Preposlať Lava M30

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Lava M30

11.07.2011 | Michal Fokt | Komentárov: 0 |

O letných prázdninách sa toho na trhu s mobilnými telefónmi veľa nedeje, niekoľko noviniek sa však v uplynulých týždňoch predsa len na scéne objavilo a my vás o ne rozhodne nehodláme ochudobniť. Pre začiatok vás pozývame na malý výlet do oblasti hudobných telefónov. Tú má síce v poslednej dobe pod palcom predovšetkým Sony Ericsson, dnes vám však ukážeme, že takto zamerané mobily vedia aj iní, menej známi výrobcovia, napríklad z ďalekej Indie.

 

Lava M30

Keď sa v spojitosti s mobilnými telefónmi zmienite o Ázii, vybavia sa väčšine ľudí veľké značky ako Samsung, LG alebo HTC, prípadne nepreberné množstvo lacných čínskych telefónov s najrôznejšími menami, o indickej spoločnosti Lava Mobiles však v našich zemepisných šírkach počul asi málokto. Jednak ide o značku pomerne mladú, ale hlavne o značku orientovanú predovšetkým na domovský indický trh, prípadne na rozvojové krajiny v Južnej Ázii a v Afrike, takže už asi tušíte, že jej portfólio zahŕňa predovšetkým telefóny bodujúce skôr nízkou cenou ako nabúchanou výbavou. Zatiaľ posledný počin tohto výrobcu, nesúci názov Lava M30 a radiaci sa medzi hudobné telefóny, sa však tomuto trendu predsa len čiastočne vymyká, vďaka čomu si tiež vyslúžil pozornosť aj mimo domovský región.  

 

Lava M30

Popisnú časť väčšiny našich článkov o nových mobilných telefónoch na trhu zahajujeme spravidla fyzickými parametrami, tentoraz ale budeme struční - presné rozmery a hmotnosť štýlovej novinky sme totiž nenašli ani na webe jej výrobcu, ktorý sa inak pochválil, čím sa dalo. Napríklad 2,2 palcovým TFT displejom s QVGA rozlíšením, zobrazovacou technológiou IPS a schopnosťou zobraziť 262 000 farieb. To rozhodne neznie zle, aspoň na pomery lacného telefónu a ani v ostatných ohľadoch to nejakým veľkým prepadákom nezaváňa - napríklad 2 Mpix fotoaparát s 4-násobným digitálnym zoomom a schopnosťou natáčať QVGA videá, to je niečo, o čom si napríklad čínske modely môžu z veľkej časti nechať leda zdať a to sme sa ešte nezmienili, že tento fotoaparát je možné využiť aj ako webkameru.  

 

Lava M30

Možno si ešte spomeniete, že medzi hlavné trendy ázijské mobilnej scény zahŕňajú schopnosť používať dve SIM karty naraz a vedzte, Lava M30 zvláda aj toto. Jej hlavnou zbraňou je však samozrejme výkonný multimediálny prehrávač, ktorý si poradí s pomerne pestrou škálou audio i video formátov. Nechýba samozrejme 3,5 mm audio konektor pre slúchadlá, do ktorých sa okrem hudby dá púšťať aj FM rádio a vďaka technológii od spoločnosti SRS Labs si v obidvoch prípadoch užijete takpovediac "priestorový" zvuk. Čo sa týka ďalších konektívnych možností, ponúka telefón okrem USB portu i Bluetooth, dovolať sa potom možno na dvoch pásmach GSM a ak sa pripojíte k internetu cez GPRS alebo WAP, určite vás poteší webový prehliadač Opera Mini. Dodávky energie potom obstaráva silná Li-Ion batéria s kapacitou 1200 mAh, ktorá by mala vystačiť až na 5 hodín hovoru alebo 225 hodín v pohotovosti. Zabudnúť nemožno ani na pohybový senzor a tzv. tracker, ktorý príde k úžitku vo chvíli, kedy prístroj niekde stratíte a budete sa ho snažiť dohľadať.  

 

Lava M30

Keď by sme to mali zhrnúť, nemožno konštatovať, že do štýlového striebristo kovového hábu odetý mobilný telefón Lava M30 má na rozvojových ázijských a afrických trhoch, kde by sa mal začať predávať ešte počas leta, veľmi slušne našliapnuté, pretože so svojou výbavou by neurobil hanbu ani v krajinách oveľa vyspelejších. Treba však mať na pamäti, že 3900 indických rupií, za ktoré sa bude predávať, robí síce v prepočte iba 61 eur alebo 87 dolárov, na indické pomery je to ale suma nie práve malá. Označenie "lacný telefón", ktoré sme indickej mobilnej novinke prisúdili na začiatku, je teda vlastne len relatívne a na rozvojových trhoch to teda Lava M30 bude mať naopak ťažšie, než by sa zdalo, pretože bude čiastočne konkurovať oveľa vybavenejším modelom od renomovaných výrobcov. Tie ale pravdepodobne budú na daných trhoch ešte o niečo drahšie, takže šanca na štýlový hudobný telefón z dielne spoločnosti Lava Mobiles určite žije.  

Technické parametre mobilného telefónu Lava M30:

Rozmery: zatiaľ nespresnený
Hmotnosť: neznáma
Displej: 2.2 "TFT, zobrazovacie technológie IPS, rozlíšenie 240 x 320 pixelov, 262 000 farieb
Siete: GSM 900 / 1800 MHz, bez podpory 3G sietí, možnosť využitia 2 SIM kariet
Pamäť: interná v podstate nie je, podpora microSD kariet až na 8 GB (v balení 2 GB karta)
Konektivita: microUSB, 3.5 mm audio jack, Bluetooth
Prenos dát: GPRS, Bluetooth, WAP (webový prehliadač Opera Mini)

Fotoaparát: 2 Mpix, 4 x digitálny zoom, QVGA videosekvencie (3GP), možnosť využitia ako webkamera

Multimédiá: FM rádio so schopnosťou nahrávanie, hudobné (formáty MP3, AAC, AMR) a video (formáty MP4, 3GP a AVI) prehrávač, ozvučenie SRS Audio (3D Surround)

Ďalšia výbava: integrovaný reproduktor v hornej časti prednej strany telefónu
Batéria: Li-Ion 1200 mAh, výdrž až 5 hodín hovoru alebo 225 hodín v pohotovosti
 

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Lava M30


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.