľské prostredie TouchWiz 3.0, služba Android Market a Samsung Apps


Technické parametre mobilného telefónu Samsung Galaxy Fit S5670:

* Rozmery: 110 x 61 x 12,6 mm
* Hmotnosť: 108 gramov
* Displej: 3.31 "dotykový kapacitné TFT, rozlíšenie 240 x 320 pixelov, 16 miliónov farieb
* Siete: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz, UMTS 900 / 2100 MHz
* Procesor: ARM, výkon 600 MHz
* Pamäť: interná 160 MB, podpora kariet MicroSD až na 32 GB (2 GB karta v balení)
* Konektivita: microUSB, 3.5 mm audio jack, Bluetooth 2.1 + A2DP, WiFi 802.11 b / g / n
* Prenos dát: GPRS a EDGE trieda 10, WiFi, Bluetooth, HSDPA (7,2 Mbps)

* Fotoaparát: 5 Mpix, autofokus, LED blesk, digitálny zoom, panoramatický režim, kontinuálne snímanie, QVGA videosekvencie (15 fps)

* Multimédiá: hudobný a video prehrávač (formáty MP3 / AMR / AAC / AAC + / e-AAC + / WMA / WAV / OGG / MIDI a MPEG4 / H263 / H264), FM rádio s RDS, Social Hub pre ľahký prístup k sociálnym sieťam

* Ďalšia výbava: GPS modul s digitálnym kompasom, akceletometr, senzor svetla a priblíženie, prehliadač dokumentov Quick Office, RSS čítačka, softvérová klávesnica Swype, hlasové vyhľadávanie

* Batéria: Li-Ion 1350 mAh, výdrž 6.5 (3G) alebo 11 (GSM) hodín hovoru / až 640 (GSM) alebo 420 (3G) hodín na príjme

* Software: operačný systém Google Android 2.2 Froyo, užívateľské prostredie TouchWiz 3.0, služba Android Market a Samsung Apps


Technické parametre mobilného telefónu Samsung Galaxy Gio S5660:

* Rozmery: 111 x 58 x 12,2 mm
* Hmotnosť: 102 gramov
* Displej: 3.2 "dotykový kapacitné TFT, rozlíšenie 320 x 480 pixelov, 16 miliónov farieb
* Siete: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz, UMTS 900 / 2100 MHz
* Procesor: Qualcomm MSM7227, výkon 800 MHz, grafický čip adreno 200
* Pamäť: interná 158 MB, podpora kariet MicroSD až na 32 GB (2 GB karta v balení)
* Konektivita: microUSB, 3.5 mm audio jack, Bluetooth 2.1 + A2DP, WiFi 802.11 b / g / n
* Prenos dát: GPRS a EDGE trieda 10, WiFi, Bluetooth, HSDPA (7,2 Mbps)
* Fotoaparát: 3.2 Mpix, autofokus, digitálny zoom, QVGA videosekvencie (15 fps)

* Multimédiá: hudobný a video prehrávač (formáty MP3 / AMR / AAC / AAC + / e-AAC + / WMA / WAV / OGG / MIDI a MPEG4 / H263 / H264), FM rádio s RDS, Social Hub pre ľahký prístup k sociálnym sieťam

* Ďalšia výbava: GPS modul s digitálnym kompasom, akcelerometer, senzor priblíženia, prehliadač dokumentov Quick Office, RSS čítačka, softvérová klávesnica Swype, hlasové vyhľadávanie

* Batéria: Li-Ion 1350 mAh, výdrž 6.5 (3G) alebo 11 (GSM) hodín hovoru / až 640 (GSM) alebo 420 (3G) hodín na príjme

* Software: operačný systém Google Android 2.2 Froyo, užívateľské prostredie TouchWiz 3.0, služba Android Market a Samsung Apps


Technické parametre mobilného telefónu Samsung Galaxy Mini S5570:

* Rozmery: 110 x 61 x 12,1 mm
* Hmotnosť: 105 gramov
* Displej: 3.14 "dotykový kapacitné TFT, rozlíšenie 240 x 320 pixelov, 256 000 farieb
* Siete: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 MHz, UMTS 900 / 2100 MHz
* Procesor: ARM, výkon 800 MHz
* Pamäť: interná 160 MB, podpora kariet MicroSD až na 32 GB (2 GB karta v balení)
* Konektivita: microUSB, 3.5 mm audio jack, Bluetooth 2.1 + A2DP, WiFi 802.11 b / g / n
* Prenos dát: GPRS a EDGE trieda 10, WiFi, Bluetooth, HSDPA (7,2 Mbps)
* Fotoaparát: 3.2 Mpix, digitálny zoom, QVGA videosekvencie (15 fps)

* Multimédiá: hudobný a video prehrávač (formáty MP3 / AMR / AAC / AAC + / e-AAC + / WMA / WAV / OGG / MIDI a MPEG4 / H263 / H264), FM rádio s RDS, Social Hub pre ľahký prístup k sociálnym sieťam

* Ďalšia výbava: GPS modul s digitálnym kompasom, akcelerometer, senzor priblíženia, prehliadač dokumentov Quick Office, RSS čítačka, softvérová klávesnica Swype, hlasové vyhľadávanie

* Batéria: Li-Ion 1200 mAh, výdrž nespresnenej

* Software: operačný systém Google Android 2.2 Froyo, užívateľské prostredie TouchWiz 3.0, služba Android Market a Samsung Apps

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Samsung Galaxy Ace, Galaxy Fit, Galaxy Gio a Galaxy Mini


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.